Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Co udělat,aby přítel přestal pít..?
#2856
Co udělat,aby přítel přestal pít..? Před 13 rok, 2 měsíce  
Dobrý den,je asi pravda,že si ženy hledají podobný tip mužů,asi sem se nepoučila s předchozího 7letého vztahu-z kterého mám 12letou dcerku,partner pil denně,býval i agresívní,nasekal statisícové dluhy,když byly dceři 2 roky odešla jsem od něj,pak pil ještě víc a nakonec skončil i na půlroku ve vezení-kvůli pití-řízení v opilosti atd..nesměl si brát dcerku,mohl ji jen sem tam navštěvovat,někdy ji několik měsíců neviděl,protože za jezdil opilí,za nějaký čas nevím co se stalo,ale přestal pít i kouřit/nejspíš že jeho přítelkyně onemocněla rakovinou/ a už je to 7let co je úplný abstinent,dokonce mu ani nevadí jít do restaurace ,třebas i na narozeniny a pít jen limonádu,někdy ochutná jen trošičku nebo si dá jednoho panáčka a dál už nikdy nic-musím smeknout že to dokázal a přesvědčil sám sebe že alkohol nechce už nikdy pít..mezitím už několik let žil s jinou partnerkou a já s jiným partnerem-ted sme spolu s druhým partnerem jíž 8 let,bohužel partner také pije,dřív mi to nepřišlo nijak dramatické,nebydlel u nás,jen za námi dojížděl a to býval střízlivý,až po letech kdy snáma začal bydlet jsem viděla že pije denně a dověděla jsem se,že vždycky pil denně,jeho předchozí manželství taky skončilo kvůli jeho pití,už jsem ho asi 4x vyhodila a třeba až po 3 nebo i více měsících sem mu odpustila,to se pak pár týdnů snažil a sliboval,ale po čase opět začal pít.Už 2x přišel o řidičák kvůli pití,to si dal říct a za volant nesedne už ani po jednom pivu,taky už měl 3x zranění,zlomeniny,kvůlu alkoholu-jizda na kole v opilosti atd.Není agresívní nikdy,většinou spíš usne bud ještě v hospodě,nebo někde na schodech nebo prostě tam kam se dopotácí,neustále ho musím hlídat,protože si někde zapaluje a mám propálené bundy koberec atd..V práci nepije vůbec,ale ihned po tom jak přijde s práce jde pít/dělá 12tihodinové směny a pak 3 dny volna/,doma když má volno celý den dělá a k večeru se jde opít,je téměř denně na mol..Momentálně čekáme miminko,nebylo plánované-byla to nehoda,ale je tady a ani tahle situace ho nezmění-vím to.ikdyž ho vyhodím,za pár týdnů se vrací a prosí,slibuje,pár týdnů se drží a pak je to zase stejné,denně na mol.Momentálně opět leží v kotelně na mol opilí.Ráno bude dělat jako by nic,bude mi vařit kafe,dělat pomyšlení,atd..pokud zatnu zuby a nic neříkám,nebo jen v pohodě mu řeknu co to mělo znamenat,tak se omluví bude slibovat a celý den až do večera bude hodný,pak pujde zase pít..pokud vybuchnu,pujde se opít hned ráno!když někam jedeme nedělá ostudu,nepije,ani se nedožaduje pití,vynahradí si to až má volno a může pít..za 6 týdnů mám jít rodit,jsem navíc sama s dcerkou ve velkém domě,mometálně nezaměstnaná,před otěhotněním,nám zrušili provozovnu,takže chlapská ruka je tu hodně potřeba,ikdyž finačně se moc nepodílí,většinu peněz denně propije,už nevím jak dál,co dělat,jeho maminka se kvůli tomu utrápí,je naprosto zničená,že takový-její manžel byl to samé a syn je po něm úplně stejný..jsem zoufalá,nevím co dělat....?zkusila sem už vše po dobrém i po zlém,nefunguje nic,vždy stejný výsledek..
paja

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2857
Re: Co udělat,aby přítel přestal pít..? Před 13 rok, 2 měsíce  
Pájo,Vy přece moc dobře víte co máte dělat,jen si to ještě nechcete připustit.Sama vidíte,že to nikam nevede a život s alkoholikem není k žití.Udělejte to co musíte,stejně vás to asi nemine jen to zbytečně prodlužujete,šancí jste mu dala dost,ani jednu nevyužil,tak na co čekáte?Není lehké vychovávat sama 2děti,ale není ani v zájmu dětí dobré aby každý den koukali na ustaranou matku nad opilým otcem.Rodiče mají být svým dětem vzorem,v tomto případě si jistá být nemůžete.A pochybuju,že vám bude oporou a spolehlivým partnerem po zbytek života.Představte si zbytek svýho života a jak ho chcete prožít,jak budete vychovávat svoje děti a co Vám přinese do života tento člověk.Už ted jste zoufalá a co až budou zoufalé i Vaše děti?
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2864
Re: Co udělat,aby přítel přestal pít..? Před 13 rok, 2 měsíce  
děkuji za reakci,já vím co mám dělat,jen si nějak neumím představit jak to budu na baráku zvládat úplně sama,je to starý barák,pořád nějaké opravy,atd..Partner přes den kdy nepije je milej,docela pozornej,udělá hromadu práce,/večer to ovšem téměř pokaždé završí tím že se opije,jednou mín,jednou víc/pustí se skoro do všeho sám,je na práci šikovnej,vůbec nevím kde bych vzala na to ,aby si něco ze svých pár korun nechala opravit nebo udělat,navíc je i chytrej,tak naprosto nechápu proč tak inteligentní člověk si nedokáže poručit a nepřestane s tím opíjením.Říkala sem si ,že bývalí partner taky nikdy nepřestane pít,stýkal se pak i s tou nejhorší sebrankou v obci,zapadal mezi bezdomovce a propil s něma každou volnou chvilku,spadl až na dno a prostě ze dnes na den je z něj 7 let abstinent a a nekuřák a to je se svou inteligencí aspon o polvinu hůř než můj současný partner..Dávám si asi plané naděje,že by to mohl taky dokázat,pokud si sám neporučí a nebude chtít sám,nikdy nepřestane..Horší že všude před známíma co ho nezanjí se chová naprosto v pohodě a nikdo mi nevěří že je alkoholik,ba naopak ho všichni chválí jak je šikovnej,jak umí vzít za práci,co všechno umí,jak všemu rozumí,uvařit umí,postará se o nevlastní dceru adt..co pořád proti němu mám atd,takže pak se ještě dívají na mě špatně,že nevidím co v něm mám a ještě když to říkají před ním,tak mi pak všechno vyčítá.Zkoušela sem i po dobrém,ho za všechno co udělá dobře,pěkně pochválit,být na něj milá,děkovala sem mu jak je šikovnej..sice je vždycky hrozně rád a tím víc ho baví něco dělat,ale od opijení ho to neodradí,jen to že jde do práce..když má vstávat v 5hod na denní směnu,tak jde pít už tak kolem 16hod a většinou do 18až 19hod je doma,většinou opilí jen tak v náladě-ale opilí je,pak se nají ,vyspí jde do práce-tam dělá už 20let -výpravčí u počítačů,přijede večer kolem 18až 19hod,doma se zdrží nejdýl půl hodiny a už je nervozní,protože musí na pivo,někdy ho hezky prosím at nechodí,někdy nadávam,nebo křičím,ale nepomůže nic,jen slíbí že je hned tady,ale většinou přijde hodně opilí,vyspí se z toho ráno jde něco dělat,pak kolem 10hod chodí na nákup,páč je to kolem hospody,tam si dá 2 piva a pak zase doma celý den dělá až do večera a odjíždív 17.30hod na noční směnu,ráno přijede,vyspí se do oběda,většinou jde zase do obchodu,nebo musí jako nutně na poštu a staví se na 2 piva,pak zase dělá celý den až do večera a pak se jde opít úplně na mol,protože má 3 dny volna,ráno vstává,většinou mu nic není,nebo to není vidět,jde opět hned dělat,pak zase na 2 piva a večer na mol,tak to jde pořád a stále dokola,téměř beze změny..ještě mi ti jeho kaáradi se kterýma denně pije vyčítají,kde bych našla takovýho hloupáka,který mi všechno udělá a já si ještě stěžuju,pravděpodoběn si na mě stěžuje,už několikrát sem se ho ptala,co mu na mě vadí,nebo s čím není spokojený,že se to pokusím změnit,nevadí mu prý nic,tak nevím proč to pořád dělá..o jednu rodinu přišel svým pitím,nejdřív mi říkal,že to skončilo kvuli tomu že si jeho žena našla jiného,ale po čase se přiznal,že to bylo kvůli pití..ani vidina toho že přijde i o nás ho nepřiměje to změnit a léčit se nechce,že na tom prý není tak zle,že si občas trochu dá..
paja

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2865
Re: Co udělat,aby přítel přestal pít..? Před 13 rok, 2 měsíce  
Alkoholizmus je nemoc duše.Vyprdněte se na to co bude s barákem a myslete na to co bude s Vámi.Přitlačte ho ke zdi a dejte mu najevo,že to myslíte smrtelně vážně,jiná možnost není,jinak se v tom utopíte s ním.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#3469
Re: Co udělat,aby přítel přestal pít..? Před 13 rok, 1 měsíc  
text uživatele byl smazán administrátorem webu
Táňa

Poslední úprava: 04/03/2011 00:43 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter