Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Matka už nechce jít na léčení, co s tím
#16626
Matka už nechce jít na léčení, co s tím Před 10 rok, 3 měsíce  
Dobrý den všem, moje máma má již delší dobu problém s alkoholem, před Vánoci se to rapidně zhoršilo. Pije vodku, tajně, opilá byla každý den. Když je střízlivá, klepou se jí ruce, je opuchlá, byla jsem z jejího stavu v šoku (bydlím daleko, tak se vídáme málo, navíc jsem se poslední době návštěvám vyhýbala). Od 1.1. se jí daří abstinovat a celé rodině říká, že chce přestat. Nemám z toho moc radost, protože před Silvestrem tvrdila, že v novém roce nastoupí do léčebny. Teď se jí pár dní daří a samozřejmě už do ní nechce. Jde si sehnat ambulatní léčbu a navštěvuje psychiatričku, ta jí však jen dává spoustu léků (na které pak pila nebo je nebrala, to nevím).

Nevím, co teď. Je šance, že se někdo vyléčí jen pomocí ambulantní léčby? Mrzí mě, že jsem nereagovala ultimátem, ale znám ji, vím, že do té léčebny prostě nepůjde. Zároveň mám opravdu strach o její život.
eleonora

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16627
Re: Matka už nechce jít na léčení, co s tím Před 10 rok, 3 měsíce  
Vím, že takových příspěvků, jako je můj, je tu víc. Takže se vlastně omlouvám, že jsem založila další. Načetla jsem si všechno, ale realita je těžší. Vlastně mě zajímalo jen to, či je nějaká šance s "pouze" ambulatntní léčbou nebo je to zbytečná naděje.
eleonora

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16628
Re: Matka už nechce jít na léčení, co s tím Před 10 rok, 3 měsíce  
Pokud nechce, může být na ustavní léčbě zavřené 5 let a až vyleze, tak se naleje..takže ambulantní, ustavní, žádná je to uplně jedno, pokud nechce přestat pít.pokud chce, pomůžou i AA
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16629
Re: Matka už nechce jít na léčení, co s tím Před 10 rok, 3 měsíce  
Dokud nepije, chvalte jí, mluvte s ní, jak jste rádi, jak je bezvadná, jak vám na ní záleží, nic nevyčítejte, možná! se rozhoupe.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16631
Re: Matka už nechce jít na léčení, co s tím Před 10 rok, 3 měsíce  
Přesně tak.Budte rádi, že se chce léčit, dostane antabus a terapie..Je mi jasné, že zavřít jí do ustavu je bezpečnější, ale pokud je stále svéprávná, je to konec konců její věc.Vy byste tam asi taky nechtěla, jestli se nepletu
Marty

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16933
Re: Matka už nechce jít na léčení, co s tím Před 10 rok, 3 měsíce  
nevím odkud matka je, já mám osobní zkušenost s Anonymními alkoholiky , funguje to i bez léčebny, ovšem jen pokud alkoholik sám CHCE ! adresář skupin je na internetu
Yvetta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter