Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Bezradnost - prosím pomozte
#1761
Bezradnost - prosím pomozte Před 13 rok, 7 měsíce  
Jsem více jak 2 roky rozvedená s manželem alkoholikem.Byl to hodný člověk, ale když si měl vybrat jestli rodina nebo alkohol. Vybral si alkohol. Od rozvodu již nedělá nic jiného, než pije a spí. Má velké zdravotní problémy, např. prodělal plicní embolii.I když jsem rozvedená není mi lhostejný jeho osud i s ohledem na to, jak se kvůli tomu trápí děti.Vždy dětem alespoň zavolal, většinou hlavně proto, aby z nich vytáhl nějaké peníze. Léčebnu odmítal, nikdy by tam dobrovolně nenastoupil.Proč píšu. Poslední měsíc přestal telefonovat (předtím volal velmi často). Telefon má vypnutý. Psala jsem mu sms, abych věděla, jestli si ho alespoň zapíná. Zapínal, ale nereagoval.Poslední 3 dny už telefon nezapnul. Tuším, že zemřel, mám hroznou úzkost a nevím, co mám dělat. Jsme rozvedeni, nemohu vzít zámečníka, aby vyvrtal zámek. Přemýšlela jsem, že zavolám policii, ale co když tam bude sedět a popíjet? Když by to byla ta druhá varianta bylo by to lepší, ale i když bude živý, je to jen otázka času, kdy se upije. Je nějaká možnost, jak nařídit ústavní léčbu? Prosím Vás pomozte mi, nebo sama skončím v Bohnicích. Vůbec nevím, co mám dělat. Chystám se zítra něco udělat, ale když ho tam najdu mrtvého, jak to mám říct dětem?Jak se říká dětem, že jejich táta se upil k smrti?
Kateřina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1762
Re: Bezradnost - prosím pomozte Před 13 rok, 7 měsíce  
Milá Kateřino,
vaše rozhodnutí pro zítřek je správné a jediné možné řešení pro tuto situaci. Děti pití svého otce vnímají stejně jako vy a někdy čekají to nejhorší. Nejste sama, kdo je bezmocným svědkem a komu není lhostejné, když se někdo takto ničí. Udělala jste dobře, že jste se rozhodla a také uskutečnila rozchod, když váš bývalý manžel upřednostnil neúnosné pití před rodinou. Jste statečná žena, nenechte si honit hlavou víčitky a zítra jednejte. Může se stát, že jeho stav bude vyžadovat lékařské ošetření a následné vyšetření, nebo bude dál popíjet a sklidíte z jeho strany neuznání. Pro svůj klid i jeho bezpečí zítra uvidíte, napište, jak jste pořídila.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1763
Re: Bezradnost - prosím pomozte Před 13 rok, 7 měsíce  
Nejsem vůbec statečná, strašně se bojím..
Kateřina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1765
Re: Bezradnost - prosím pomozte Před 13 rok, 7 měsíce  
Jste statečná i když se bojíte, už jste toho v životě tolik zažila, už jste se tolikrát bála, že se mu něco stalo. Máte slabé nervy, nebojte se, zítra se uvidí. Víc udělat nemůžete, máte děti, které Vás Kateřino potřebují.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1766
Re: Bezradnost - prosím pomozte Před 13 rok, 7 měsíce  
Katko, Vy za nic nemůžete, manžel si tuto cestu zvolil sám jako svéprávný člověk.Možná, jen prodal mobil, kvůli pití, dochází mu finance, ale to možná!!Děti dávno ví, žr táta pije, zkuste na toto téma s nimi popovídat!Vy se klepete strachy, on možná popíjí, spinká, má se!podle něj fajn.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2592
Re: Bezradnost - prosím pomozte Před 13 rok, 4 měsíce  
Milá kateřino. Především je třeba udělat tlustou čáru za vaším rozvodem a hlavně přesta být zodpovědná za osud člověka, který vás i rodinu vyměnil za alkohol. Pokud to neuděláte, dopadnete stejně jako já. Můj bývalý muž mně přivedl k pití a po letech se zněho samotného stal alkoholika bezdomovec. Dříve jsem se mu taky snažila pomáhat, ale došlo to tak daleko, že mně téměř psychicky i finančně zruinoval. Nechte bývalého muže jeho osudu. Zvoli si to sám a vy za něho nenesete žádnou zodpovědnost. Mylete na sebe a své děti. to je pro vás prvořadé, vy vaše děti a duševní a ekonomická jistota. přeji hodně sil do života. Rousice
Rousice

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3484
Re: Bezradnost - prosím pomozte Před 13 rok, 1 měsíc  
text uživatele byl smazán administrátorem webu
Táňa

Poslední úprava: 04/03/2011 00:39 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3485
Re: Bezradnost - prosím pomozte Před 13 rok, 1 měsíc  
Moc se mě ta reklama nezamlouvá.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3487
Re: Bezradnost - prosím pomozte Před 13 rok, 1 měsíc  
Proč?? Kdo chce, může to zkusit..!
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3488
Re: Bezradnost - prosím pomozte Před 13 rok, 1 měsíc  
text byl smazán administrátorem webu
Táňa

Poslední úprava: 04/03/2011 00:37 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter