Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Otec alkoholik
#12803
Otec alkoholik Před 11 rok, 3 měsíce  
Dobrý den, nevíme si rady s mým otcem, který je těžký alkoholik, je mu 54let, v invalidním důchodu cca 9let, několikrát na léčení, ale po týdnu max. po 14dnech podepíše revers a vše nanovo, co s ním můžeme dělat? je nebezpečný a agresivní, každému nadává, poslední dobou nechodí ani ven z baráku, bydlí v dvojdomku s neteří a její rodinou a se svoji skoro už nemohoucí matkou, je všem jen přítěží a rozbroji mezi rodinou, jde o to, že jeho sestra, která barák vlastní, ale otec to tam má na dožití, se ho snaží nacpat mě domů, kde mám dvě malé děti a přítele, s moji matkou se otec rozvedl, když mi byly 3roky, dlouhé roky jsem s ním nebyla v kontaktu a teď lituju, že jsem kontakt obnovila, poslední dobou už nemůže ani chodit a věčně padá, k doktorům nechce ani na další léčbu...
sabina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12804
Re: Otec alkoholik Před 11 rok, 3 měsíce  
Sabinko, určitě si otce neber domů!!Nezvládla bys to.Máš děti, k těm alkoholik nepatří.Není Tvoje povinnost se o něj starat.Teta ať se postará, ráda by se ho zbavila, chápu jí, existuje pečovatelský dům pro alkoholiky, někde u České Lípy.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12805
Re: Otec alkoholik Před 11 rok, 3 měsíce  
já ji navrhla, aby ho zbavila svéprávnosti a šel na léčení, to odmítla, že by si to vyčítala, aby s nim v ústavu jednali jak se jim zachce...ale on dobrovolně nepůjde, řekl, že radši někoho zabije aby šel do vězení než aby šel do blázince...já to vidim jako jediný řešení, bohužel, děda jeho táta byl to samé, ale o něj se do poslední chvile starala babička a ta už teď nemá sílu se postarat i o syna alkoholika. Jsem rozhodnutá mu dát ultimátum, bud půjde na léčení nebo s nim končim. má ještě 3 syny, kteří se o něj už vůbec nestarají, ani nezajedou se podivat a já lituju toho, že jsem k němu kdy zas začla jezdit ((( nejhorší je, že si pamatuju jak mamku mlátil a znásilnil a teď bych mu měla pomáhat?
Sabina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12807
Re: Otec alkoholik Před 11 rok, 3 měsíce  
Výborně, ať maže do léčebny ale i tak může potom pokračovat v pití, není to záruka abstinence.Teta, když je tak hodná, musí se i postarat, určitě si ho neber na starost, utrápila bys sebe, zničila si rodinu, on by si bumbal, byl v pohodě.Stačí, když mu řekneš, že k němu budeš jezdit jedině, když přestane pít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12809
Re: Otec alkoholik Před 11 rok, 3 měsíce  
děkuji moc za podporu! a máme jako děti k němu nějakou vyživovací povinnost? on tedy bere ten invalidní důchod, ale od února se teprve vyřizuje a neumim si představit co by bylo, kdyby nic neměl, ale zas na nějakou finanční výpomoc to nevidim, zaprvé máme peníze tak akorát a zadruhé by si z toho kupoval stejně jen chlast
Sabina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12814
Re: Otec alkoholik Před 11 rok, 3 měsíce  
Tohle si zjisti na sociálce, ale jestliže si něco vyřizuje, tak by měl také dostat, ne?A jsou podpory, ve hmotné nouzi, na bydlení, je jich dost, jen je musí využít, požádat o ně.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter