Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Babička opět pije
#19788
Babička opět pije Před 9 rok, 10 měsíce  
Ahoj všem, asi před 6 lety jsem našla tuto stránku kvůli přítelovi, který pil. Po úmorném snažení o to aby přestal, třech léčeních jsem od něj odešla a doufala, že tyto stránky již nikdy nenavštívím. Opak je bohužel pravdou a já musím s tím ven. Moje babička pila, když jsem byla dítě. Mám v hlavě pár záblesků, ale nic dramatického. Spíše si více pamatuje moje sestra. Naší babičce je 72 let. Před půl rokem jsem u ní objevila víno. Říkala, že si dá občas deci s colou, ale že se nic neděje. dospělo to k takovému stádiu, že spadla zlomila si kotník a byla hospitalizována v nemocnici. Po 14 dnech jí vyhodili že byla opilá. Všem nám slíbila, že už se toho nedotkne. Bohužel, jsem si připoměla vše co jsem zažila s bývalím a nechtěla babičku vidět. Vždyť ona byla ta, která mě držela když jse jí brečela do klína... No a dneska jsem se k ní zastavila a pohled na ni byl opravdu moc smutný... seděla na židli, celá otekla, modré ruky i nohy jak padá počůraný koberec.... nějaké boláky na rukách odřené kolena .... když jsem se jí zeptala jak jí můžu pomoci, řekla nijak .... a že dneska nepila, ale pila včera. A že nikam nepůjde se léčit. Že chce umřít a že jí to tady nebaví... Naše maminka na to prdí, asi si prožila své s ní .... nelze jí zavřít, proti její vůli ... a my ... rodina, lidi co jí mají rádi, co máme dělat? Nic jen se koukat jak se zabíjí .....
Ivana
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19797
Re: Babička opět pije Před 9 rok, 10 měsíce  
To je smutné,ovšem pokud s tím nechce dělat nic,tak to máš těžké,musela by chtít být střízlivá,pokud chce pít bude pít,možná skusit aby jí někdo promluvil do duše,někdo koho by poslechla,nějaká kamarádka,doktor nevím...kdokoli koho rezpektuje,já si třeba ani ve třiceti letech nedovolím zapálit si cigáro před mou mamkou,protože ji respektuju a vím že to nechce vidět,otázka je na koho by tvoje babička dala a nechala si domluvit.
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19811
Re: Babička opět pije Před 9 rok, 10 měsíce  
No problém je v tom, že už to všechno proběhlo... pláč, výhružky a jí je to jedno. Nechce ani k nám jít, protože by byla pod dohledem. Kamarádky jí ten alkohol nosí, tak jsem včera už napsala dopis těm kamarádkám, že je žádám o tom aby jí nechaly. Aby jí to nenosily, jinak že bude zle.... Požádala jsem sousedku a všechny koho znám .. tak uvidíme jak to dopadne. Víš začala pít asi po 20 letech .... ale před tím bylo jednoduché jí zavřít a byl klid ( relativně ) ale teď nemá člověk šanci
Ivana
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19812
Re: Babička opět pije Před 9 rok, 10 měsíce  
Ivano, babička asi vzdala život, nechce ho, a pije.Nejde jí přemluvit, je s tím smířená.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19813
Re: Babička opět pije Před 9 rok, 10 měsíce  
tak teď jsem nechala babičku odvézt do nemocnice. Spadla, rozsekla si ruku, má úplně modré oko na které nevidí. Včera jsem jí prohledala byt. Nikde nic neměla. A dneska jsem vyhazovala asi 6 krabic od vína. A co emocnice... no slečno uvidíme buď jí zavřeme na záchytku a nebo jí pošleme domů. Nevíte jak to funguje se zbavením své-právnosti ?
Ivana
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 25/06/2014 16:35 Provedl: Ryorka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19826
Re: Babička opět pije Před 9 rok, 10 měsíce  
Podle nového občanského zákoníku je velmi těžké zbavit někoho svéprávnosti. A pokud už, je to běh na dlouhou trať a v tomto případě na to rovnou zapomeň.
Důležité je také vědět, že můžeš pomoct jen tomu, kdo pomoci chce. A když někdo vzdá svůj život a chce odejít, je to jeho právo a tobě nepřísluší mu v tom bránit. Rozumím, že ti přijde tvrdé, co píšu, ale i takové příběhy život píše. Je to realita.
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19827
Re: Babička opět pije Před 9 rok, 10 měsíce  
Já si to myslela, že to je na dlouho... to se uchlastá do té doby. To já vím, že pokud nechce jsem bezmocná .. ale to jí mám nechat v bytě a nechodit za ní ? Nebo jí tam nechat ležet počůranou na podlaze ? Je to hrozně těžké se odloučit od člověka pořád si myslím, že jí můžu pomoci, ale sama vím, že to je velký nesmysl.
Ivana
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19828
Re: Babička opět pije Před 9 rok, 10 měsíce  
Zbavit svéprávnosti není lehké, a kdo za ní bude ručit, hlídat ji, vůbec to není lehké.Poraď se s lékaři, řekni, že se ohrožuje na životě, třeba jí dají léčebnu soudně, ale pochybuji, že jo.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19829
Re: Babička opět pije Před 9 rok, 10 měsíce  
Ahoj..jen bych Ti chtěla říct, že vím, jak se cítíš. Mám doma něco podobného, ale taky si s tím nevím rady. Asi půjdu za doktorem a zkusím se poradit, jestli je nějakým způsobem možné dostat osobu do léčebny násilím, aniž bych ji musela zbavit svéprávnosti a aniž by to ta osoba chtěla. Stále totiž doufám, že se z toho dostane a jednou mi za to bude možná vděčná a když ne, tak si řeknu, že jsem to alespoň zkusila. Hodně štěstí a doufám, že něco vymyslíš.
Megie
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19845
Re: Babička opět pije Před 9 rok, 10 měsíce  
Ivano.Vím že je to těžké.Ne všichni alkoholici se můžou uzdravit-myslím tím přestat pít.Je to převážná většina,která si není schopna přiznat svůj problém.Svoji nemoc.Možná tobě pomůže mít stále na zřeteli,že babička je bohužel nemocná-její nemoc je progresivní.Bohužel.Tím,že ji zbavíte svéprávnosti ji nazastavíte v pití.Alkoholik nemá problém se k pití dostat.Je schopen vyvinout maximální úsilí,jak alkoholu dosáhnout-PROTOŽE UŽ BEZ SVÉ DÁVKY NENÍ SCHOPEN VŮBEC NIČEHO.Není problém ho ukrást v obchodě,přidružit se ke komukoliv,kdo pije-je mu všechno docela jedno.Neví jak jedná-protože MUSÍ ho mít.Je to silnější,než cokoliv.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter