Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...19
Dolů
Téma: Matka alkoholička
#770
Matka alkoholička Před 14 rok, 1 měsíc  
Mamce je 57let a pije už asi tak 5let,pije skoro každý den když přijde z práce ve 3hodiny už si leje sklenku a v po 3hodinách už je nesnesitelná. Chci jí podat pomocnou ruku ale odmýtá.Posílám jí na léčení a ona mi tvrdí že alkoholík neni.Poraďte mi jak sní mám jednat. Děkuji.
Jiřina Horká
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#772
Re: Matka alkoholička Před 14 rok, 1 měsíc  
ahoj tak strasne rada bych pomohla ale mam uplne ten skoro podobny pripad jen ze ma matka nechodi do prace a o to je to jeste horsi je nesnesitelna a nevim co sni mam delat trapi nas vsechny kolem sebe.je mi te lito :
ilona

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#774
Re: Matka alkoholička Před 14 rok, 1 měsíc  
Jiři,
mamce je již dost let, jsem s ni stejně stará.V tomto věku už přicházejí sem tam normálně zdravotní obtíže, natož když si mamka zatěžuje 5 let organismus alkoholem. Nepíšete kolik pije, ale v práci ji asi dobře není.
Skuste ji naprosto otevřeně, ale trochu citlivě připomenout co jí alkohol všechno kazí a bere. V jakém stádiu problémového pití se nachází by nejlépe posoudil odborník, protože se k tomu váže víc věcí. A možná by ji i samotnou zajímalo, kde se teď v tomto problému nachází a jak z toho ven. Ať si nezahrává a vyhledá nejbližší AT poradnu, psychiatra,pokud chodí na internet, mohla by skusit na tomto fóru, kde pan doktor nabízí testy nebo jiné další možnosti. Hanka z tohoto fóra začala chodit do AT poradny a terapeutická setkání při zaměstnání.

Nejdůležitější ze všeho pro Vás teď Jiřinko je, abyste svoji mamku k tomu, aby něco začala dělat pro svou úzdravu motivovala. To znamená si s ní otevřeně promluvit, že ji chcete pomoct, ale dokud ona sama pro to neudělá co je třeba, že to NEJDE. A podle toho, jak se k tomu postaví, jednejte dál s tím, že vše další pořádně promyslíte a dodržíte.
Napište, jak se mamce a Vám daří nebo nedaří.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#819
Re: Matka alkoholička Před 14 rok  
Jiřo,každý alkoholik si nepřizná, že má problém, svádí to na všechny, všechno.Já šla do léčebny ve svých 53 letech,zvládla jsem to tam, dnes jsem ráda, 6 let nepiji ani kapku.S mamkou promluv když bude střízlivá!!!!Že ji máš ráda, máš o ní strach, ať zkusí antabus, vem ji na AA, jestli chce, ať mně napíš Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#903
Re: Matka alkoholička Před 14 rok  
Dobrý den,
řeším stejný problém. Mojí mamce je 45 let. Pije cca 7 let, kvůli alkoholu od nás odešel i táta, který ji nezčetněkrát říkal at přestane a snažil se ji pomoci, bohužel bezvýsledně... Ted bydlím s mamkou sama, mě je 20 let, pracuji a tudíž jí přispívám na domácnost. Mamka pije každý den sama, pití si schovává, abych ho nenašla. Nejhorší je, že pije takové to levné krabicové víno, což jsem slyšela je nejhorší. Taky jsem jí říkala at přestane že jí všichni pomůžeme, at se na sebe podívá, jak vypadá a tak dále. Bohužel také bezvýsledku. Nevím, co mám dál dělat. Poradte mi prosím
Eliška

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#904
Re: Matka alkoholička Před 14 rok  
S člověkem,který nechce nebo si nepřizná nehneš ani párem koní.možná až začne mít zdravotní problémy,je šance.zkuste až budou mamky střízlivé si s nima promluvit,že vás to trápí a že se ničí,ale nevím.Pročtěte si o tomto velkém problému něco odborného,at jste v obraze a pak můžete i argumentovat.Je spoustu literatury i zde na tomto vebu se dočtete hodně.seznemte pak vaše mámy o tom v jakém jsou nebezpečí.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#920
Re: Matka alkoholička Před 14 rok  
Ahoj,prosím o radu.Moje mamka,54 let,je alkoholik už několik let,ale odmítá si to přiznat.Pije denně,víc,když se vyvrbí nějaká nepříjemnost.Otevřeně jsem s ní snad už tisíkrát mluvila a ona stále hází vinu na nás všechny okolo a ze sebe dělá jen oběť.Navíc,když se napije,tak nás vydírá,že jde skočit z mostu ,demonstrativně se řeže do zápěstí s tím,že příště to bude víc apod.Jednou už jsem nevydržela a zavolala záchranku,že mamka vyhrožuje sebevraždou,odvezli ji do psychiatrické léčebny,kde řekli,že její problém není v jejich kompetenci,že jde o alkohol,s čím má problém a to musí do léčebny.To ona odmítla,sekala latinu asi 2 měsíce,ale už je to zase tam,kde předtím a postupně se to zhoršuje.Jakse mám zachovat já a jak její manžel,který s ní žije v domácnosti?Cokoli ji řekne,tak obrátí proti němu a ještě se napije víc na kuráž.....Jsem zoufalá,když vidím,jak se ničí.přitom má teď malého vnuka,který jí mám moc rád,ale kolikrát jí ho ani nemůžu půjčit na procházku,protože je opilá a bojím se o malého....
Evka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#941
Re: Matka alkoholička Před 14 rok  
Dobrý večer, přesný problém jsem měla já se svojí mámou, pila denně dost piva a do toho brala ve velkých dávkách Stylnox, nikdy si nechtěla přiznat, že je závislá, odmítala se léčit. Dnes nastoupila poprvé léčbu do PL, už jsem nevěděla co s ní, byla doslova totálně sjetá každý den, že ani nemohla mluvit a prášky sháněla, kde se dalo. Nakonec jsme se domluvili, její obvodní doktorka zavolala psychiatričce, kterou také navštěvovala, já jsem mluvila s psychiatričkou a včera když si máma jela k psychiatričce pro prášky, jak seděla v ordinaci, zavolali tel. tátu, který na ni čekal před budovou a všichni na ni společně zatlačili. Nakonec svolila, že nastoupí léčení, i když bez slz se to neobešlo. Vím, že ji čeká ještě dlouhá cesta, ale za úspěch považuji už to, že se šla léčit. Zkuste se semknout jako rodina a zkusit se domluvit s lékařem, i když musí ta osoba sama chtít, je to těžký... Ale chtěla jsem se s Vámi podělit o tuto zkušenost.
Nika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#954
Re: Matka alkoholička Před 14 rok  
Jířo, doma mám to same, teda už mohu rict že to mám lepší, hodne mi pomohli v tomto foru, asi nejvice pomohlo, když sem mamce poslala odkaz na me forum a ona si to vsecfhno precetla, když si to precetl i otec, tak mel strach ji v tom podporovat. U tvoji mamky, by to nejspis chtelo jí dát na vyber. Bud si drz v ruce sklenicku, ale nepočitej s tím, že te budu brát za matku. A nebo ta dalsí varianta.. jestli chces abych byla tvoji dcerou, tak omez piti. Když si veme na vyber tu 1. variantu. Tak jedinne ji prihlasit na leceni a rict ji to až na posledni chvili. Ty už ses dospela zenská, a máš vetsí sanci ji pomoc než sem mela ja mamce. Tebe budou poslouchat. Me by na nejakem protialk. leceni neposlechli. Nejakou 16 letou dceru co se chce zbavit matky. Urcite to dokažes byt siilna a zachranit ji .. drzim ti palecky
Lenka Jindrová
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#967
Re: Matka alkoholička Před 14 rok  
Ahoj Niko, nechci ti brát iluze, ale moje matka se vrátila z léčebny před 3 týdny a opět pije!
Iva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter