Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Urgentni prosba o pomoc cloveku v akutni nouzi
#50225
Urgentni prosba o pomoc cloveku v akutni nouzi Před 5 rok, 8 měsíce  
Zdravim vsechny, snad mozna alespon zde se dockam odpovedi na jeden zasadni dotaz. Zkusim to co nejvice zkratit. Muj velmi dobry pritel, ktery zije v Koline, mi od vcera zacal psat zpravy, ve kterych se mi sveril s pokusem o sebevrazdu, o tom, jak slysi hlasy, jak je uplne na dne, zije zavreny v byte a jen pije a pije. Hrozne me to vydesilo a cely den sbiram informace, jak mu muzu pomoci. Zitra brzy rano vyjizdim z Ostravy do Kolina, coz je cesta temer pres celou republiku, nejhorsi je, ze vlastne ani nevim, jak mu pomoci? Je zjevne, ze jeho stav je velmi vazny, cili to neni o nejakem povidani si, ale zkousel jsem dnes obvolavat nejake psychiatricke ambulance a posbirat nejaka data, mam v tom vsak jen zmatek. Kam cloveka v takovem stavu odvezt? Kdyz s nim prijedu do Bohnic, vezmou jej? Nebo K obvodnimu lekari? Nebo uplne jinam? Zavolat mu sanitku? Prosim, muzete mi nekdo doporucit nejaky postup? Predem moc vsem dekuji za snahu pomoci.
Skart2nd
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50226
Re: Urgentni prosba o pomoc cloveku v akutni nouzi Před 5 rok, 8 měsíce  
Zavolala bych policii. Aby nebylo do zítra pozdě. Odvezou ho na záchytku a pak se uvidí.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50227
Re: Urgentni prosba o pomoc cloveku v akutni nouzi Před 5 rok, 8 měsíce  
Sanitku si pravděpodobně vezmou s sebou.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50228
Re: Urgentni prosba o pomoc cloveku v akutni nouzi Před 5 rok, 8 měsíce  
Za predpokladu, ze verim, ze pozde nebude, kam jej tedy zitra vzit prosim?
Skart2nd
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50229
Re: Urgentni prosba o pomoc cloveku v akutni nouzi Před 5 rok, 8 měsíce  
Nemám zkušenost, jak je to s léčebnama, předpokládám, že je tam nějáký pořadník. Asi bych obvolala nejbližžší psychiatrická oddělení a zeptala se tam. Ale spíš bych zavolala sanitku, budou vědět, kam ho odvézt i v případě, že se bude bránit si s ním poradí a něco mu píchnou.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50231
Re: Urgentni prosba o pomoc cloveku v akutni nouzi Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahoj, asi zalezi v jakem bude stavu a jestli o pomoc vubec stoji, pokud v dezolatnim a slysi hlasy apod tak nemocnice ci 155 oni se ho ujmou a vysetri ho pripadne prevezou na PL, pokud bude "pouzitelny", tak k obvodnimu lekari, ktery ho odkaze na psychiatra ci psychiatrii a poradi mu dalsi postup-ale musi sam chtit....snad tam nejedes zbytecne ve smyslu, ze s nim nepohnes, vxhruzky sebevrazdy budou spise demonstrativni a zadajici pozornost, ze se nachazi v nouzi=vilani o pomic...good luck pak napis co a jak
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50237
Re: Urgentni prosba o pomoc cloveku v akutni nouzi Před 5 rok, 8 měsíce  
Skart2nd napsal:
Zitra brzy rano vyjizdim z Ostravy do Kolina, coz je cesta temer pres celou republiku, nejhorsi je, ze vlastne ani nevim, jak mu pomoci?

Nikam nejezdi! Jsou v zasade dve moznosti: 1. prijedes a tam najdes ozralyho blbce co Ti zacne brecet jak je vsechno v hajzlu a svet jak je strasne krutej a jak nevi co ma delat a nechce zit. Maximalne ho trochu uklidnis, poradis mu at si zajde k doktorovi a pojedes domu. 2. prijedes a tam najdes cloveka ktery je tezce intoxikovany ve vaznem fyzikem stavu kteremu stejne nedokazes pomoct.

Pokud citis ze je to opravdu vazne tak co nejdrive kontaktuj policii (klidne hned ted!) - vysvetli jim situaci, popis stav a dej vsechny kontakty ktere na dotycneho mas a nech je delat jejich praci.

A pokud se prece jen rozhodnes tam vyrazit tak ho v zadnem pripade a za zadnych okolnosti nikam nevoz! Vis co by se mohlo stat kdyby napriklad dostal na dalnici v aute zachvat? Nebo v MHD? Co tam s nim budes delat? Pokud by to bylo vazne tak okamzite rychlou zachrannou sluzbu. Odvezou ho, umisti pod odborny dohled, dostanou ho z zivota ohrozujiciho stavu a stabilizuji ho. Pak s nim muzes resit co a jak dal...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50600
Re: Urgentni prosba o pomoc cloveku v akutni nouzi Před 5 rok, 7 měsíce  
Zajímalo by mě jak to dopadlo
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50604
Re: Urgentni prosba o pomoc cloveku v akutni nouzi Před 5 rok, 7 měsíce  
Tohle jsou téměř neřešitelné situace, taky jsem to zažila. Kamarád v těžké intoxikaci, jen pil a nedokázal přestat, rady byly zavolat policii, která ho odveze do vzdáleného města na záchytku (kde ho ráno pustí a bude pít dál), záchranka mi řekla to samé - záchytka, volala jsem do léčeben na detoxy, odpověď - musí přijít střízlivý - haha, naprosto na palici, ten člověk nedokázal vystřízlivět, protože si uvědomoval že přijde nesnesitelný a nebezpečný absťák, no v podstatě člověk v takovém stavu nemá šanci. Nakonec se mi podařilo kontaktovat jednu vstřícnější léčebnu, kde ho vzali na detox opilého, píchli mu občas apaurin a pak ho vzali na tříměsíční léčbu.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50606
Re: Urgentni prosba o pomoc cloveku v akutni nouzi Před 5 rok, 7 měsíce  
Ahoj Reminisence,pravě toto je myslim u nas nedořešené.Když nemůžeš přestat ,nechcou pomoci Když se ti to přesto podaří tak dostaneš delirko nebo epilepťák.kdyz na zachytku dobře teda,ale pak hned na detox na psychinu ,aby se člověk dál nedostal do víru alkoholu.coz většinou tak je.alkoholikovi který se chce léčit se občas podaří dostat do léčebny. Podmínka přijít střízlivý.Ale v PAL v Opavě přijímali na detox lidi í v tomto stavu ,polostrizlivé v epilepťaku.Některi zůstali na léčbu,kterou stejně nedokončili a někteří po týdnu detoxu odesli na revers.Je to bludný kruh.Holky které se mnou byly a celou léčbu dokončily zas pijou.teda ty o kterých vím.Neni to celé nekdy k pláči?
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter