Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Existuje pomoc proti vůli alkoholika?
#7138
Existuje pomoc proti vůli alkoholika? Před 12 rok, 4 měsíce  
Dobrý den,

moje mamka již několik let pravidělně pije. V posledním roce pije již od ranních hodin (7:00). Když se jí člověk zeptá, zda pila, odpoví ne. Celá rodina postupně nachází schovávaný alkohol. Všichni ji upozorňujeme, že o tom víme. Ona stále tvrdí, že nepije. Po vytrvalém naléhání si nakonec přiznala, že problém má, avšak není schopna ho řešit a neustále od brzkého rána pije, v poledne je zcela mimo (do němoty), nekoriguje své pohyby- padá a potřebuje doprovod a pomoc, má vidiny a mluví zcela zcestně. Léčit se nechce a nikdo z nás jí nedokáže pomoci.

a) Existuje (kromě soudního zbavení svéprávnosti) možnost léčby proti její vůli (dobrovolně nikdy nikam nepůjde)?
např. internace v PL,.. ?

b) Jaký postup v této situaci zvolit? domluvy, výhružky ani ultimáta nezabírají,.. lékaři problém bagatelizují a přivírají oči

Děkuji za pomoc a rady...
Lukáš11
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7139
Re: Existuje pomoc proti vůli alkoholika? Před 12 rok, 4 měsíce  
Vůbec to není lehké.Zbavit svéprávnosti může jen soud, musíte k tomu mít podklady, např. že se mamka ohrožuje na životě, nebo je nebezpečná okolí i sobě.....pak jí sice dostanete do léčebny, jenže, když bude pak chtít pít, stejně bude.Někde tady na této diskuzi píše pan doktor o tomto lépe, jistě to není sranda, i to, že za ní někdo bude muset ručit...nemůžeš jí vytáhnout někam na skupinu AA, můžeš tam s ní.Třeba by víc pochopila.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7221
Re: Existuje pomoc proti vůli alkoholika? Před 12 rok, 4 měsíce  
ahoj Lukáši, naprosto tě chápu, protože to co popisuješ mám i já s mojí maminkou, bydlím s manželem kousek od našich a s bratem, který bydlí s manželkou taky kousek, neděláme nic jiného, než řešíme a snažíme se mamku způsoby, které jsi popsal přesvědčit k léčbě, neuspesne.......mrkni do fora-matka alkoholička,mám tam z dneška příspěvky pod mým jménem, nevím taky kudy už dál,jsem zničená a zoufalá, čas neuprostně letí a alkoholk a bohužell i moje maminka pokud nepřestane, má to spočítané a umře, je totiž epileptička, odchází ji už i ledviny, je nateklá,ale my to všichni dramatizujeme, ona je zdravá nic ji není, jen my na ní vidíme co není pravda, je to začarovaný kruh...soucícím s tebou, pokud chceš ozvi se na mail
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ,ráda s tebou pokecám,vím,jak je to těžké,měj se a drž se, nic jiného námv tomto nezbývá,ukazovala jsem mamce i tato fora, kde některým maminka už mřela, jaké jsou následky, k ničemu,vysmála se mi.....
Lucie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter