Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...56
Dolů
Téma: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95
#18568
Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
Ahoj,
pisi sem na forum, protoze si pripadam sam a informace ohledne abstinence uz hledam v anglictine, protoze skoro zadne nenachazim.
25.3 jsem mel uspesny pohovor s jednou firmou, ktera by me chtela pretahnout. Do toho jsem dlouhodobe resil hodne stresovych zalezitosti. Vecer jsem na "oslavu" vypil litr vina 6 desitek, jedenactku a bechera jsem zapil Jegermaistrem. A do jedny do rana hral strilecky na kompu(coz je taky psychicky hodne narocny).
(Normalne jsem pil tak 5-6 piv denne desitka kozel 4.0%, nekdy navic panak asi tak 3-4 roky pravidelne. Ale vikend co vikend piju tak 10 let) Druhy den se mi udelalo hrozne spatne strach, uzkost, nevim co se semnou deje, tak jsem si vzal taxi a jel domu. Za hodinu jsem si zavolal rychlou, protoze v posteli mi bylo uplne stejne strasne. Namerili mi 185/95 a dali mi Neurol. EKG v cajku. Jaterni testy ok. Cely tyden jsem byl uplne ok a nepil jsem na doporuceni z osetreni. Po tydnu 31.3.2014 prisla planovana hospoda, kde jsem vypil asi 10 plzni bez tvrdeho.
Druhy den, se zase dostavil ten strach a uzkost v domeni, ze jde zase o tlak jsem sel k praktikovi. Rekl, ze jsem uplne v poradku a dal mi doporucenku na psychologa v ESETu a balicek neurolu 0,25, ktery mam brat 2x denne. A naridil abstinovat. Objednan jsem vsak az za mesic, coz je uplne nestesti, kdyz si potrebuji o tom vsem s nekym popovidat ted!
Teprve az pak mi doslo, ze jsem zavisly na alkoholu!
Od te doby 1.4.2014 jsem nevypil ani n. (Krom asi tri nealko piv, ktere po precteni par diskuzi take radeji uplne vypustim).
13 dni abstinuji a prijde mi, ze me stavy uzkosti a strachu se zhorsuji poslednich 5 dni. Ackoliv jsem pocital, ze kdyz uz se blizi dva tydny bez, tak se stavy budou zlepsovat. Myslel jsem uz na nejhorsi, na to, ze mam neco v hlave, ze je vsechno f prdeli. Ze se cely zivot posere.
Pokud se nemylim a rozumim tomu, co mi je, musim to jeste par dni vydrzet - mam proste abstak! Jak dlouho jeste??? Muze to trvat i tri tydny? Mesic? nebo jsem uz blizko??? nevim...

Diky za jekekoliv informace popr. jestli je bezne uzivat Neurol na potlaceni abstinencnich priznaku nebo jsou i jine veci...
Chci to dokazat a nenicit zivot sobe ani mym blizkym snad to peklo uz skonci...
Diky za rady
Jaromir
Jaromir

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18580
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
Ahoj.Ty stavy souvisí s tvým pitím.Ty co prožíváš a popisuješ souvisí s tvojí abstinencí nyní.Na Tvém místě bych hledala psychiatra-tyto potíže jsou psychosomatického původu.Není v pořádku psychika,podle toho reaguje i tělo.Vysílá signály,že něco není v pořádku.Pokud je psychika v pořádku i tělo funguje ok.Máš 0,25Neurolu 2x denně.Je to postačující dávka,aby došlo k zlepšení.Ovšem vyžaduje to tvoji trpělivost.Tu všichni alkoholici ztrácí v průběhu pití.Další věcí je NEPŘEKRAČOVAT DOPORUČENOU DENNÍ DÁVKU NEUROLU-A UŽ VŮBEC NEUŽÍVAT DLOUHODOBĚ.JE TO LÉK,NA KTERÉM BY MOHLA VZNIKNOUT ZÁVISLOST-KONZULTOVAT TYTO STAVY S PSYCHIATREM AT-PRO ZÁVISLOST A ŘÍDIT SE JEHO RADAMI.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18588
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
Ahoj, dobře že jsi napsal! Podobné stavy jako popisuješ znám moc dobře, několikrát jsem to prožil. Naposled loni, začalo to začátkem listopadu a trvalo to skoro dva měsíce - několikadenní neodůvodněné ataky záchvatů úzkosti, strachu, divoké bušení srdce, panika. V tomto období jsem totiž začal výrazně omezovat alkohol. Když jsem se napil, tak se mi na den, dva ulevilo a začalo to nanovo. A teprve loni mi došlo, že to je alkoholem. Přestalo to náhle jako když utne po asi týdnu 100% abstinence a zatím je to OK. Ale nepiju
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18594
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
Ahoj,
diky moc za rady moc si toho vazim. Pro me jste momentalne vetsi podpora nez muj doktor.
Vec se ma tak, ze vse zacalo tim, ze jsem resil novou hypoteku a dostal nabidku na navou praci.
A ja do toho opravdu hodne pil a ty nervy ten stres neutahly.
Moc se tesim, aby to uz vse skoncilo. Vzdy kdyz zacne ta stresova situace toci se tech par veci neustale v hlave dokola a neni moc cesty ven. Hlava huci, cervene tvare, srdece busi. Zitra me ceka posledni ctvrty pohovor s dalsim clovekem z New Yorku ikdyz se jedna o pozici v CR. Do toho mam schvaelnou hypoteku a ta se nesmi dozvedet, ze budu ve vypovedni lhute nebo zkusebni. Takze bud to zitra vsechno skonci, protoze jdu i dopodepsat hypoteku, nebo nevim co se mi v te palici zacne tocit potom.
Lamu si hlavu nad tim jestli to moje martirium neprodlouzilo zbytecne tech par nealko piv. Vubec mi v ty palici nedoslo, ze to male mnozstvi alkoholu muze natropit dalsi neplechu.
Krom tech 3-4 nealko piv. Ted mam za sebou 14 dni abstinence. Ale zrovna dneska, idkyz jsem mel tak pekne vyroci se mi ty nervy tocily skoro cely den... Musim to vydrzet a diky za podporu vsem!
Jaromir
Jaromir
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18597
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
To nealko pivo nebyl dobrý nápad.Už proto,že vůně a chut´piva může navodit další pití.Nehledej berličky tam,kde nejsou.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18599
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 10 rok  
Ahoj, takzvané "nealko" -pivo je pěkně zrádná potvora. Ve skutečnosti je v něm alkoholu docela dost, skoro 0,5% a třeba u mě jsou dvě "nealka" spolehlivý spouštěč chuti na normální pivo
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 16/04/2014 16:17 Provedl: Pavel DD.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18723
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 12 měsíce  
Ahoj,
tak abstinuji uspesne 24 dni. Neurol jsem vysadil pred dvema dny. Mam tak jednou az 2x za den panicky atak na 1-2 hodiny.
Neurol muze pomoci v mem pripade mi prislo, ze jeho vedlejsi ucinky jsou asi podobne jako me priznaky, proto jsem se s nim rozloucil. Navic dle psychologa, ktereho jsem navstvil, ten Neurol chvili nahrazoval v tech kirizich alkohol, takze tri tydny a dost. Snedl jsem celkem dve platicka 0,25 za tri tydny.
Psycholozka mi doporucila Persen coz je z bylinek Medunka a Kozlik (Fytoterapeutika). Jedno uklidnuje a jedno je spaci. Tim se da v mem pripade Neurol asi nahradit bez vedlejsich ucinku a naslednych dalsich zavislosti a je to zdrave. Nevim jestli jsem z nejhorsiho venku nebo ne. Me uzkosti jsou stale tu jen uz ne tak brutalni a tak caste. Navic se mi podarilo odstranit jeden hlavni stresor a tak ocekavam ulevu. No mesic uz jsem poradne nespal a spis nez prozil jsem ho ze dne na den prezival. Ale alkohol NE!
Jaromir
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18729
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 12 měsíce  
Jarku-trpělivost a vydrž.Bude se to pomaličku zlepšovat.Uvidíš sám.Jediná zásada-žádný alkohol.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18741
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 12 měsíce  
Jaromíre, na AA si orazíš, zklidníš se, proč tam nezajdeš?Tělo, mozek žádá alkohol, do toho plno práce...jasně, že máš pak takové stavy.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18743
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 12 měsíce  
Libo,
jsem objednan na alkoholickou ambulanci(pokud tim myslis to AA) na 22.5 - bohuzel. K apolinari pan DR. Randak. Je problem se dovolat kamkoliv. Vsude je uplne plno.
Po vysazeni Neurolu se dostavily priznaky vysazeni. Nespavost, podrazdenost zaludek. Vysadil jsem to v pondeli bral jsem cca 2 denne 0.25. Dnes v noci jsem skoro vubec nespal. Premyslel jsem, ze pujdu k doktorovi, zena rekla at to prekousnu, ze to je presne ten stav co musim vydrzet a sel jsem do prace.
Me ty panicke ataky z dlouhodobeho stresu zacaly jeste pred tim nez sem prestal pit. Prestal jsem pit jako nasledek tohoto stavu. Tak nevim jestli se vubec vlastne lecim z alkoholizmu nebo bych se mel zamerit na leceni tech poruch a panicke ataky. Ackoliv je to same popsane u detoxu z alkoholu. Tak nevim co prijde ted. 25 dni nepiju, zadnou chut jsem na alkohol zatim nemel a muj stav mi prijde spis cim dal horsi. Respektive minimalne od pondeli(uplny konec neurolu). Jenze zacit ho vbrat take nechci www.neurol.psychoweb.cz/ tady pisou ze abst. priznaky po vysaeni Neurolu prijdou do 2-3 dnu, ale nepisou kdy odejdou... :o( Lekari jsou preplneni i na iDnes dnes vysel clanek jak jsou Cesi strasne moc na psychyatriich a ja si prijdu, ze sam zjistuji co mi vlastne je nekde na webu...
Jsem odhodlan zatnout zuby a vydrzet do pondeli, pak uvidim, ale nevim jak dlouho jeste zvaldnu chodit do prace.
Libo co by zhruba znamenala nejaka hospitalize? muze jit clovek domu kdyz uz se citi zdrav, nebo je tam proste natvrdo mesic-ci dva???
Diky za info
Jaromir
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...56
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter