Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Cirhoza
#51067
Cirhoza Před 5 rok, 6 měsíce  
Muj otec pije snad co jsem ziva a samlzrejme si to zacalo vybirat svoji dan. Kdyz jeste chodil do prace, tak se to s nim jeste nejak "dalo" prezit. Postupne se to vsak zhorsovalo, hlavne pod vlivem jeho "pratel". Prochlastal penize, co mu dala babicka na strechu baraku, dostal se do tezkych dluhu, coz vygradovalo, kdyz onemocnel a nastoupil na nemocenskou a pozdeji na castecny invalidni duchod. Tehdy uz jsem s nasima nezila, ale od mamky vim, ze byl ozraly snad nonstop.
Jeho "pratele" se postupne uchlastali, jeden z nich zemrel na cirhozu a on si z toho stejne nevzal ponauceni.
Kazdopadne, abych se dostala k problemu, posledni dobou uz vypadal hrozne, ke mne chodil strizlivy, protoze jinak bych mu zakazala se stykas s moji dcerou a on to vedel, hrozne zestarl. Abych to zkratila, tak mi mamka volala, ze je na tom zle. Ze hrozne otekl, jenom spi, jist taky nechce a dokonce ani asi 3 tydny nepije. Ma prujem, ktery neudrzi, takze vsechno pokalene. Prosila me, abych s nim promluvila, ze nechce do nemocnice a ze s nim nic nechce. To bylo v sobotu. Na druhy den dopolene jsem tam jela a uplne jsem se zhrozila. Hucela jsem do nej skoro hodinu, nez jsem ho premluvila, at jdem aspon k jeho dr. Na druhy den uz zezloutl. Jeho doktor mu dal nuz pod krk, ze to je naposled, co mu pomaha, jestli neprestane chlastat. Pripomnel mu jeho pratele.
Otec se chce jit lecit, myslim, ze hlavne kvuli vnucce, pro kterou momentalne zije. Kazdopadne by me zajimalo, jak je to s naslednou lecbou v protialkoholni lecebne a jestli je vubec sance, ze se z toho dostane po tricetiletem piti. Dekuji za odpovedi a vase zkusenosti, mam o nej neskutecny vztek a hlavne strach. Alkohol je zlo a ja budu mit zrejme opet abstinencni obdobi a to nutno rict, ze zadny pijak opravdu nejsem
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51068
Re: Cirhoza Před 5 rok, 6 měsíce  
Jeste chci dodat, ze je v nemocnici
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51069
Re: Cirhoza Před 5 rok, 6 měsíce  
Markétka, samozrejme, že sa dá prestať piť aj po 30 rokoch intenzívneho pitia. JA je toho živým dôkazom.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51072
Re: Cirhoza Před 5 rok, 6 měsíce  
Markéta napsal:
Muj otec pije snad co jsem ziva a samlzrejme si to zacalo vybirat svoji dan. Kdyz jeste chodil do prace, tak se to s nim jeste nejak "dalo" prezit. Postupne se to vsak zhorsovalo, hlavne pod vlivem jeho "pratel". Prochlastal penize, co mu dala babicka na strechu baraku, dostal se do tezkych dluhu, coz vygradovalo, kdyz onemocnel a nastoupil na nemocenskou a pozdeji na castecny invalidni duchod. Tehdy uz jsem s nasima nezila, ale od mamky vim, ze byl ozraly snad nonstop.
Jeho "pratele" se postupne uchlastali, jeden z nich zemrel na cirhozu a on si z toho stejne nevzal ponauceni.
Kazdopadne, abych se dostala k problemu, posledni dobou uz vypadal hrozne, ke mne chodil strizlivy, protoze jinak bych mu zakazala se stykas s moji dcerou a on to vedel, hrozne zestarl. Abych to zkratila, tak mi mamka volala, ze je na tom zle. Ze hrozne otekl, jenom spi, jist taky nechce a dokonce ani asi 3 tydny nepije. Ma prujem, ktery neudrzi, takze vsechno pokalene. Prosila me, abych s nim promluvila, ze nechce do nemocnice a ze s nim nic nechce. To bylo v sobotu. Na druhy den dopolene jsem tam jela a uplne jsem se zhrozila. Hucela jsem do nej skoro hodinu, nez jsem ho premluvila, at jdem aspon k jeho dr. Na druhy den uz zezloutl. Jeho doktor mu dal nuz pod krk, ze to je naposled, co mu pomaha, jestli neprestane chlastat. Pripomnel mu jeho pratele.
Otec se chce jit lecit, myslim, ze hlavne kvuli vnucce, pro kterou momentalne zije. Kazdopadne by me zajimalo, jak je to s naslednou lecbou v protialkoholni lecebne a jestli je vubec sance, ze se z toho dostane po tricetiletem piti. Dekuji za odpovedi a vase zkusenosti, mam o nej neskutecny vztek a hlavne strach. Alkohol je zlo a ja budu mit zrejme opet abstinencni obdobi a to nutno rict, ze zadny pijak opravdu nejsem


Někde jsem četl sttistiku, že po léčbně 85 procent alkohliků značne časem znovu pít a 15 procent zůstanou trvale abstinovat.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51074
Re: Cirhoza Před 5 rok, 6 měsíce  
Áno, preto vždy beriem s rezervou keď niekto (napríklad na klube) vychvaľuje liečenie, keďže pre realistický obraz by som potreboval počuť aj tých 8 ktorým nepomohlo.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 26/09/2018 08:18 Provedl: Nespoznaný.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51075
Re: Cirhoza Před 5 rok, 6 měsíce  
> Otec se chce jit lecit, myslim, ze hlavne kvuli vnucce, pro kterou momentalne zije.

U mne prestat pit kvuli nekomu skoncilo vzdycky znovu u flasky piva.
Prestat pit kvuli sobe, byl pro mne ta spravna cesta - pak se to samozrejme pozitivne projevilo, projevuje vuci okoli na kterem mi zalezi.

> jak je to s naslednou lecbou v protialkoholni lecebne

Jak tuto otazku myslite?
Nevim, do ktere lecebny ma v umyslu otec nastoupit, ale v lecebnach (byl jsme v Bohnicich) byva rezim (od rnaa do vecere; kazdy den v podstate stejny - uklid, komunity, psychologove, sportovni aktivity, zajmove krouzky); body system ktery poskytuje vyhody - navstevy zahrady, vychazky v arelu, mimo areal, nasvtevy doma atp. Vetsinou je minimalni doba leceni 3 mesice, kazdy dalsi mesic navic rozhodne neni na skodu.

> ze se z toho dostane po tricetiletem piti

Kdyz bude chtit, tak sazmorrejme prestat pit muze v jakemkoli veku

> Alkohol je zlo
To mi prijde jako predsudek. Alkohol pro mne neni zlo. Jen ja s nim neumim zachazet a proto ho nemuzu pit
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51076
Re: Cirhoza Před 5 rok, 6 měsíce  
To s tou lecebnou bylo mysleno hlavne kvuli jeho diagnoze. Kdy je to treba zacit zarizovat, zda jde domluvit prevoz z nemocnice rovnou do lecebny, jaka lecebna je vhodna pro lidi s pokrocilou cirhozou.

Alkohol zlo je. Mi neprinesl nikdy nic dobreho.
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51077
Re: Cirhoza Před 5 rok, 6 měsíce  
A ešte mi napadlo, môžete sa otca (alebo ktokoľvek akéhokoľvek alkoholika) spýtať, čo ho na vás tak strašne štve, že vás túži čo najskôr navždy opustiť.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51078
Re: Cirhoza Před 5 rok, 6 měsíce  
Co to je za blbost? To procentualni hodnoceni uspesnosti ustavnich leceben? Kdyz nebudu chtit prestat pit, muzu byt 10x v lecebne a vzdy se napit, rozpit.
Navic jasne je receno, ze lecebna te nevyleci a ze leceni je po zbytek zivota v abstinenci. I po 10ti letech abstinence muzu zase zacit z "nejakeho" duvodu lejt jak duha.
Lecebnu chapu jako jednu z moznosti, jak prestat pit. Minimalne je clovek tri mesice v chranenem prostredi a pokud mi za tu dobu docvakne, ze fakt nechci pit a pit nebudu, tak fajn.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51079
Re: Cirhoza Před 5 rok, 6 měsíce  
Ono mu ani nic jineho nezbyva. Bud se pujde lecit, nebo umre. Uz ted jsme dojeli k lekari za 5/12
Markéta
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter