Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Máma alkoholik
#63231
Máma alkoholik Před 2 rok, 4 měsíce  
Dobrý den, potřebuju poradit s mamkou. Už nevíme co dál. Pije už několik let, někdy několik dní v kuse do mrtva, někdy je nějakou dobu bez alkoholu, no to asi tím, že ji z toho táta vždy vykřesal. Táta to už po hromadě let nevydržel a rozvedl se s ní. Je jí 56 let, byla zrovna po 4měsíční léčbě u Apolináře tak jsme ji s manželem nabídli nový start v novém městě. První týdny pohoda, nadšení, nový byt, zařízení, hledání práce. Ale hned jak se do bytu nastěhovala začala pít. Nejprve víno, pak vodka, pomohli jsme jí stejně jako to dělal táta, ale pak vše nanovo. Z bytu už dostala výpověď, otravuje nájemníky kvůli alkoholu. Venku upadla, odřela si obličej, tento víkend spadla ze schodů, má zlomenou nohu a modřiny a monokly. Vypadá příšerně. Zároveň byla o víkendu i na záchytce. Minulý víkend na mě dvakrát zavolala policii, že ji zamykám v bytě, chtěla jsem ať u nás vystřízliví, nají se, vykoupe, ale zajímalo ji jen jak utéct pro alkohol. JE jí vše jedno, i když jsou Vánoce, smrdí a jen shání pití. Víceméně nebude mít kam jít ale to je ji taky jedno. Do léčebny nechce, AA navštívila jednou a pak už kvůli pití nebyla schopná, k psychologovi nedorazila. Jsme zoufalí a celá rodina ji už odepsala. JE nějaká šance nařídit ji léčbu když si neustále takhle ubližuje? Má sádru na noze, samé podlitiny ale ve sněhu běhá do obchodu pro další alkohol. Během posledního měsíce byla 2x v nemocnici a jednou na záchytce, skóre by bylo mnohem horší kdybych ji pořád nepomáhala. Všude rady ať ji nechám padnout na dno, když nechce, ale to je samozřejmě těžký, je to máma. Ale takhle dál žít nechci. Zničila život tátovi a teď ho ničí mě:(
Eva
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63233
Re: Máma alkoholik Před 2 rok, 4 měsíce  
I kdyby ji tu lecbu naridil soud. Dokonci po 3 mesicich lecbu, propusti a pak treba zacne opet pit. Tak ji to soud bude narizovat opetovne? Asi kdyby byla nebezpecna sobe i okoli, tak by ji soud mohl poslat do lecebny a asi by ji nakonec za nejake ciny pod vilivem mohli odsoudit a poslat za mrize.
Nic z toho ji ale nemusi donutit k tomu prestat pit.

Kdyz ji prestane pomahat, bude na vse sama a budto se probere a neco zacne delat a nebo ne, skonci na ulici a pak jako dementni alkoholik na hrbitove.

Nic jineho mezi tim neni. Teda ano, muzete ji nadale pomahat, az znici zivot a rodinu vam.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63234
Re: Máma alkoholik Před 2 rok, 4 měsíce  
Eva napsal:
JE nějaká šance nařídit ji léčbu když si neustále takhle ubližuje?

Dobrý den, Evo.
Zde krátké pojednání o nedobrovolné léčbě:

www.alkoholpodkontrolou.cz/alkohol-a-pravo/nedobrovolna-lecba-uzivatele-alkoholu-2/
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63235
Re: Máma alkoholik Před 2 rok, 4 měsíce  
Diky
Eva
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63384
Re: Máma alkoholik Před 2 rok, 3 měsíce  
Ahoj vsem, vratili jsme se po svatcich, mama byla pres tyden sama doma a hruza. Podle vseho uz druhy tyden nic neji, jen pije vino a lezi. Dnes uz jsem ji nedokazala dostat z postele, nevim jak dlouho uz nevstava,matrace je nasakla moci. Manzel rikal ze v zachode bylo ruzovo, tak nevim jestli uz nema krev v moci. Sanitku zavolat nechce, vehementne se brani. Bojim se ze kdyz prijedou, uvidi alkoholika, ktery se brani a vezmou ji jen na noc na zachytku. Tvrdila mi, ze se boji zapnout televizi nebo rozsvitit, ze to vadi sousedce a boucha na ni. Netusim jestli se ji to zda nebo co, ale pochybuju ze kdyz jen lezi v posteli tak to nekomu vadi a svetlo v byte v panelaku uz vubec vadit nemuze. Co bych mela udelat? Volat sanitku nebo na detox nebo na psychiatrii?? Co v takovem pripade pomuze? Nemuzu ji tam takhle nechat umrit. Navic v byte uz ji bezi vypoved, chce na leceni ale takhle ji nikam nevezmou. Jsem bezradna.
Eva
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63385
Re: Máma alkoholik Před 2 rok, 3 měsíce  
Ja bych zavolal do nejake psychiatricke alko lecebny, popsal stav a zeptal se na moznosti.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter