Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Jak dlouho pomáhat alkoholikovi?
#16162
Jak dlouho pomáhat alkoholikovi? Před 10 rok, 5 měsíce  
Dobrý den, přítel je alkoholik, své problémy si částečně uvědomuje, navštěvuje jednoho lékaře, avšak pouze občasně a mám pocit, že jen zatím účelem, aby mu předepsal rivotril. Nyní má domluvenou další schůzku s jiným doktorem, kterého sehnal jeho táta. V současné době však domů nesmí, jeho rodiče se mu tam snaží zrušit i trvalé bydliště. S matkou je pohádaný. Já už ho mám také plné zuby, jsou to jen samé sliby, vydrží 14 dní nepít a pak je to všechno nanovo. Problém je ten, že přítel nemá kam jít a když je taková zima, tak ho nechci vykopnout na ulici, aby někde neumrzl. Nikdy bych si to neodpustila. Nevím, co dělat. Přítel na jednu stranu tvrdí, že chce přestat, stydí se za své chování. Na druhou stranu, když měl domluvenou detoxikaci, tak utekl a opil se. Nedokáže být mezi cizími lidmi, je to introvert, umělec. Pořád se jen na něco vymlouvá, na blížící výstavu, že to zvládne sám a že navštíví toho druhého doktora. Schůzku má domluvenou na 10. prosince. je to můj přítel již deset let, miluji ho, ale už mi dochází trpělivost. Je vůbec nějaká šance, že se změní nebo to mám už vzdát? Jsem zoufalá. Nevím, jak se k němu chovat, aby chtěl přestat pít. Mám ho vyhodit na mráz? Co když se mu něco stane? Tyto otázky se mi neustále honí hlavou a budu vděčná za jakoukoliv radu.
Nikol

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16163
Re: Jak dlouho pomáhat alkoholikovi? Před 10 rok, 5 měsíce  
Přítel ví, že ho lituješ, takže proč by nepil, nezneužíval tě.Neboj, neumrzne, jsou azylové domy, ubytovny...v léčebně by mohl také být pár měsíců a vážně se sebou něco dělat.Ten vyhazov by mu spíše pomohl, došlo by mu, že to myslíš vážně a pak by mohl se sebou něco dělat, starat se, nebo by možná umrzl, ovšem, to by byla jeho vůle.Je jedno, že je umělec, je hlavně alkoholik.A lítostí mu vlastně ubližuješ, protože ho podporuješ .
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16165
Re: Jak dlouho pomáhat alkoholikovi? Před 10 rok, 5 měsíce  
Zijeme na malem meste, takze tu takove moznosti bohuzel nejsou. Ale i tak musi tedy jit. Snad se probere.
Nikol

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16166
Re: Jak dlouho pomáhat alkoholikovi? Před 10 rok, 5 měsíce  
Určitě patříte ke krajskému městu, kde tyto zařízení jsou.Ono se fakt může stát, až on skončí na ulici, tak se probere, a konečně začne něco se sebou dělat.Nenech se zneužívat!A až začne úplně abstinovat, pár měsíců, pak uvidíš, jestli ještě o něj stojíš.Přeji oběma sílu, a výdrž.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16169
Re: Jak dlouho pomáhat alkoholikovi? Před 10 rok, 5 měsíce  
Děkuji!
Nikol

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter