Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Diplomová práce- rozhovor
#12957
Diplomová práce- rozhovor Před 11 rok, 2 měsíce  
Dobrý den, jsem studentkou posledního ročníku studia na vysoké škole a píšu diplomovou práce na téma "Očekávání rodin alkoholiků nastupujících léčbu". Chtěla jsem se zeptat, zda by mi někdo, kdo má takové zkušenosti, mohl poskytnout rozhovor. Nemusí se jedna o členy rodiny závislého, který je v současné době po léčbě, ale také již má léčbu za sebou. Byla bych moc ráda a vděčná, kdyby mi někdo rozhovor poskytl. Samozřejmě, že by byly veškeré informace anonymní, neuváděla bych žádná jména, nebo cokoli, co by anonymitu narušilo. A získané informace by sloužily POUZE pro mou práce. Děkuji
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
KristýnaB

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12959
Re: Diplomová práce- rozhovor Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj. Bojužel jediný kdo tématu alkoholismus opravdu rozumí je pouze ten, kdo alkoholismus zažívá na vlastní kůži "a dostává se z toho". Pokud se z toho nedostal tak už nerozumí zřejmě bohužel ničemu..Medicína je krásně věc, je tu spoustu odborníků kterých si vážím (Z Prahy dr. Popov,Nešpor...) dokážou opravdu pomoci..Těm byste si měla zavolat
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12961
Re: Diplomová práce- rozhovor Před 11 rok, 2 měsíce  
Jenže lékaři mají školy jiné než my, my máme školu života, ta se neučí, ta se prožívá.Proto je potřeba pomáhat i studentům, kteří mají zájem o naši nemoc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12962
Re: Diplomová práce- rozhovor Před 11 rok, 2 měsíce  
Máte pravdu, ikdyž já osobně vím, že lékaři jsou jen lékaři, nci víc a žádnej zázrak to tedy není..Existují alternativní léčebné postupy daleko účinější než lékař.
Ale pokud by chtěla studentka cokoliv vědět, zde je na správné adrese
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12964
Re: Diplomová práce- rozhovor Před 11 rok, 2 měsíce  
Dobrý den, děkuji za Vaše reakce. Ve své diplomové práci se především zabývám reakcemi a očekáváním rodin závislých na alkoholu, kteří se rozhodli léčit svou nemoc. Proto jsem Vás chtěla, prostřednictvím tohoto fóra, požádat, zda by Vaši blízcí byli ochotni se mnou o tom mluvit. Lékaři jsou zajisté důležití pro řešení toho, jak se ze závislosti dostat, ale velkou roli také hraje vůle jedince a případná pomoc rodiny. Samozřejmě, že se nemohu dostatečně vcítit do této problematiky, ale právě proto by mě zajímaly reakce a očekávání Vašeho blízkého okolí. Pokud by to bylo možné a měl někdo zájem mi o tom povědět, byla bych velmi ráda. Veškeré informace, které bych získala by byly samozřejmě naprosto anonymní.
Děkuji
KristýnaB

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12965
Re: Diplomová práce- rozhovor Před 11 rok, 2 měsíce  
No, tak to vám asi nepomůžu.ani totiž nevím, co si od toho představujete či očekáváte že vám řeknou..Manžel přišel tři dny za sebou ožralej z hospody a ráno do ní vždy vypak, večer se vrátil opět na šrot..Byl inteligentní, proto si svůj problém včas uvědomil, šel se léčit od té doby nepije, máme spokojenou rodinu..Nebo pije pořád dál, vyrazili ho už i z práce, má játra v háji, bojím se že brzy umře..Třeba vám tady někdo pomůže, ale já opravdu netuším jak
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13043
Re: Diplomová práce- rozhovor Před 11 rok, 2 měsíce  
Já se na toto téma naživo nebavím, maximálně napíšu do diskuze, mluvit o tom nejsem schopna a ani nechci. Moje mamka pila, byla několikrát na léčení, už na následky alkoholismu umřela. Příspěvek jsem tu napsala do příslušného tématu.

A co asi od léčení očekávají rodiny alkoholiků? Při prvním 3-měsíčním léčení jsme očekávalo, že přestane pít a nic jiného a to se nestalo. Při druhém a dalším léčení jsme už nečekali nic, byli jsme rádi, že není chvíli doma a odpočineme si. Je to hrozné, ale je to tak a nemyslím si, že jsme byli jediní.
Blumen

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14234
Re: Diplomová práce- rozhovor Před 10 rok, 10 měsíce  
Dobrý den KristýnoB,
mám bratra, který po léčbě úspěšně abstinuje 3,5 roku a přítele, který bez léčby (jen občasné terapie) se snaží abstinovat, ale bohužel má občasné recidivy. Stále řeším jestli je vůbec někde nějaké seskupení lidí, kteří mají v rodině či jiném blízkém okolí lidi, kterým pomáhají bojovat s tímto "démonem". Protože "my" podporující jsme na tom kolikrát psych. hůř, než samotní alkoholici. Občas se stačí jen vypovídat, ale lidé co s tímto problémem nepřišli do styku (převážně kamarádky) to nechápou a případně velmi rychle odsoudí. Pokud o něčem takovém víte, tak dejte prosím vědět. Nevím jestli mám na to dost zkušeností a jestli vaše diplomka je ještě aktuální, ale pro Vaše dotazy jsem Vám klidně k dispozici.

J.
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14235
Re: Diplomová práce- rozhovor Před 10 rok, 10 měsíce  
Existuje AL-ANON. Jestli si to dobře pamatuji, tak to je sdružení příbuzných alkoholiků. Někde tady na webu je určitě bližší info.
Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14240
Re: Diplomová práce- rozhovor Před 10 rok, 10 měsíce  
Ano, Al-anon jsou v Praze, Brně a v Ostravě.Je to pro příbuzné alkoholiků.Také už jsou Dospělé děti alkoholiků, jen v Praze.Tam by bylo nejlepší se obrátit, členové se nestydí hovořit o alkoholickém životě svých rodinných příslušníků,také umí pomoc dalším takovým lidem, je to bezvadné společenství.Naši jsou rádi, že už zapomínají na mou éru v chlastu, asi neradi by se k ní vraceli.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter