Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...75
Dolů
Téma: Končím s alkoholem
*
#26868
Končím s alkoholem Před 9 rok  
Zdravím všechny, jmenuji se Katka a jsem alkoholička.
Léčila jsem se před 4 lety - bohužel přišla recidiva, ale z toho, jak piji, vím že jsem kvartální alkoholik.
Dělám fitness, učím ve škole, mám přítele, nicméně přijde nějaká oslava a já prostě nejsem schopná přestat pít několik dnů poté.

Naposledy to vyvrcholilo tento víkend v pátek a já pila až do úterního večera. Samozřejmě jsem musela zrušit cvičení a práci, což si již nemohu dovolit. Stejně tak, abych kvůli tomu trápila rodinu a známé. Zjistila jsem, že prostě nemám pud sebezáchovy a huntuju si tím tělo.

Rozhodla jsem se proto, že se Vám tady svěřím, už jsem se svěřila i příteli a vyhledám pomoc známé terapeutky nebo AA. Samozřejmě, že než půjdu du AA, bude to hodně o studu sama za sebe.
katy

Poslední úprava: 08/10/2015 14:21 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26881
Re: Končím Před 9 rok  
Katy, na AA se vůbec neboj jít, jdeš mezi stejné lidi, jako jsi Ty sama.Alkoholiky.Většina z nich už nepije, ale naše nemoc je nevyléčitelná, takže tam chodí pořád, je to forma doléčování, spousta lidí přestalo úplně pít v AA, nemuseli ani do léčebny.Najdeš tam pochopení, motivaci, pomoc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26884
Re: Končím Před 9 rok  
Mne se zatim osvedcuje i se vyhybat rizikove situaci. Jednou si nekam na kafe zajdu. Zatim ale ne. A vyhledavam spis spolecnost lidi, kteri nepiji. Je to v dnesni dobe trochu slozity, ale jde to. Prozila jsem na mineralce nedavno ples, na ktery jsem musela, a mela jsem z toho super pocit. Ale sla jsem s kamaradkou, ktera nepije. Tak to i pro me bylo snazsi. Je to tezky, chlast ciha uplne vsude. Ale kazdy odolani je proste vyhra.
Zuza

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26990
Re: Končím Před 9 rok  
Ahoj,

tak mě se bez sebemenšího škobrtnutí podařilo přežít Velikonoce.

Byl to fajn pocit moci jít s přítelem na výlet, objet rodinu a tam alkohol tekl proudem. Někdy se takovým situacím vyhnout nelze. Při pohledu na to mi vyvstaly jako první pocity z minulého absťáku a odpor k tomu....už se tak nechci nikdy cítit - neschopná ničeho. Takové ponaučení jsem snad nezažila.

Uvědomila jsem si, jak jsou takové chvíle vzácné, nikdy se nebudo opakovat...přitom kocovina může být stokrát dokola.

To mi dodalo sílu pokračovat dál. Je mi psychicky stokrát lépe, něž když jsem psala první příspěvek sem.

Zítra se zas vracím do práce a za trenérem do posilovny. Jdu si vybírat novou hudbu ke cvičení a neskutečně se těším

Děkuji Vám Libo a Zuzo za rady, o AA už se zajímám a hledám nějaké poblíž.
Ale pomáhá i to se tady trochu vykecat
katy

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26991
Re: Končím Před 9 rok  
Neděkuj.Je normální si pomáhat, vím jak je těžké přestat pít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#27021
Re: Končím Před 9 rok  
Taky mám za sebou Velikonoce...a taky věty ne, díky, nedám si. A taky radost z toho, že mi to po první vteřině lítosti ani nechybělo. A ten pocit...vidět ne úplně střízlivé lidi a sama být úplně v pohodě...a ještě odvézt rodinu domů...a cestou si říkat...to je pocit:-). A ráno vstát do práce bez bolehlavu a mít sílu na další den. Tak ať nám to jde! Přesto mojí hlavní zkouškou bude léto a zahrádky. Ale je fakt, že po těch Velikonocích už mě to tak neděsí. Po pár hodinách člověk může vidět, jak by dopad...a to už myslím nechcem:-). Hodně sil a gratuluju!! Ke každému dni!
Zuza

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29053
Re: Končím Před 8 rok, 10 měsíce  
No tak jsem to opět nezvládla.

Přítel slavil 30 a nátlak jeho kamarádů byl takový, že jsme to na chatě táhli pomalu týden, pivo, tvdré. S takovými lidmi už se nebudu stýkat.

Teprve teď se z toho dostávám. Absťák byl šílený, nemohla jsem týden do práce, až dneska to vše jaksi ustalo, třes, pocení, ještě tak dvě noci se pořádně nevyspím, břicho mě bolí, ale už norálně jím, prolívám se vodou, dávám vitamíny.

Dneska jsem normálně jela už do práce autem.

V pátek mám schůzku s psycholožkou konečně, kam budu docházet dvakrát týdně. Stejně tak AA. Už si nehodlám huntovat tělo protože vypadám jak mrtvola a za ten tah jsem zhubla 5 kilo.

Bude to boj jak blázen, ale věřím, že za pomocí AA a terapie to zvládnu.
katy

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29054
Re: Končím Před 8 rok, 10 měsíce  
katy píše:
Bude to boj jak blázen, ale věřím, že za pomocí AA a terapie to zvládnu.

Katka,

boj/zápas nad sebou vyhráš, ak presvedčíš samu - seba, vo svojej mysli, že opíjať sa pre pokojný život už vôbec nepotrebuješ.

Pokoj z mysle Ti časom zostúpi do srdca, kde stabilizuješ city, emócie a ovládneš aj nálady a potrebné reflexy.

Obavy a strach zoslabnú až sa rozplynú úplne a nadobudneš opäť zdravú sebadôveru a chuť žiť.

Latentná sila, driemajúca hlboko v Tvojom vnútri, sa intuitívne zobudí, ak jej slobodne vydáš týchto sabotérov duše/psychiky a nálad.

Zafixovať sa v takomto stave spočíva v opakovanom vrstvení úspešných/triezvych 24-hodinových úsekov na seba.

"Prajem Ti mnoho zdaru a úspech! "

(Odovzdaním svojich slabostí a nedostatkov odhalíš a spoznáš svoje pravé = zdravé triezve ja!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29055
Re: Končím Před 8 rok, 10 měsíce  
Děkuji za milá slova.

Vím, že se potřebuji vnitřně dostat do stádia, ne že nesmím, ale že nechci a nepotřebuji pít.

Snad se mi to brzy podaří a najdu klid.
katy

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29056
Re: Končím Před 8 rok, 10 měsíce  
Katy, stalo se, vyzkoušela jsi opět kouzla alkoholu, kocovinu, a znovu ti došlo, že už dál takto nechceš vegetovat.Tak fakt začni, vážně , a s chutí, jde to,neposlouchej"kamarády",máš své zkušenosti, měj se ráda, těš se na budoucnost bez pití, je bezvadná.Budeš překvapená, jak je to bezva pocit.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...75
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter