Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Další matka - alkoholik
#11570
Další matka - alkoholik Před 11 rok, 6 měsíce  
Dobrý den všem, moc prosím o radu nebo třeba o vaše zkušenosti. Moje téměř 60letá matka prakticky celý svůj dospělý život pije, že to mělo neblahý dopad na všechny blízké, o tom asi nemusím psát. Vyrostla jsem jinde - u prarodičů, jinak bych skončila v "děcáku". S mámou se prakticky nevídám, vlastně je to pro mne spíše cizí ženská.... V 18ti jsem se odstěhovala 200 km daleko, mám svoji rodinu. Máma bydlí v domě po rodičích, žije ze soc. dávek - 20 let je nezaměstnaná. Proč přišla o práci psát taky nemusím....Jenže teď mě minulost dohnala - máma se po smrti babičky - své matky, systematicky upíjí - nejí, nestará se o sebe, neuklízí....Bohužel zdědila po babičce menší fin. obnos, a jak s ním alkoholik naloží,to si každý domyslí. Takhle špatný to ještě nikdy nebylo, vždycky jí peníze došly dříve, než by se stihla kompletně uchlastat. Ale ne teď... A já netuším, co dělat. Brát jí k nám domů rozhodně nebudu, nehodlám kazit život manželovi a synovi, jezdit za ní do toho chlíva? Jsou to 3 hodiny jízdy tam a 3 zpět. Ona svoji situaci řešit nechce, ale je z ní po psychické i fyzické stránce troska... co se s takovým člověkem dá pořídit? Nic jí nedlužím, ale takhle jí tam taky nechat nechci....
Lucie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11576
Re: Další matka - alkoholik Před 11 rok, 6 měsíce  
Lucko,jestli máma už neřeší hygienu a pro pití všechno včetně sebe zanedbává?Můžete se obrátit na sociální odbor.Nebo rovnou na jejího lékaře s tím aby mámě nařídil protialkoholní léčbu.Peníze by jste jí měli odebrat-dokud je bude mít?Bude opravdu pít-možná se upije.Alkohol ji provází celý život.Rozum už jí vzal-můžete požádat o zbavení svéprávnosti na tomto základě.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11577
Re: Další matka - alkoholik Před 11 rok, 6 měsíce  
Jo, to je jediné řešení, co mě napadlo. Dohodla jsem se se strýcem (je to mámin bratranec, co bydlí nedaleko), že zavolá lékaře (léčil už mě, takže naši situaci dobře zná) - musí do špitálu, zdravotně je na tom zle.. Tím ji na nějakou dobu dostaneme od flašky a budeme to zároveň řešit se sociálkou. Kdyby to alespoň nebylo tak daleko, ale já to teď můžu řešit max. po telefonu, momentálně si v zaměstnání nemůžu dovolit žádnou větší absenci...
Lucie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11578
Re: Další matka - alkoholik Před 11 rok, 6 měsíce  
Lucko.Zbytečně si snažíte namluvit,že by bylo nějak jinak,kdyby jste byla blíž.Pokud vaše matka musela pít-i když jste s ní nebyla-byla jako dítě u babičky.Když už ani to nepohlo s balvanem s trdci,který způsobolo její pití.Nepohne s ní nic.Snažte se dohlédnout,aby se máma nedostala k alkoholu v nemocnici.Informujte také ošetřujícího lékaře v nemocnici na její alkoholismus.Zcela jistě se dostaví halucinoza nebo Delirium tremens-snad ji až toto v pití zastaví.Lékaři by měli být připravení zasáhnout a mámu můžou také přemístit do léčebny.Uvidíme!Přeju hodně štěstí a nezoufejte.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11579
Re: Další matka - alkoholik Před 11 rok, 6 měsíce  
Lucko, x let jste od ní a najednou když dostala peníze vás zajímá..S jejím chlastem těžko něco uděláte, zřejmě brzy zemře ale o to jí možná jde.když jí nahlásíte, vezmou jí nejspíš svéprávnost a umístí do ústavu na povinnou léčbu.Až jí pustěj bude chlastat zase, aby jí bylo dobře. (nebo spíš nebylo blbě)
je mi jasné, že je to vaše matka, ale alkohol v této situaci jasně zvítězil, tak se s tím zkuste smíři.Tak to vidím já
Lucko

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11581
Re: Další matka - alkoholik Před 11 rok, 6 měsíce  
O peníze tu nijak nejde ( u mne). Máma na mne roky kašlala, když jsem se vdala, snažila jsem se to nějak dát dohromady. Neprobralo jí ani to, když jsem za ní ještě jezdila i se synem. Tak nějak jsem doufala že se trochu probere, když uvidí, jak je to super, že má nějakou rodinu. Jednou se nalila doslova před malým - umíte si představit, jak to se 4letým dítětem zamávalo, když najednou viděl, jak se babička během půl hodiny změnila v blábolící trosku. Po téhle zkušenosti už jsem jezdila jen za babi, s mámou jsem se vídala jen občas a raději jen sama. Chvíli to bylo OK - tak rok, a pak tohle. Chjo....
Lucie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11582
Re: Další matka - alkoholik Před 11 rok, 6 měsíce  
Lucko-o peníze se tu jedná.pokud s nimi bude disponovat vaše matka?Znamená to,že za ně bude nadále pokračovat v pití.Ted´jí nic nebrání.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11585
Re: Další matka - alkoholik Před 11 rok, 6 měsíce  
Takže-teď jsem mluvila s naším rodinným lékařem, mámu pošle do nemocnice na vyšetření - špatný jsou ledviny a játra, možná je tam i nějaké zranění. V nemocnici ji ještě vyšetří psychiatr. Pití na ní nechalo už takové následky, že zřejmě není schopna o sobě už normálně rozhodovat ani za střízliva. A já budu muset podat návrh na zbavení právní způsobilosti Máma se dobrovolně léčit nebude, pití si taky sama dobrovolně neodřekne, navíc hrozí, že to tam od cigaret podpálí. Tohle je tedy zřejmě jediný způsob, jak to řešit....
Lucie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11588
Re: Další matka - alkoholik Před 11 rok, 6 měsíce  
Nevěřím že tam půjde..Uj jen představa alkoholika že ho někam zavřou do špitálu, kde nebude moci pít jak chce je natolik hrozná, že toto neudělá..Mozek jí to nedovolí, ale pokuste se, držím palce.
A myslím že paní Jana vám to potvrdí, pokud se nemýlím
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11589
Re: Další matka - alkoholik Před 11 rok, 6 měsíce  
Petře, ona je na tom tak špatně, že už se sama neudrží na nohou, je vlastně napůl v bezvědomí.... Když si vzpomenu, jaká to byla nádherná a chytrá ženská a teď ta troska, co jen leží a dělá pod sebe... A moc díky všem za podporu, udělám, co půjde....
Lucie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter