Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Nepřestat, ale minimalizovat, je to vůbec možné?
#12373
Nepřestat, ale minimalizovat, je to vůbec možné? Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahoj všichni, je mi 42 a dvacet let piju téměř denně. V devadesátých letech jsem popíjel v práci a po práci se s kolegy většinou pravidelně ještě někam vyráželo.Tenkrát šlo většinou o pivo, víno. Potom jsem prožil 2 roky, kdy jsem pětkrát do týdne vypil v průměru 4 dcl tvrdého. Koupí automobilu toto popíjení v práci zcela ustalo, ale po příjezdu domů jsem většinou vyrážel na hodinu na dvě do baru. Potom co jsem se odstěhoval z Prahy na vesnici( kde bohužel taky všichni pijou 1 ligu) jsem po nočním příjezdu z práce otevřel láhev, pokuřoval a díval se na nějaký film. Před rokem jsem přešel na elektronickou cigaretu a intenzita mého pití se značně snížila ( mockrát jsem se napil jen k vůli tomu, že ta cigareta potom tak fantasticky chutná), bohužel se nesnížila frekvence.Poslední dobou jsem si začal uvědomovat to co jsem si dříve nepřipouštěl, že tohle opravdu není únosné a omezil jsem intervaly pití na 1X v týdnu, v ten den si to ale asi podvědomě chci užít, nevím kdy přestat a ráno pravidelně následuje okno. Prohlížet se potom na fotkách, jak se náramně bavím a nic si z toho nepamatovat je poněkud frustrující. Poté co jsem se před týdnem probral v taxíku bez peněženky a mobilu a nepamatoval jsem si kde jsem o to přišel a jak se dostal do taxi mi došlo, že stále pro řešení svého problému nedělám dost, nebo to dělám špatně.Prot bych se rád zeptal na vaše zkušenosti. Nechci začít zcela abstinovat, jen dostat pití nyní už jen občasné pod svou kontrolu a JE TO VŮBEC MOŽNÉ?
Díky moc
Pavel
Pavel 101

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12380
Re: Nepřestat, ale minimalizovat, je to vůbec možné? Před 11 rok, 4 měsíce  
Pavle101, žádné kontrolované pití, návod na něj, není.Bude Ti jen hůř s alkoholem, pak možná dostaneš chuť na abstinenci.Znala jsem mladé lidi, co se upili!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12387
Re: Nepřestat, ale minimalizovat, je to vůbec možné? Před 11 rok, 4 měsíce  
Mne príde to takzvané kontrolované pitie ako strašne obmedzujúce. Aby som furt počítal, že môžem ešte jedno pivo alebo dnes nemôžem, lebo je utorok a môžem piť iba v piatok...omnoho jednoduchšie je nepiť vôbec alebo piť presne toľko, koľko ti chutí.

Takže kontrolované pitie podľa mňa možné je, ale v prípade alkoholika je to mimoriadne náročné a v konečnom dôsledku je to len zbytočné hazardovanie so životom.
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12388
Re: Nepřestat, ale minimalizovat, je to vůbec možné? Před 11 rok, 4 měsíce  
U alkoholika kontrolované pití možné není, nedodrží to.Jednou, dvakrát snad jo, silou vůle, pak to poruší.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12389
Re: Nepřestat, ale minimalizovat, je to vůbec možné? Před 11 rok, 4 měsíce  
Je to možné - ale darí sa to držať minimálnemu počtu,takže sa to neodporúča skúšať.Proste abstinencia je 100% prevencia.
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12390
Re: Nepřestat, ale minimalizovat, je to vůbec možné? Před 11 rok, 4 měsíce  
Já se taky snažím pít kontrolovaně a osvědčilo se mi nechodit do hospody a koupit si pití domů. Koupím si množství, které mi stačí na mírnou náladu a vím, že se s tím neopiju. Taky pomáhá stanovit si až určitou večerní hodinu, kdy začnu pít, a nezačít dřív. Ale nemůžu říct, že by kontrolované pití fungovalo stoprocentně, zejména abstinující alkoholici budou tvrdit, že to možné není.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12394
Re: Nepřestat, ale minimalizovat, je to vůbec možné? Před 11 rok, 4 měsíce  
U alkoholiků to možné není, u zdravých lidí ano.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12420
Re: Nepřestat, ale minimalizovat, je to vůbec možné? Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahoj. Kontrolované pitie u alkohlika je mítus. Nič také ne- existuje. Alkholizmus je práve tým chorobný, že neodkážeme kontrolovat svoje pitie. Teda, jak začneme, vypijeme našu dávku, ktorej výške určuje naša pokročilost v chorobe. Mnohí sa pokúsili kontrolovat pitie a zadlo sa, že sa im darí,ale bol to sebaklam, v skutočnosti to važadovalo enormnnú energiu a padali stále hlbšie a hlbšie, až sklzli na dno. Vtedy museli prijat holú a krutú pravdu, že bud prestanú úplne, teda úplná abstinencia po liečbe, alebo blúdenie peklom, pretože to sa už život nemůže nazvat. Prežil som to a o kontrolvanom pití nerozmýšlam, snažil som sa dost, ked som ešte pil a končilo to vždy fiaskom. Dnes abstinujem a život s alkohlom si už ani nechcem predstavit. Rozmýšlajte o tom a hrajte sa s predstavou že aké to bude, jak nebudete pit, kolko problémov odpadne a stanete sa znovu vyrovnanými plnohodnotnými ludmi. POoznal som ludí, čo to dokázali bez liečenia, ale večšina včetne mna sa museli podorbit liečbe, aj ked máte problém neváhajte a obrátte sa na odborníka.
stefan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12426
Re: Nepřestat, ale minimalizovat, je to vůbec možné? Před 11 rok, 4 měsíce  
Kontrolované pití u alkoholika není možné.Vznikla už u něj porucha ovládání,protože překročil hranici závislosti.Navíc,když už si začne uvědomovat svůj vlastní problém s pitím,které neovládá?Už samotné pití probudí nespokojenost,podrážděnost až agresi potlačovanou nebo přímou a silné prohlubující deprese.Tudíš samotné pití v něm rozpoutává už jenom duševní trýzeň a peklo.Což ho opět nutí pokračovat v pití.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12430
Re: Nepřestat, ale minimalizovat, je to vůbec možné? Před 11 rok, 4 měsíce  
Znám mnoho lidí, kteří si mysleli, že když nepijí pár let, že vyzkouší, co se stane, když se trošku napijí, jednou, dvakrát se otestovali, šlo to, bezva, nic se nedělo, ustáli pár skleniček, po třetí už ne.Rozpili se ještě víc, než před svou abstinencí.Ověřená pravda, zkušenosti těchto lidí, říkají, ne.Alkoholik nemůže pít žádný alkohol.Věřím jim, proč riskovat.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter