Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: nejhorší období vaší abstinence
#16233
nejhorší období vaší abstinence Před 10 rok, 4 měsíce  
Ahoj, je mi 24 let a začal jsem po asi 6 letech pravidelné konzumace alkoholu (hlavně piva) s abstinencí. Důvodem mého rozhodnutí že začnu abstinovat byl ten, že jsem cítil jak mi to už moc ovlivňuje život (deprese, nespolehlivost, neschopnost, časté kocoviny). V poslední fázi před abstinencí už jsem si prostě musel dát pivo aby my bylo lépe (hlavně na depresi)a abych byl schopen normálně fungovat. Rád bych se zeptal jaká byla nejhorší období vaší abstinence. Abstinuji jen krátce ale už se cítím lépe. Pro mě bylo asi nejhorší ustát první 4 dny kdy jsem měl opravdu psychické problémy (úzkost, melancholie, nespavost, neklid). Jak jste na tom Vy? A mohu si čas od času dát Birella? mám na něj šílenou chuť
Dobby

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16235
Re: nejhorší období vaší abstinence Před 10 rok, 4 měsíce  
Na Birella kašli, může tě ta chuť nakopnout ještě víc, vrátíš se k pití.Nejhorší jsou začátky-chutě!!!, vydrž.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16237
Re: nejhorší období vaší abstinence Před 10 rok, 4 měsíce  
Birella si dej, ten ti nemůže uškodit. Podle mě je ve 24 letech na doživotní abstinenci brzo, těžko se s tím budeš smiřovat. Teď je nový trend léčby alkoholismu pomocí snižování dávek. Zkus týden abstinovat a pak si dát občas 2-3 piva, jestli to dokážeš. Líbu neposlouchej, ta má z léčebny vymytý mozek, vidí vše černobíle.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16238
Re: nejhorší období vaší abstinence Před 10 rok, 4 měsíce  
Můj názor je zase neposlouchat Luďka. Ano Líba má někdy až moc přiostřené názory, ale určitě má pravdu v tom, že jediná cesta je nepokoušet "štěstí" a něco si dát...spadneš do toho znova. Fakt abstinuj!

Mluvím z vlastní zkušenosti (nejsem o tolik starší než ty, je mi 27). A litovala jsem, že už si nikdy nic nedám, po čase jsem frajeřila, že v mém věku je na celoživotní abstineci brzo, dala jsem si něco a pak se to rozjelo znova a ještě v horším provedení.

Nevím jak s Birellem, to má podle mě na každého jiný vliv, ale je tam určitá šance, že pak najedeš na pivo, atd..atd..

Ale to záleží na tobě..
Kat

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16239
Re: nejhorší období vaší abstinence Před 10 rok, 4 měsíce  
"znalče", i ve 24 letech může být závislý, nemocný.Jsou i mladší.Je normální se léčit.O můj mozek ty jistě neměj péči, kéž bys pomohl tolika lidem, jako já.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16240
Re: nejhorší období vaší abstinence Před 10 rok, 4 měsíce  
Ludku,
psát o někom, že má vymytý mozek, může jen ten, kdo si se sebou neví rady a podle sebe soudím tebe, pokud jsi schopen toto pochopit. Líba radí, jak nejlíp může a podle osvědčených zásad.
Já nemám problémy s alkoholem, ale problém má člen mé rodiny. A vím, že snižování dávek k ničemu nevede!Napsat někomu, že má na abstinenci dost času je ubohost!Pokud někdo ví, že alkohol mu škodí a přestává, je neskutečné nabádat ho k chlastu.Asi sám piješ vid a bylo by ti líto, že někdo dokáže žít štasně i bez chlastu.
A nenavážej se do Líby, je to žena, navíc pomohla mnoha lidem, a takových lidí jako ona si máme vážit a respektovat je a podporovat je!!!
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16241
Re: nejhorší období vaší abstinence Před 10 rok, 4 měsíce  
Díky za zastání, on ten Luděk neví, co je alkoholismus za děs.Nemusí ovšem dělat chytrého a radit, možná se upíjí, nedokáže přestat, takovým vadí, když někdo nepije, žije dobře.....závidí.No, je fakt, že tyto pokusy-snižování dávek alkoholu, probíhají, jsou to ale pořád jen pokusy, neověřené, já osobně jim nevěřím.Víme všichni, že žádný alkoholik nedokáže zůstat třeba na 3 pivech, není to vůbec o silné vůli, prostě zapomene na všechny sliby, a opije se jako zvíře.Určitě přestat pít hned a úplně, a čím je člověk mladší, tím to jde asi lépe.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16242
Re: nejhorší období vaší abstinence Před 10 rok, 4 měsíce  
Myslíte to dobře, ale já prostě nevěřím, že vydrží jen tak sám od sebe abstinovat, když nebyl na žádném léčení. To se povedlo jen velmi málo lidem.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16244
Re: nejhorší období vaší abstinence Před 10 rok, 4 měsíce  
Souhlasím.V jeho věku má plno přátel, kteří pijí první ligu, o to to bude mít horší.Měl by změnit kamarády, najít si koníčky, sport, a určitě zajít na AA, chodí tam i mladší, než on.Když nevydrží, tak léčebna.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16245
Re: nejhorší období vaší abstinence Před 10 rok, 4 měsíce  
Děkuji za reakce ale Já věřím že to zvládnu i bez léčebny.. Mám velkou oporu v rodině která mě podporuje a dohlíží na mě a mám přítelkyni která vedle sebe potřebuje pořádného chlapa a ne nějakou trosku. Vždy když budu mít chut tak si vzpomenu jak jsem v tom plaval a jaké strašné bylo prvních pár dnů po začátku abstinence kdy jsem myslel že to snad nepřežiju a zblázním se a snad mě chut přejde. Abstinuju už takhle podruhé ale poprvé jsem věděl že si dám protože jsem to neplánoval navždy. Do léčebny se mi fakt nechce ale samozdřejmě pokud dojde k recidivě tak asi budu muset.... Tak mi držte palce
Dobby

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter