Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Co všechno zajistit před nástupem do léčebny?
#18949
Co všechno zajistit před nástupem do léčebny? Před 9 rok, 11 měsíce  
Zdravím,
na netu jsem narazila na útržkovité informace, že během pobytu v léčebně by měl mít pacient zdravotní a snad i sociální pojištění hrazeno státem, případně by měl snad mít i nárok na nějaké nemocenské dávky. Nikde jsem ale nenašla žádný postup/formulář, atd...prostě nevím, jakou formou a komu všemu je třeba nástup na léčbu oznámit nebo kde o úhradu požádat. Léčba se týká OSVČ s dlouhodobě velmi nízkým příjmem, sociální a zdravotní pojištění si platí, aktuálně není registrován na úřadu práce, na léčbu má nastoupit za 6 týdnů. Předem díky za rady všem zkušenějším...
QuadCore

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18951
Re: Co všechno zajistit před nástupem do léčebny? Před 9 rok, 11 měsíce  
Pokud se jedná o komlexní léčbu nesmí být dluh na zdravotním pojištění.Pokud má nastoupit na léčbu za 6týdnů-má termín,tím má i dohodnutou určitou léčebnu.Je rozumné a běžné přímo do léčebny zavolat ještě před nástupem.Může si všechno zjistit předem-i to jestli léčebna má smlouvu s jeho zdravotní pojišťovnou,stejně jako zjistit co všechno bude potřebovat.Každá léčebna má své odlišnosti.V den nástupu mu bude vystavena pracovní neschopnost a ukončena bude v den propuštění.Za léčbu neplatí nic.Je plně hrazena zdravotní pojiš´tovnou pojištěnce.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18952
Re: Co všechno zajistit před nástupem do léčebny? Před 9 rok, 11 měsíce  
Děkuju za odpověď. Takhle nějak jsem si to představovala, ale není mi jasné, jak se ta pojišťovna (jde o VZP, s kterou mají nejspíš smlouvu všechny léčebny) o pracovní neschopnosti dozví, když tu neschopenku pacient dostane do ruky až v den nástupu, kdy mu bude na delší dobu přerušen kontakt se světem (na detoxu nebude mít ani mobil, natož mail, fax nebo vycházky). Nemusí se to vyřídit předem? A týká se to jenom zdravotního, sociální si musí během pobytu hradit dál sám? Ještě jednou díky.
QuadCore

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18953
Re: Co všechno zajistit před nástupem do léčebny? Před 9 rok, 11 měsíce  
Vše je tak, jako kdyby byl v jiné nemocnici.Určitě bude mít možnost nemocenku poslat.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18959
Re: Co všechno zajistit před nástupem do léčebny? Před 9 rok, 11 měsíce  
Každá léčebna má své sociální pracovnice,které tyto a nejen tyto záležitosti řeší.Chce to s sebou známky obálky at´může co nejdříve odeslat.První část pobytu nemá vycházky tak to háže do schránky soc.pracovnice nebo personál pokud schránka v léčebně není.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18960
Re: Co všechno zajistit před nástupem do léčebny? Před 9 rok, 11 měsíce  
pokud chcete tyto odpovědi navštivte osobně pobočku VZP-pondělky a středy jsou úřední dny pro styk s pojištěnci.Jsou ochotní a všechno vám vysvětlí
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18961
Re: Co všechno zajistit před nástupem do léčebny? Před 9 rok, 11 měsíce  
V každé léčebně se vše potřebné včas dozví.Nešílet!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter