Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Co se to děje?
#41887
Co se to děje? Před 7 rok, 4 měsíce  
Zdravím všechny,
Doufám ze jste měli krásné vánoční svátky a už se těšíte na novy rok?
Mam tu takový problém a nevím jak dal už. Už je to asi 2 rokem kdy potají piju doma. A to nepravidelně (minimálně 3 to týdne) a to maximálně 1,5 – 2 litru vina (tvrdým alkoholem se vyhýbám a dávám si ho málokdy). Zvláštní na to je vše ze jenom doma si to dopřávám, když jsem s kamarádama venku (třeba v hospodě, či na návštěvě, kde se i pije) si alkohol dávám minimálně či vůbec a dokonce i ho odmítám.
Funguji jinak normálně, chodím minimálně 3 – 5 x do týdně cvičit (plavaní, bouldering, fitko, domácí cvičeni ci běháním).
Mam skvělou prací, která mi i baví a mam i milujícího partnera a často něco podnikáme. Když u něho přespím tak vůbec nepiju i když on si doprava alkohol (max. 1 sklenici)
Vesměs není důvod proč pit? Presto si dávám alkohol večer ve větších dávkách (maximálně 2 litry vina)? nemam potřebuj nějak zvýšit dávku.
Mate také takové zkušenosti, jak jste proti tomu bojovali či jak jste skončili?
PS: omlouvám se za češtinu, jsem cizinec.
Mike
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41888
Re: Co se to děje? Před 7 rok, 4 měsíce  
Ahoj, zvláštní rozpor...doma piješ, venku ne...nejaký důvod to má. Nejspíš se venku ohlížíš na ostatní a doma, to je tvoje přirozenost. Časem budeš pít všude.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41893
Re: Co se to děje? Před 7 rok, 4 měsíce  
ja som pil PRESNE takisto. tiez len doma, 1-2l vina (podla toho nakolko mi trebalo na druhy den fungovat), 3-5x do tyzdna sport, tiez asi 1-2 roky. v spolocnosti, pri navsteve, v hospode takmer vobec. ja som zvykol popri popijani hrat rozne pocitacove hry a ked som sa nemohol hrat, tak mi to prislo ako plytvanie, len tak sa napit. proste nebolo to ono.

ale na druhej strane je mi jasne, ze ak by som v nastupenom trende pokracoval, skor ci neskor by som sa ozieral pri kazdej moznej prilezitosti, tak som s tym radsej prastil. prvy tyzden bol tazsi, ale potom ked sa mi podarilo prelomit ten cyklus, uz to bolo ok. mal som stastie, ze som sa neprechlastal do skutocnej zavislosti a nemal som abstaky. povedal by som, ze tiez si na podobnej krizovatke a mal by to pitie asi trosku prehodnotit.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#41902
Re: Co se to děje? Před 7 rok, 4 měsíce  
Mike napsal:
Mate také takové zkušenosti, jak jste proti tomu bojovali či jak jste skončili?

Jako by jsi popisoval me. S jedinym rozdilem ze ja nepil vino ale michany tvrdy (vodka+dzus, gin+tonik, bourbon+voda). A velmi dlouho mi to tak bez problemu fungovalo. Jenze po nejake dobe jsem zacal pit vic a vic... samozrejme ten narust byl velice pomaly a plynuly ale vysledkem byl stav kdy jsem pil lahev vodky denne a pri vysazeni okamzite prichazely abstaky. Fakt ze jsem neprisel o praci, neudelal jsem pod vlivem nejaky pruser a fyzicky/psychicky/socialne jsem se neznicil je spis dilo zazraku.

Samozrejme jsem zkousel prestat - mockrat. Bohuzel jsem byl blbej a netusil jsem do ceho se ritim . Proc, rikal jsem si? Vzdyt o nic nejde... proste si sem tam dam na pohodu. Vzdyt on to vlastne zadny problem neni... spousta lidi prece pije vic. No a na najednou bylo pozde a ritil jsem se na skluzavce do pekla.

Velice Ti doporucuju s tim seknout. Jsi v pohode, zatim nemas v podstate zadny problem a pokud jsi zavisly tak to bude jen pocatecni zavislost. Zkus zacit tim ze si das napr. 3 mesice absolutni abstinenci a uvidis jak se to bude vyvijet a jak to na Tebe bude pusobit.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41907
Re: Co se to děje? Před 7 rok, 4 měsíce  
Mluvite mi z dusi, přesně to takhle to mám. Piju výhradně když hraji nějakou hru na PS4, když ho nehrají tak nepijí vůbec.

Abstinenční příznaky nemám, dokázal jsem nepit týden a bylo mi skvělé.
Mike
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41908
Re: Co se to děje? Před 7 rok, 4 měsíce  
Doufám a přejí ti silu, abys to dokázal. Či jsi to už dokázal?
Mike
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41909
Re: Co se to děje? Před 7 rok, 4 měsíce  
Přestat pít může jak alkoholik, tak nealkoholik. Když se ti alkohol pít nechce, tak ho nepij...
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter