Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Nevím jak dál
#7605
Nevím jak dál Před 12 rok, 3 měsíce  
Dobrý den,

ani nevim jak mám začít.Začnu u sebe.Určitý čas jsem tápal jak je to s mojí orientací.Po čase jsem se seznámil s klukem byl fajn v pohode to sem nevedel co ma nasledovat.Uz kdyz sme se poprve videly byl opili ale ja sem tohle moc neznal-alkoholismus.Neresil sem to chodil jsem pit s nim vzdycky se ozral jak doga.Tech veci co se delo potom jako ze mel pozval do baru kde utek bez placeni a ja tam musel nechat telefon pac sem mu jasne predtim rekl ze nemam sam penize a druhy den mi napsal ze je v motoli ze ho srazilo auto.Ted vidim jak sem byl blbej samozrejme kecal nic z toho se nestalo.Jen se ozral a utek.Rikal sem si to ma asi zkrat nebo neco moc jsem ho neznal ale tech problemu zacalo pribyvat.Porad mi lhal jak nepil a pak sem zjistil vetsinou nahodne ze opet chlastal.Bylo to strasny takovejch veci co mi udelal.Po case byl klid.vim ze mel velke problemy s rodinou tak sem si rikal ze az se to doresi bude to dobry a zacal jsem s nim bydlet.Doma jsem svouji orientaci rekl i par kamaradum a myslel jsem ze bude vse ok.Ale zacalo to znova chodil opili dokonce sem byl nepricetny az tak ze pri hadce (opet kdy prisel ozraly) sem po nem hodil sklenicku.Vzdycky to na nem poznam i kdyz si da jenom male pivo proste to vim.Vzdycky tvrdi ne ja sem nepil a nejak se dopatram toho ze mi lze.Nevim co dal Ted sme se sohodli ze pokud se do dvou mesicu nic nezmeni stehuju se zpatky domu.Myslel sem ze tentokrat se zpravi ale nedavno zase lhal.Sice neprisel opili ale poznal sem ze neco mel a samozrejme sem na to prisel a on to popira.Porad mi jenom lze skoro se vsim.Pak tvrdi ze to tak neni ze porad potrebuju neco resit ze z nudy nevim co mam delat.JKdyz je strizlivej je fakt fajn zasmeju se s nim postara se o me.Je dokonce i strasne moc pracovitej.Po jedny hadce kdy sme se i praly sme se dohodli ze nebude uz vubec pit ale vubec proste a ze s nim dojdu na AA rekl ze si mysli ze ma problem s pitim ale ne ze z nej je alkoholik ja jsem se s tim nestkal ale s clovekem co dokazu vychlastat placku vodky a k tomu treba vino taky jeste ne.Nevim co mam delat.Musim myslet i na to ze potrebujem penize ja jsem absolovent a stale si hledam praci vsechny penize jsem dal do bytu ja a on ted vydelava mezitim ja si stale hledam takze i z ohledu penez mam taky problemy jak mu pomoct.Prosim o radu nemam moc na koho se obratit..Sem tak strasne na dne ze nevim co dal
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7607
Re: Nevím jak dál Před 12 rok, 3 měsíce  
Ahoj, zaujallo mě tvé psaní. Ono je v tomhle ohledu těžký radit ani nemám takovou zkušenost. Ale pokud tě zajímá můj názor. Zajděte spolu k odborníkovi, když mu navrhneš že půjdete oba dva tak si to nebude tak vztahovat na sebe. Podle mě to za pokus stojí.
Kateřina
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7617
Re: Nevím jak dál Před 12 rok, 3 měsíce  
Jako myslíš někam k psychologovi nebo takovýmu člověku který se tímhle zabývá?Právě což o to on by na to přistoupil ale nevím kam koneckonců jak píšu sám sem s tím neměl doposud žádný zkušenosti.Je mi 21 a nedávno sem teprve dostudoval.
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7618
Re: Nevím jak dál Před 12 rok, 3 měsíce  
Míšo, Tvůj přítel je zřejmě alkoholik, odbornou pomoc najde u psychiatra, v místě bydliště Ti obvodní lékař řekne, kdo se zabývá závislostí, odborník na ně.Nebo nějakému přímo zavolej, nejlepší by bylo, kdyby se objednal přítel sám.když nic nepodnikne, rozejdi se s ním. Musí řešit svoji nemoc alkoholismus, ne svou orientaci, rodinu......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7619
Re: Nevím jak dál Před 12 rok, 3 měsíce  
Líbo on se pokouší abstinovat sám.Měsíc to vydržel pak uklouznul když dal výpověď v práci (kvůli alkoholu to nebylo sám jsem s jeho vedoucí mluvil) a šel se s kolegama opít do hospody.Potom se opil ještě asi 2x a po poslední před vánoci kdy to byl opravdu extrém ale přitom toho zase tolik nevypil.Stačí mu opravdu málo sme se dohodli že problém má.Souhlasil že se půjde podívat na AA ale bohužel není vůbec čas a není to opravdu výmluva.Dohodli jsme se že mu dám 2 měsíce aby se zpravil on souhlasil a snaží se to držet.Dohodli jsme se že peníze co vydělá nebo doytane dá mě aby to nemohl utratit za pití a zatím to tak funguje.Byl doma sám na silvestra a když sem přišel opravdu nic nepil jak říkám poznám to.Pak tu byly jeho kamarádi kteří si dali víno i já s nima a taky si nedal řekl jim že prostě pít nechce že to dělá jen problémy.Napadlo mě si koupil ten alkohol tester.Když mě sem tam popadne nedůvěra můžu mu dát fouknout a budu mít pokoj.Nevím jestli by přistoupil na odborníka říká že to zvládne sám ať mu věřim.Jeho lékař je za Prahou a můj je na jiném konci a musím bohužel koukat i na peníze.
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7620
Re: Nevím jak dál Před 12 rok, 3 měsíce  
Tester je na nic, když se napije, tak je pozdě.Sám to přítel těžko zvládne.Čas na AA si najde, v Praze jsou každý den, i o víkendu, jde o jeho zdraví, Váš život.....kdyby měl chodit na chemoterapii, čas by si našel, viď?Běžte tam spolu, i Ty se hodně dozvíš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7621
Re: Nevím jak dál Před 12 rok, 3 měsíce  
Ty jo a víš že máš pravdu hele?!Pokusit sám přestat pít může zkusit ale pomoc odjinud by se mu hodila.Nemáš nějký kontakt na nějaké dobré AA?Kamarádka mi říkala u toho Apolináře ale že by tam moch jít ale nesměl by tam říkat svoje názory nebo něco takovýho...
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7623
Re: Nevím jak dál Před 12 rok, 3 měsíce  
Na netu určitě najdeš v místě svého bydliště nějakýho psychologa. Určitě bych na to sama nezůstávala.
Kateřina
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7624
Re: Nevím jak dál Před 12 rok, 3 měsíce  
Míšo, klikni si na Anonymní alkoholiky, tam máš jasný údaje, kdy, kde, v Praze se scházejí, můžeš tam jít sám, s přítelem.Nevím, o čem kamarádka mluvila, zkus to sám, uvidíš.Nikdo Tě nevyhodí, najdeš přátele, pomoc, za to Ti ručím, mysli si, že jsem tam s Tebou, většina áčkařů mě zná osobně, řekni klidně, že Tě tam posílám.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7628
Re: Nevím jak dál Před 12 rok, 3 měsíce  
Děkuju ti...A nemohla bys mi říct kde to je tak nejlepší?
Michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter