Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: denně 2 litry vína - lze to považovat za problém ?
#23819
denně 2 litry vína - lze to považovat za problém ? Před 9 rok, 3 měsíce  
dobrý den
ráda bych prosím znala názor lidí,kteří to mají podobně ve své rodině, jestli toto už lze považovat za problém, nebo se to zdá jen mě (téměř abstinentovi)a vlastně je vše v poho....
Moje švagrová (50let)pije denně +- 2litry vína. Je to formou vinného střiku,pije téměř celý den, od dopoledne, až do večera.
Protože chodí do práce jen pár dní v měsíci,má na to čas.
Ptám se proto,že jsem jednou na toto téma navedla řeč s tchýní (bydlí se švagrovou)a ta mi to podala,že je vlastně vše o.k.,není co řešit
Bydlí od nás daleko,takže švagrovou vídám 2-3ročně a je pravda,že jsem na ni také nic zvlášního nezaregistrovala.
Tak se chci zeptat,jestli mám pokřivený pohled na pití alkoholu já,nebo je to v této zemi běžná konzumace a lze s tímto množstvím popíjet bez problémů.
Prosím ! odpovědi typu- proč se staráš,není to tvoje věc atd ... nepište,mě zajímá daný vliv alkoholu na ženské tělo a případné následky
děkuji
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23821
Re: denně 2 litry vína - lze to považovat za problém ? Před 9 rok, 3 měsíce  
2 litry vína na ženskou je docela slušná dávka...ale je možné,pokud je zvyklá a popíjí to celý den, že se nějak výrazně neopije a může fungovat. Já nemám problém vypít během odpoledne a večera litr a půl a nic na mě není poznat. Ve Francii je prý litr a půl vína považován za umírněnou dávku. Tvoje švagrová je asi typický hladinkář.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23822
Re: denně 2 litry vína - lze to považovat za problém ? Před 9 rok, 3 měsíce  
Záleží jestli to pije, protože musí a nebo to pije, protože chce
michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23827
Re: denně 2 litry vína - lze to považovat za problém ? Před 9 rok, 3 měsíce  
Ano,to mě taky napadlo, že když už člověk musí, je to asi velký problém. S tím se však nikdo jen tak nepochlubi
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23828
Re: denně 2 litry vína - lze to považovat za problém ? Před 9 rok, 3 měsíce  
Luděk napsal:
2 litry vína na ženskou je docela slušná dávka...ale je možné,pokud je zvyklá a popíjí to celý den, že se nějak výrazně neopije a může fungovat. Já nemám problém vypít během odpoledne a večera litr a půl a nic na mě není poznat. Ve Francii je prý litr a půl vína považován za umírněnou dávku. Tvoje švagrová je asi
typický hladinkář.

Hmm,asi.a tomu já právě nerozumím, jaký je rozdíl mezi hladinkarem a alkoholukem.
Můj strýc pil jen desítku (považuji ji za slabší než pivo) a pamatuji si,že o něm mluvili jako o alkoholikovi...
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23829
Re: denně 2 litry vína - lze to považovat za problém ? Před 9 rok, 3 měsíce  
Hladinkář je taky alkoholik, ale takový, který se neopíjí do němoty a udržuje si svou hladinku, zpravidla po celý den. Je to typické pro konzumenty vína, např. na Moravě. Většina lidí na nich nic nepozná.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23832
Re: denně 2 litry vína - lze to považovat za problém ? Před 9 rok, 3 měsíce  
Aha...
Tak to jí budu držet palce, aby si udržela tuto fázi a aby nebylo hůř,protože s tou hladinkou se asi fakt zdá fungovat normálně
Andrea
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter