Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Alkoholový absťák
#7293
Alkoholový absťák Před 12 rok, 4 měsíce  
Zdravím, můj kamarád se dal na abstinenci po zdravotních problémech. Abstinuje sice pouze pár dnů a už má třes celého těla, když v rukou nese něco těžkého, podlamují se mu kolena plus absolutní vibrace nohou, má lehké vidiny, točí se mu hlava, neví co s rukama.. Přeji mu moc štěstí, ať pokračuje dál, ale má otázka směřuje - bude ještě hůře? Jsou takovéto samoabstinence nebezpečné pro člověka ? Prosím o Vaše zkušenosti. Díky a všem takovým hodně štěstí a síly do života !
Kateřina

Poslední úprava: 08/01/2021 11:52 Provedl: Stopka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5167
Kdy přejde "absťák"...? Před 12 rok, 10 měsíce  
Je to nějakých osm let, co sem začal pít denně a se stále stoupající intenzitou.Původní vysedávání s kamarády u piva se zvrhlo ve vysedávání po barech i ve dny kdy se mnou nikdo na pivo nešel, prokládání piva panáky, popíjení vína a tvrdého alkoholu doma o samotě.. Důvodů bylo víc: průšvihy a stres v práci, zpackaný osobní život, moje "nerváctví" a špatné nálady a které alkohol tlumil. Už někdy před třema lety sem se každý večer okamžitě po příchodu z práce vrhal na flašku, kolikrát ještě než sem si zul boty.

Nedávno sem byl v dost velkém průšvihu s penězma (nejenže sem vždycky celou výplatu propil, ale ještě nasekal dluhy) a než abych to řešil, šel sem zase opít... po prochlastaném víkendu a pondělní absenci v práci (dal sem si ráno "vyprošťováka" a místo do práce nakonec zamířil do nonstopu) sem měl najednou chuť si nafackovat z toho jak nedospěle a trapně se chovam... je mi téměř 30, ale připadal sem si jak pubertální fracek bez špetky zodpovědnosti.

No a tak sem se pokusil přestat - jsou to teprv tři týdny, ale už z toho že se ráno vzbudim a nemám kocovinu mám hroznou radost. Bohužel teď každý večer chodim v bytě sem a tam jak lev v kleci, sem nervózní, kouřim jedno cigáro za druhým, nevim co se sebou dělat a mám hroznou chuť jít "na jedno". Dávám si pozor, abych u sebe měl co nejmíň peněz (hospodu mám přes ulici, bankomat je dost z ruky), pozvání "na pivo" odmítám.. ale pořád cítim že do toho můžu sklouznout rychle znova.

Srovná se to někdy? Dá se říct, že za dva / tři měsíce / za půl roku člověk vystřízliví natolik, že ho to nutkání přejde? Jaké máte zkušenosti? Je to časem snesitelnější? Nervozita, podrážděnost, nespavost.. za jak dlouho to tak přejde? Chtěl bych slyšet vaše zkušenosti.. a něco povzbudivého do budoucna Díky za každou odpověď.
Martin
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5169
Re: Kdy přejde "absťák"...? Před 12 rok, 10 měsíce  
Martine, jistě se to srovná!Najdeš ten klid, pojisti se antabusem, a určitě zajdi na AA.Ptej se sám sebe, piš na papír, :Co Ti chlast dal, a vzal.Proč piješ?Je to taková krása?Kocoviny, ohrožení v zaměstnání, samota, jsi otrok chlastu?Zatím Ti něco třeba dává, brzy začne jen brát!A dostane Tě do kolen, tutově!Je to nemoc!Proč ji neléčit, prášky na ni nejsou žádné, jen abstinence, žádné pokusy pít kontrolovaně, jen jedno, dvě pivka...nic!Už ani nevíš, jak je krásně na světě bez alkoholu.Bude!Snaž se, žij!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6956
Re: Kdy přejde "absťák"...? Před 12 rok, 6 měsíce  
Absťák ja mrcha proradná, nepiju 2 měsíce. Na konci svího dlouholetýho problému jsem na tom byl dost zle, hlavně rodina jako celek stála za kuloví, já sví nálady a vejkendový akce který přišli na majlant. Příjde pátek a vpomenu si jak to pěkně začínalo, kamarádi už mě přestali lanařit. Príjde den, kdy se s přítelkiní pohádáme a hned jsou další muka, proč si nedat... nebo stačí jen větší problém v práci. Každopádně čím dýl to je, tím je to horší,přitom mám doma celou dobu 4 piva ve špajzu. Občas se radši zbalim a jdu do práce abych neměl myslenky na alkohol.Je lepší se vrátit domů s penězma něž nad ránem a dírou v hlavě...

Taky se ptám kdy to konečně zkončí???!

Tohle trpět za to 100pro stojí, 200 procent se svím synem a stále s čistou hlavou!
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7298
Re: Příznaky absťáku ? Před 12 rok, 4 měsíce  
asi by mal byť pod lekárskym dohľadom, môj názor, neviem o tom veľa.
makmak

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7301
Re: Příznaky absťáku ? Před 12 rok, 4 měsíce  
Text byl smazán administrátorem webu.
Lenka Moranová

Poslední úprava: 09/12/2011 19:14 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7306
Re: Příznaky absťáku ? Před 12 rok, 4 měsíce  
Katko,
absťák to určitě je. Ať si přítel koupí B.komplex, Ostropestřec marianský nebo Essentiale Forte N. B komplex muze brát i ve vyšších dávkách, přebytečný se vylučuje močí. Některé projevy absťáku by to mělo zmírnit. Jen to měl brát už od začátku.
Kdyby měl halucinace nebo něco takového, okamžitě doktora.
Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7312
Re: Příznaky absťáku ? Před 12 rok, 4 měsíce  
Text byl smazán administrátorem webu.
Lenka Moranova jmeno me

Poslední úprava: 09/12/2011 19:14 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7313
Re: Příznaky absťáku ? Před 12 rok, 4 měsíce  
Ostropestrec.To mysli dobre.Kdysi jsem sbirala byliny pro lekarnu.Nechci vam brat iluze.Zazraky do tri dnu ani ostropestrec nepomuze.Myslete na sebe,aby jste se nepomatli na rozumu.Pac,kdyz chce nekdo pit,tak mu zadny ostropestrec nepomuze.Kdyz to chces vydrzet,tak se starej o sebe,aby te to nepolozilo,trumberko.Si myslis,ze mu uvaris cajik a bude z neho jiny clovek.Tak si ho uvar sama.Nejaky na pevne nervi.Kdyby to bylo tak jednoduche,tak by se ostropestrec pestoval na lany nemyslis.No tak jo varte cajiky.Za par let si vzpomenete.Ahoj.
Lenka Moranova jmeno me

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7321
Re: Příznaky absťáku ? Před 12 rok, 4 měsíce  
Lenko, nebuď tak negativní, sama jsi přiznala, že tu asi nemáš co dělat, asi fakt ne.A s vidinama u alkoholika, to už je zlé, měl by jít k lékaři, být pod dohledem.Může dostat epileptický záchvat.....
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter