Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Alkoholik za volantem..jak z beznaděje ?
#20214
Alkoholik za volantem..jak z beznaděje ? Před 9 rok, 8 měsíce  
Dobrý den ,
jeden můj příspěvek již zde byl psán, můj bratr (36) je alkoholik, zhoršující se stav, žije u rodičů kteří ho živí a odmítají o vyhodit. Nechce se léčit ani o svém problému mluvit. Nic ho nezajímá. Byla jsem svědkem jak jel autem a podle mne měl aspoň 2-3 promile. Prosila jsem ho, plakala....řekal jsem že může někoho zabít...na to on s ledovým klidem, to se klidně může stát.Mám z toho deprese, musím se starat o své děti ale musím myslet na to jak ničí všechny kolem. Jsem již ve stádiu, že si přeji aby umřel, hlavně aby někoho nezabil. Je možné někam to nahlásit, nějak mu zabránit v tomto hrozném počínání ? Ujišťování o tom, že jsem tu pro něj a že ho mám ráda, již není možné,(trvalo moc dlouho ) když vidím, jak se rodiče trápí a i v důchodovem věku pracují aby on se tam mohl opilý válet.
Petra Marešová
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20216
Re: Alkoholik za volantem..jak z beznaděje ? Před 9 rok, 8 měsíce  
Petra,

klasický príklad *opičej lásky*...
Rodičia rozmaznávajú dospelého adolescenta v komforte a ten od žiaľu nad sebou pije a pokúša osud.
Zavolaj policajtom - zabrániš katastrofe!

(Keď už ani dohovor nefunguje.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20219
Re: Alkoholik za volantem..jak z beznaděje ? Před 9 rok, 8 měsíce  
Petři, já bych to řešila také tak, prostě bych ho "bonzla" dopravní policii, ať si ho přihlídají. Je dospělý, že jemu hrozí nebezpečí, jeho věc a rozhodnutí, ale nesmí ohrožovat ostatní! A pak, velmi těžké asi rozhodnutí, ale rodiče mu trošku nahrávají, tím, že se o něho tak starají. Dát nůž na krk a: buď se půjdeš léčit, nebo padej z domu a starej se o sebe sám .. je asi hodně těžké, ale je to řešení. Jak dlouho to ještě rodiče vydrží? Já bohužel mluvím z vlastní zkušenosti:-( Asi je skutečně nezbytné nechat alkoholika spadnout až na úplné dno, jedině to ho pak vyburcuje k léčbě:-(
Lendul

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20243
Re: Alkoholik za volantem..jak z beznaděje ? Před 9 rok, 8 měsíce  
Petro.Vidíš to správně.Rodiče si nepřiznávají,že mu svojí pomocí vlastně ubližují.Že ho podporují v dalším pití a sami sebe ničí.Ty to nezměníš.Můžeš udělat jednu věc,kterou mu můžeš pomoct.Tou věcí je okamžitě oznámit policii,kdykoliv vyjede pod vlivem autem.Podobný malér mu může otevřít oči.V žádném případě od něj neočekávej vděčnost-bude zlý.Ty za sebe budeš mít klid a čisté svědomí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter