Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...143144145146147148149...165
Dolů
Téma: Jsem kráva
*
Re: Jsem kráva Před 2 měsíce  
Anavi napsal:
Adélo, nevím kolik je dětem, na ně nemyslíte? Může je to poznamenat na celý život........ Dvě jsou už dospělé.. Jedno absolutní abstinent.. Druhé společensky umí.. A jedno je ještě školou povinné a to jsme rozrusili... To je selhání
Adélka
Junior Boarder
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.

Tak je potreba se s nim zrivna domluvit co bude nasledovat kdyz selze.
Lecebna?? AA? Tvuj odchod?
Ale ty musis taky tu abstinenci zvladnout.
Dokaze to?
Sama musis vedet, jak dalece jste do toho zapadli.
Ja vas neznam. Muzu tu jen vypisovat, co uz tu bylo nekolikrat napsano.
Sucha domacnost!!! To je nutnost
Erika
Platinum Boarder
graphgraph

Adélo, nevím kolik je dětem, na ně nemyslíte? Může je to poznamenat na celý život....
Tes
Gold Boarder
graphgraph

Adélka napsal:
Anavi napsal:
Adélo, nevím kolik je dětem, na ně nemyslíte? Může je to poznamenat na celý život........ Dvě jsou už dospělé.. Jedno absolutní abstinent.. Druhé společensky umí.. A jedno je ještě školou povinné a to jsme rozrusili... To je selhání

No, jsem upřímná, potřebujete se probrat a začít s tím něco dělat. To jak jsem se podepsala na dceři si neodpustím do konce života. A pokud chlastáte oba, no to je průser. Na to žádná omluva ani výmluva neexistuje...
Tes
Gold Boarder
graphgraph

Re: Jsem kráva Před 1 měsíc, 4 týdnů  
Tak jsem včera víceméně relaxovala, bilancovala, dohrabala se k depce.. A manžel chmelil dal... Naše dospělé abstinujici dítě mě dorazilo narazkou proč nejdu otci pomoci na zahradu.. Mám k tomu důvod.. Za jedno už bylo jasné že kalí a pak mě minuly týden poměrně hodně zlomil.. Kdy jsme společně za strizliva usoudili, že musíme prostrihat keř, ke kterému mám citový vztah, mluvili jsme o něm opakovaně, problém byl že se rozrostl tolik, že by nicil plot.. Omezili jsme růst směrem k plotu.. A on pod vlivem o dva dny později vzal motorovou a zničil ho komplet.. Obrecela jsem to a zarekla se, že na zahradu nevylezu.. Dřít se na něčem, co stejně vyřeši chmel.. A trápit se.. Ne.. Je to vlastně symbolem toho všeho, co se tu děje.. Za strizliva se v pohodě shodneme a nemáme problémy.. S jeho chlastem nastupuje arogance a já si o tom pak jdu s lahví poblabolit s kámoškou, abych to vůbec unesla .. A mé dítě stojí za otcem... On je pracovitý a Štědrý.. A mám si uvědomit, že by se s tou lahví mohl válet na kanapi...
Adélka
Junior Boarder
graphgraph

Adélko, není žádná univerzální rada. Každej se nějak plácáme, nějak jsme začali, něco se nepovedlo a něco zase jo. Cesta je to složitá a nejde to vzít zkratkou, málokdo to dá napoprvé. Ale pokud uvidíš jakýkoli progres, posun vpřed, změny v myšlení a sebeovládání, to je pro začátek až až. Pro mě jsou nejhorší výčitky, srovnávání s jinými lidmi, stahovalo mě to dolů, měla jsem stavy rezignace, že to nezvládnu, že to nemá smysl. Tohle je absolutně špatně.
Navazovat se dá na to dobré, na to, co se povedlo, na drobné úspěchy, časem budou větší úspěchy... Mít radost z toho, co se povedlo, zhodnotit co a proč se nepovedlo, poučit se.
Touhy po alkoholu slábnou, ale nejsou úplně pryč. Čas pomůže, už se s tím nějak dá pracovat.
Pro mě to už není boj o život, ale furt běh na dlouhou trať a počítám s nástrahami. Nicméně začínat den obavou, že nezvládnu, je blbý. Nechci mít z alkoholu v hlavě strašáka. To by bylo k uzoufání. Nepřemýšlím dopředu, co bude. Až to bude, budu se snažit udělat to co nejlíp. Dělám co v dané chvíli můžu a co zvládnu, tohle heslo mi pomáhá.
Co se týká dětí a práce, pro mě absolutně největší motivace k abstinenci.
Drž se. Zdraví Kráva, co se nestydí, že je kráva.
Edna
Platinum Boarder
graphgraph

Pokud nejaka rada, tak je velice jednducha. Je potreba se odloucit od toho pijiciho partnera.
MichalB
Platinum Boarder
graphgraph

To ano. Ale kdo zažil třeba rozvod, rozchod... i kdyby z vlastního rozhodnutí... odloučení je vždycky těžké a bolí. Jde to ve vlnách, zpočátku jsou ty vlny vysoké a člověk jejich síle těžko odolává. Ale slábnou. Nebo možná neslábnou, ale naučíš se, jak se po té vlně sklouznout a nenechat se pohltit.
Alkoholismus mi připadá hodně podobný. Taky jde ve vlnách. Bažení jsou vlny, zatmění mozku, čas běží pomaleji, v hlavě temno. V tu chvíli pomůže jediné- přesvědčit sám sebe, že je to jen momentální stav, že jak to přišlo, tak to zase odejde. Vyčkat než vzedmutá vlna stresových hormonů v těle zase klesne.
A to je někdy zatraceně těžké.
Edna
Platinum Boarder
graphgraph

Kéž by to bylo tak jednoduché.. Po 22letech..Opravdu si uvedomuji, že mě to zmrzacilo.. Ale pokud má suché období... Tak je tu opravdu souhra a klid... Ale fakt nevíte, který z těch dvou přijde domů.. Jekyl a Hyde
Adélka
Junior Boarder
graphgraph

Adelko, nekdy clovek vydrzi moc. A pak uz staci “ jen” ker a vse se hrouti.
A deti nejsou spravedlive. Nekdy jsou na zaskrceni. Ale jsou Tvoje. A mas je rada. Beru to podle sebe. Nekdy jsem si rikala, ze je skoda, ze ty vetsi uz do babyboxu nenacpu.
A krom deprese, dozrala jsi k nejakemu roznodnuti.
Vim, ze je to strasne tezky.
Erika
Platinum Boarder
graphgraph

Stránka: 1...143144145146147148149...165
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter