Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Antabus a jeho reakce
#58189
Re: Antabus a jeho reakce Před 4 rok, 1 měsíc  
Katka, veď ale kvôli tomu ja najprv to interné vyšetrenie. A lekár ti dá jeden poharil. Poldecový, nie pol litrový džban. Možno je ta skúška kvoli tomu, či vôbec bude reakcia. Aby nahodou nevypil potom niekde pol litra a nastane prudká reakcia a kolaps. Neviem presne. Zistim od doktorky.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58190
Re: Antabus a jeho reakce Před 4 rok, 1 měsíc  
hele u nas plne lecebny a nikdo nedostava chlast na zkousku tak asi tak,na sezeni chodivam i se slovaky zeptam se

chtela bych videt jednoho lekare ktery da nekomu kdo ma problem s alkoholem napit

netreba odpovidat
Katerina
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58191
Re: Antabus a jeho reakce Před 4 rok, 1 měsíc  
Vypil som si na Antabus a všetky príznaky som si takto otestoval na vlastnej koži.
Tu sú popísané:
"Priebeh reakcie disulfiramu na alkohol (protialkoholové reakcia) je nepredvídateľný a reakcia môže byť aj veľmi silná. Reakcia sa môže prejavovať zrýchleným tepom, búšením srdca, zvýšeným potením, dýchavičnosťou, poklesom krvného tlaku a závratmi. V ťažkých prípadoch môže dôjsť ku kolapsu, nepravidelnému srdcovému rytmu, strate vedomia alebo kŕčom. Pokiaľ sa objaví niektorý z vyššie uvedených príznakov, je potrebné okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

Používanie kozmetických prípravkov, parfumov a sprejov, ktoré obsahujú väčšie množstvo alkoholu, môže u citlivejších osôb taktiež vyvolať protialkoholovou reakciu. 
Pre zistenie účinnosti liečby môže lekár rozhodnúť o vykonaní skúšky alkoholom."
(Je TO syllabus/(výcuc) z príbalového letáka.)

Celý leták nájdeš TU:

pribalove-letaky.cz/antabus-400-mg


Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58192
Re: Antabus a jeho reakce Před 4 rok, 1 měsíc  
Ja, to mas fuk, Katerina ma proste dle sebe pravdu a jina moznost neni. Tak to nechme byt
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58194
Re: Antabus a jeho reakce Před 4 rok, 1 měsíc  
PŘÍRODNÍ ANTABUS - HNOJNÍK TŘPYTIVÝ Užívám hnojník trpytivý jako lék - místo antabusu. Je to zdarma, k tělu údajně šetrnější a dlouhodobé užívání dokonce prý může stabilizovat krevní cukr. Mám problém s alkoholem, na léčebnu to ještě asi (díky Bohu) není, ale problém mám. Nasbíral jsem si hnojník třpytivý a nasušil ho v troubě horkovzdušné. Když jdu s kamarády do baru nebo na kulečník a mám v plánu nepít, tak sním asi cca 4 plodnice pro antabusouvý efekt (takový sychr, kdyby vůle selhala). To vědomí, co za hrůzy by se mi mohlo dít kdybych se napil (zvýšený tep, strach, kolísání tlaku, nevolnost, zarudnutí, zvracení) je pro mě dostatečně odrazující na to, abych něco chlastal nebo se o to jen pokusil. Užívám to jednou týdně v pátek, kdy mi hrozí, že se zase ožeru... a jsem spokojen. Probudit se v sobotu ráno bez kocoviny je docela dost fajn. Hnojník třpytivý se dá snadno nají a určit, splést se nedá a když, tak maximálně s jiným příbuzným hnojníkem co coprin obsahuje také. Jedovatý hnojník žádný není. Pro mě skvělá volba a pro lidi, co si přiznají počínající problém s alkoholem, může být také.
David
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58204
Re: Antabus a jeho reakce Před 4 rok, 1 měsíc  
Davide, blahopřeju k hnojníku, vidíš a mě přesně takhle pomáhá antabus. Mám ho od známé, na černo, pikslu plnou antabus tablet za asi 800, což je vzhledem k blahodárnému účinku opravdu laciné. Antabus jsem nikdy nepřepíjel, mám z té reakce respekt. A kdysi, před lety mne antabus opravdu zbrzdil v pití, pomohlo mi to, mít ho v sobě. A dvakrát týdně hodit tabletu do vody, nechat tam šumět, pomalu rozpustit se, to byl magický obřad záchrany.
Vlastně je mi fuk, jak to na koho působí a kde to je zakázané a kde není a všechno tohle, důležité je jedině-funguje to? U mě ano. Rána bez kocovin, tak dobrý!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58205
Re: Antabus a jeho reakce Před 4 rok, 1 měsíc  
K Antabusu- v léčebně kde jsem byla před 2 roky,si mohli pacienti vybrat ,jestli chce podstoupit zkoušku na antabus a jeho reakci s alkoholem.Jen Ti kteří to chtěli podstoupit.3 ženy to byly ,které chtěly. Koupily si pivo a jedna myslím panáka.Predtim si musely!je to povinnost! udělat interní vyšetření,zda alkoholik má v pořádku,srdce,játra atd.Tj.odběr krve,rentgen a celkové vyšetření.
Pak se jim podají 2 tablety antabusu a za nějakou chvíli si na to vypijí svůj koupený alkohol v ne velkém množství.2 měly reakce silné,bylo jim zle ,bledly a rudly a zvracely,nemohly nic dělat jen ležely.A jedna neměla reakci žádnou.Byly pod dozorem lékaře.Já jsem tuto zkoušku nechtěla.Antabus mi předepsal můj psychiatr až když jsem ho požádala.Předtim jsem musela na interní vyšetření.Ale u našeho psychiatra se tyto zkoušky neprovádějí.Docházi se 2x týdně na 1-2 tablety.Jsi upozorněn a podepíšeš, že jsi si vědom, že na antabus nesmíš pít,jinak jsi ohrožen na životě.Antabus Ti není nucen ,je to Tvoje svobodná volba.Ja ho beru jako pojistku a mám ho pořád po ruce.Zkoušku v léčebně jsem nechtěla proto,že jsem tehdy delší dobu nepila a nechtěla jsem si připomenout chuť piva,aby mi nezachutnalo.Na antabus se dochází rok,dva,podle své volby.V dnešní době už Vám lékaři nic nenutí a nenařizují,je naše svobodná volba jestli se chceš léčit nebo ne,lécebnu můze nařídit jen soud. Jinak je to na tobě,jestli se chceš z toho dostat nebo ne.Kdysi před 30 lety to bylo jinak.Ted máme své zdraví ve svých rukou. Nikdo Ti nic nevnucuje,jestli se chceš upít můžeš.Je to jako s bolavým zubem,nikdo Tě nenutí, aby sis ho nechal ošetřit.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 06/03/2020 07:45 Provedl: Lana.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58225
Re: Antabus a jeho reakce Před 4 rok, 1 měsíc  
Já mám podobnou zkušenost jako Maris.
V léčebně nabídnou antabusový test, dávají ti tři dny veliké dávky antabusu a pak nám dali každému vypít asi cca 4 deci piva. Bylo nás asi deset, já jenom zčervenala, jedna holka zvracela a jeden chlap jak hora se složil, musel si lehnout a měřili mu tep. Většinou ale vesměs kromě zčervenání a nevolnosti nikdo žádnou extrémní reakci neměl. A aby někdo na antabus zemřel, no to by musel sníst hrst antabusu a na to vypít flašku vodky, nemyslím, že se toto děje. Antabus je spíš takový strašák, jednou mě držel rok a čtvrt, už prostě ten pocit, co by se stalo.... Ale pak jsem si dala pivo a nic, takže psychologický strašák byl pryč, antabus jsem vysadila a začala pít. Antabus se dá "přepít", nejdřív trochu zčervenáš, buší ti srdce a je ti chvíli blbě od žaludku. Ale pít na antabus je prý pro organismus hodně škodlivé. Doktor nám říkal:pokud chcete pít, tak antabus vysaďte, dohromady je to hrozný nápor na játra.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65814
Re: Antabus a jeho reakce Před 10 měsíce, 2 týdnů  
Tohle funguje jen u lidí, co přestat chtějí. Je to taková berlička, která funguje stylem - nechci pít tak nepiju - přijde myšlenka se napít - berlička Antabus mi připomene, že pít nemám.
eldorofettte
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65851
Re: Antabus a jeho reakce Před 10 měsíce  
Antabus bez předpisu - euhealth24.com/cs/drug/antabuse Já antabus beru pravidelně 2xtýdně. Byl jsem na léčení, a pak jsem si o něj sám řekl, teď ani nepřemýšlím nad tím, že bych se napil, stejně by mi bylo jen špatně. Je to pro mě jednodušší rozhodování. Zdravotně mi vůbec nepřekáží, prý jedna tableta škodí asi jako 2 piva, takže neškodí vůbec.
elovolsne
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter