Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Matka alkoholicka
#8414
Matka alkoholicka Před 12 rok, 1 měsíc  
Dobry den, prosim potrebujem poradit .... moja matka je alkoholicka uz asi 20 rokov. Ako tak to vzdy zvladala, ale posledne roky je to s nou uz na nevydrzanie. Bojime sa o nu a nevieme jej pomoct. Prosim poradte mi ako by sme ju dali na protialkoholicke liecemie, ked ona ho odmieta .... dakujem
Dyta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8415
Re: Matka alkoholicka Před 12 rok, 1 měsíc  
Dyto-rad je tady spousta.Nepíšete jestli už pije každý den.Ale předpokládám,že už ano.Jestli mámu dáte na léčení proti její vůli,bude vám spílat,vyhrožovat,bude vás nenávidět a může využít toho,že léčbu předčasně ukončí.Možná také ne a podaří se jí nastartovat na nepití.Každopádně už proto,aby jste si nic v životě později nemuseli vyčítat by bylo nejlepší odvést ji násilím.Doporučení by bylo třeba vzhledem k tomu,že už pije dlouhá léta raději od psychitra.Může jí nasadit zavčas potřebné léky,aby ustála absinenční příznaky.Vidím to jako jediné řešení.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8416
Re: Matka alkoholicka Před 12 rok, 1 měsíc  
Proti její vůli ji těžko mohou odvézt, pokud není nebezpečná.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8417
Re: Matka alkoholicka Před 12 rok, 1 měsíc  
Násilím ji neodvezou, kdo?Kam?Musí s léčbou souhlasit.Nebo udělat trestný čin, pak má léčbu soudně.To bývalo kdysi, soudruzi rozhodli, rada ROH, Národní výbor....nyní už to nefunguje.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8629
Re: Matka alkoholicka Před 12 rok, 1 měsíc  
Dobrý den, přidávám se s prosbou o pomoc. Je mi 20let matce 55let. Nevím zda jí považovat za alkoholičku,ale za den vypije 1 až 2 láhve vodky k tomu pár piv. Pije zhruba 14dní v kuse, pak si dá na týden pauzu, a zase se to opakuje můžu potvrdit že čím je straší tím je to horší.Do práce nechodí. Nevím co sní mám dělat zažívám tohle od malička. Každého jenom uráží, ona by spíš potřebovala pomoc nějakého psychiatra. Nevím jak to napsat mám jí ráda, když nepije tak je super máma. Večer leží a najednou začne běhat po dome, že nás někdo vykrádá, že zavolá policii. Tátu věčně napadá jak je k ničemu že nic neumí to samé je u mě. Jednou jsem jí vezla z hospody,a jelikož máme u auta problém s centrálním zamykáním nešlo nám odemknout auto. Vedle nás šel cizí pán a ona mu začala nadávat že to udělal on že to nahlásí na polici. A je toho spoustu když je u nás sestra s přítelem , tak se dopotácí v kalhotkách na zahradu a začne sestru ztrapnovat a urážet, k tátovi přijde a bez důvodně ho začne tahat za vlasy cloumat sním a nadávat mu. A druhý den si nic nepamatuje.Jednou mě vzbudila o půl 1 ráno, a musela jsem jít uklízet. Došlo to tak daleko že jsem jí uhodila, a ne jednou. Nejhorší na tom je že nemůžu nic dělat,protože by mě vyhodila z domu, a já ještě studuji.Chtěla jsem jí přivést k psychologovi,ale pokud si nepřizná že má problém tak je to zbytečné, a hlavně se toho bojím ona je schopná mě vyhodit kdyby to zjistila, a bude mě nenávidět. Myslím že tohle je asi otázka na psychologa,ale chtěla jsem slyšet názor ostatních. Děkuji za případné odpovědi.
Klára1
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8630
Re: Matka alkoholicka Před 12 rok  
Klárko, na této diskuzi najdeš odpovědi, mamka je alkoholička, dokud nepadne na hubu, sama se nebude chtít jít léčit, nic neuděláš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8631
Re: Matka alkoholicka Před 12 rok  
Klárko,máte pravdu.Vaše matka je alkoholička,trpí alkoholickou paranoidní psychozou.Nepamatuje si a popírá situace,které nastly díky jejímu pití.Nevěří nikomu,myslí si,že jí lžete,bojí se ,že by měla přestat pít.Ale svůj problém tuší zcela jistě.Co tak začít ji nahrávat v takových chvílích a potom,když nepije jí to přehrát a ukázat co doopravdy dělá?Myslím,že by to byl pro ni šok-ale potřebuje ho.Potřebuje,aby s ní něco otřáslo aby se mohla vzpamatovat a chtít něco opravdu dělat se svým pitím!Myslím,že by to nebyl až tak veliký problém.Dnešní mobily toto umí.Jen je důležité aby to viděla AŽ BUDE OPĚT STŘÍZLIVÁ.kAŽDOPÁDNĚ POTŘEBUJE POMOC PSYCHIATRA A LÉČEBNU!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8633
Re: Matka alkoholicka Před 12 rok  
Děkuji všem za odpovědi. Určitě to zkusím nahrát,a poté jí to ukáži. Ted je momentálně střízlivá, ale cítí se nejspíš ublíženě. S nikým se nebaví,a ignoruje vše okolo sebe. Nechci jí ublížit, ale pomoc.To ona nejspíš nechápe.
Klára1
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8634
Re: Matka alkoholicka Před 12 rok  
Ted´to nechápe.Ani nemůže.Bojí se,že by musela přestat pít.Ale časem vám bude vděčná,že jste jí pomohli.K tomu však napřed musí poznat co z ní alkohol dělá.Nebojte se aspon´vy.Je to pro její záchranu a pomoc.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8635
Re: Matka alkoholicka Před 12 rok  
Ona plno věcí ani neví.Nevidí se, neslyší se, když je opilá.Jako každý alkoholik.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter