Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: agresor rodiny
#1175
agresor rodiny Před 13 rok, 9 měsíce  
Synovec pije celé víkendy,teď i v týdnu a je velice agresivní,je mu jedno,koho zbije,ať je to máma,sestra, táta,dokonce jsem to "schytala" jednou i já.dnes odpoledne opět-policie,záchytka.alkohol z něj dělá úplně jiného člověka-netvora,který nic nevnímá a mlátí a mlátí.Prý snad jedině soud mu může nařídit léčení,ale to se bude muset asi stát nějaké neštěstí,aby ho tam poslal.kde mu můžeme zajistit pomoc i když sám nechce?Prosím pomozte nám.
Eva

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1191
Re: agresor rodiny Před 13 rok, 8 měsíce  
Fakt nevím, jak Vám pomoc.Není normální, když mlátí i rodiče, patří na psychiatrii.A to že se čeká na opravdové neštěstí, je asi bohužel pravda.Nahlašte to policii, a nějaký doktor by Vám poradit měl.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2405
Re: agresor rodiny Před 13 rok, 4 měsíce  
Nedejte se a bojujte proti tomuto zlu, které je peklem pro spolubydlící! Prožívám podobné peklo s manželem alkoholikem a rozhodla jsem se jej po x letech ukončit rozvodem, takže vím o čem mluvím. Škoda jen, že naše zákony jsou v tomto směru tak benevolentní k agresorům, protože pokud by platilo např. to, že člověk, který se takto chová se musí odstěhovat někam mezi ostatní alkoholiky (nejlépe na pustý ostrov) bez nároku na jakýkoli majetek, tak by si dal velký pozor! Ale bohužel, alkoholici mohou zatím beztrestně týrat své blízké zatímco oni trpí.

Kdyby se všichni postižení spojili a dosáhli by přijetí takového zákona, tak by soudy, protialkoholní poradny a léčebny byli bez práce a všem by se lépe dýchalo.

Dobrou noc

Jarka.
Jarka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2424
Re: agresor rodiny Před 13 rok, 4 měsíce  
Jediná účinná obrana je zrušit místo trvalého pobytu-na úřadě.Vyměnit zámky a nepouštět v žádném případě do bytu.Při každém jeho pokusu dostat se domů v opilosti,nebo agresivitou volat policii-a sepsané protokoly uschovávat pro příp.soudní přelíčení spojené s žádostí o umístění v léčebně.Uršitě Váš synovec bude využívat i odlišných technik,než je agrese-pokud zjistí,že s agresivitou nepochodí?Začne hrát na druho strunu-na city!Věřte,že toto bude jen forma hry,jak se dostat domů a okupovat rodinu.Rozhodně to není jednoduché pro rodiče ani blízké.Když ho budou nacházet v zuboženém stavu přede dveřmi na rohožce.Pokud však poleví-situace se opět časem vrátí do původního stavu,jaký je nyní.Chce to vytrvat a rázně jednat!
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8104
Re: agresor rodiny Před 12 rok, 1 měsíc  
Dobrý den, přesně vím, o čem mluvíte, právě teď v této minutě to prožívám. Moje matka pije od té doby, co jsme byly se ségrou malé. Ale mlátí nás až v poslední době. Je posedlá tím, že jí taťka podvádí. Pořád mu nadává, ať jde za těma svýma ku*vama. Obviňuje taťku takhle pořád. Celé manželství mu dělá ostudu, leze mu do věcí, kontroluje ho. Taťka pracuje vždy část roku v zahraničí, ona bez přátel a koníčků to vždy řešila alkoholem. Poté co se jako učitelka v mateřské školce opila, tak nemá práci, což budou letos 4 roky. Dřív v opilosti nabourala několik aut, taťka za ni ochotně pokutu zaplatil. Mohl si vybrat, buď ji nechá půl roku sedět nebo zaplatí. Taťka bohužel zaplatil, mohla si tam posedět chvilku a pak by jí snad přešly roupy. Týrá celou naši rodinu. Když je střízlivá, tak ji mám celkem i ráda, když je opilá, tak ji nesnáším. Léčit se už nepůjde, už byla 2x ale bezúspěšně, prý ona žádný problém nemá, jen my jsme svině, kteří ji nemají rádi. Snažili jsme ji pomoci, ale myslím, že už to teď nemá cenu...
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8106
Re: agresor rodiny Před 12 rok, 1 měsíc  
Cenu to má vždy, už kvůli Vám, jistě i kvůli ní, každý den je dobrý.Znám paní, co přestala pít v 70 letech, a užívá si hezké stáří, veselý život.Záleží také na léčebně, kde byla?Změnit jí.Když už na léčení přistoupila dvakrát, proč ne po třetí.Když budeš Tery mít chuť, promluv s ní, se střízlivou, a řekni jí, že jí máš ráda, že chceš mít dobrou mámu.......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8115
Re: agresor rodiny Před 12 rok, 1 měsíc  
Milá Terezko.Já jsem byla na léčení také opakovaně,než jsem dospěla k bodu totálního zoufalství a začala pracovat na sobě s OPRAVDOVOU UPŘÍMNOSTÍ,JAKÉ JSEM BYLA SCHOPNA.tOHO VŠEHO JE VAŠE MAMINKA UŠETŘENA.Zatím nemusí a vyhovuje jí,či lépe spoléhá na manžela a na vás-své děti.Nejlepší co pro ni můžete udělat?Je nechat ji-opustit ji a odtřihnout se od ní-alespon´na krátký čas aby si měla možnost uvědomit jak na tom doopravdy je.Toto je optimální situace-jak pro vás,tak pro ni.Protože ne vždy je možné uskutečnit?Tak nezbývá než rezolutně trvat na jejím přeléčení.Dát pevné a jasné ultimátum a všichni na něm musíte trvat-tím jí dáváte naději!Podstata celé nemoci je v tom,že ONA SI MUSÍ PŘIZNAT SVOJI NEMOC I STÍM,ŽE NEJDE VYLÉČIT-JEN ZASTAVIT PROCES PITÍ A TOMUTO SE MUSÍ NAUČIT V PRŮBĚHU ŽIVOTA PŘIZPŮSOBIT VEŠKERÉ SITUACE A STAVY,KTERÝMI PROCHÁZÍ-TO ZNAMENÁ PRO VAŠÍ MATKU,ABY PO LÉČBĚ DOCHÁZELA NA ANTABUS A ZAPOJILA SE DO SPOLEČENSTVÍ ANONYMNÉCH ALKOHOLIKŮ.ŮSKALÍ CELÉ NEMOCI SPOČÍVÁ V TOM,ŽE I PO LÉČENÍ,NEBO PRÁVĚ PO LÉČENÍ HODNĚ LIDÍ PODLÉHÁ VLASTNÍMU PŘESVĚDČENÍ,ŽE JE VLASTNĚ VYLÉČENÝ A TO HO VEDE ZPĚT V PITÍ.zařídit se musíte vy a domluvit také vy všichni,aby vaše strategie byla účinná a jednotná!Na tom záleží nejvíc!Cítím z vás beznaděj,ale i sílu.a já věřím,že to dokážete dotáhnout až do konce a matku do léčebny dostanete.to další už záleží jen na ní-a toto jí jasně zdělte.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8168
Re: agresor rodiny Před 12 rok, 1 měsíc  
Byla 2x v Jihlavě a jednou u Apolináře. Mluvila jsem s ní snad 100x, psala jsem ji i dopis, kde jsem jí prosila a žádala, ale nic nepomáhá. Opravdu si nepřizná, že nemá problém.
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8169
Re: agresor rodiny Před 12 rok, 1 měsíc  
Děkuji Vám za názor. Já si taky myslím, že by bylo nejlepší ji nechat být, ale na to její matka, moje babička, nikdy nepřistoupí, bylo by to za cenu, že už bych babi a dědu nikdy neviděla, protože by si ji vzali k sobě. Dávají taťkovi za vinu, že pije, přitom to není pravda, taťka pro ni dělal vše, jen ona byla znuděná životem a prostě jí alkohol chutná. Do skupiny anonymních alkoholiků byla přihlášená, měla chodit každý týden k psychiatrovi, ale prý to nepotřebuje a nikam nedochází. Antabus taky docházela, ale bohužel na ni nemá účinek jako na ostatní, dalo by se říct, že je proti němu imunní.
Můžeme jí vykládat třeba hodiny, že je nemocná a že potřebuje pomoc, ale ona o tom nechce ani slyšet, radši odejde pryč. Jednou jsem ji dokonce s taťkou do léčebny doslova dovlekli i za cenu toho, že mě při řízení škrtila. Ale vůbec nic nepomohlo. Jediná věc, co už mě napadá, je to dát k soudu, už to jinak nevidím.
Tereza
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8171
Re: agresor rodiny Před 12 rok, 1 měsíc  
U soudu co?Zbaví jí svéprávnosti!Kdo za ní bude ručit, hlídat ji, uhlídat?Dají léčbu soudně, vydrží tam ty 3 měsíce, a zase začne?Prostě nechce přestat pít, tak nepřestane, a Vy nezmůžete nic.Škoda, že ji rodiče brání, vlastně v tom pití podporují.Tím ji ubližují nejvíc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter