Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...58
Dolů
Téma: Nováček, prosím o podporu
**
#54565
Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Ahoj Všem!
Jsem tu nová a už 4 den nepiju. Já vím krátká doba.
Prvně jsme přičuchla k alkoholu ve 12 letech, byla jsem z toho nadšená, zmizel stud zábrany, připadala jsem si vtipná upovídaná, zábavná (jsem spíše extrovert).
Od 14 to začalo. Víkendové pití s kamarády, to trvalo do mých 23 let. Někdy jsme pila méně jindy více, někdy 2 dny vkuse bez spánku, ale někdy třeba žádný víkend.
Ve 23 letech mě čekalo absolutorium a já při zkouškovém začala pít i přes týden a navíc jsem potkala přítele, s kterým jsem mimochodem doteď a který také rád pije (ale neřekla bych že on má problém)
Od té doby piju každý den, každý den po práci 6-8 piv (doma) a pokud jdeme do hospody tak i více, někdy chytnu slinu a otevřu si i víno nebo běžím do nejbližší hospody aby mi natočili do pet lahve.
Teď mi bude 27 let a po alkoholu už nejsem vtipná, zábavná a uvolněná. Jsem agresivní a zlá na přítele, dělám mu scény (sousedi si pak stěžují), vyhazuju ho z bytu nebo sama uteču někam ven.A bohužel jsem několikrát také napadla přítele i fyzicky. Spoustu lidí se mi začalo vyhýbat, vím co si o mě myslí. A nedivím se jim, jsem pak na ně zlá a hádavá, jen já má v ten moment pravdu a urážím je.
Mám neskutečnou morální kocovinu a nenávidím se za to, jak ubližuju druhým, vím že taková nejsem a nikdy bych ty věci za střízliva nevypustila z úst. Přítelovi jsem x krát slíbila, že přestanu nebo to aspoň omezím a za 2 dny zase otevřu pivo. Říká, že mi je chlast milejší, tak to není já jen nevím jak žít bez pití. Nevadí mu že se napiju, ale nechápe proč jsem pak tak zlá a že neznám míru.
Neumí si život bez pití představit i když vidím jak mi ničí život, ničí mě psychicky, fyzicky a ničí to lidi kolem mě. I v rodině si toho všimli a řekla bych, že je to trápí, ale stejně když k někomu přijdu na návštěvu, tak pro mě mají pivo v lednici.
Během 3,5 roku jsou pro mě 4 dny bez pití momentálně nejdelší doba co nepiju, ale mám strach, že to nedám. Nevím zda jsem alkoholik. Chtěla bych pít jako ostatní, napít se, pobavit se a jít spát, to já ale už neumím. Piju když jsem šťastná, když jsem smutná, naštvaná nebo jen tak, někdy už od rána.
Včera jsme udělala řidičský průkaz a bylo pro mě dost těžké nejít to hned zapít. Nenapít se po práci...Vím že chlast mi hrozně bere(morálku, přátelé, mě sama) ale zároveň si říkám že bez něj bude v životě nuda.
Každý mě zná jen s flaškou u pusy a dělají si ze mě srandu, mě už to ale začíná zraňovat, protože vím že už mám problém...
Lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54566
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Jinak všem držím palce a je fain, že se tu lidi podporují,)
Lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54569
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Ahoj Lucko,no uz jsi prekrocila hranici a stala ses zavislou.Jedina pomoc je nepít.Pokud to sama nezvladas je třeba zajít k psychiatrovi a požádat o pomoc.A uvědomit si ,že už nikdy se nenapijes jinak se zas vezeš.Prestane agresivita i jiné ostudy a problémy. Je to jen na Tobě. Držím pěsti.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54571
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
A jak si tu podporu, Lucko, predstavujes? Jak by mela vypadat a co od ni ocekavas?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54575
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Asi jsem použila špatné slovo, nejde ani tak o podporu jako o to že jsme se potřebovala někde svěřit, vypsat se lidem, který tomu rozumí. Ostatní lidi to nezajímá, protože ten problém nenapít se nemají. Prostě když chtěj tak se napijí když nechtěj tak nepijí.
Šlo mi spíš o to vypsat se a slyšet nějakou jinou reakci než: "Aa jasně, to jsi říkala už x krát že nebudeš pít" nebo reakce protočení očí a radši no comment.
Spíš mi šlo o porozumění.)
Lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54576
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
A proc myslis, ze bude bez alkoholu v zivote nuda? Nepiju 2.5 roku a rozhodne se nenudim. Chodim i na tanecni party v klubech a openairy a naopak si to vic uziju, bez alkoholu - opic, kocovin (moralnich, fyzickych). Na vse mam vice energie a casu, takze zvladam vice veci a vubec si to ted tak nejak vic uzivam, ten zivot.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54577
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Tak pro mě platilo zábava=alkohol i když to většinou pak žádnou zábavou neskončilo, spíš naopak. I když jsem si slibovala, že se jen popije, pobaví a jde se dom, tak se to většinou zvrtlo a skončilo to špatně. (Né úplně vždy samozřejmě, ale tak 8 případů z 10 tak skončilo)
To ráda slyším,)
Lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54578
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Vždy jsem měla ráda na alkoholu ten začátek když začnete pít, "být v náladě" jenže to je otázka jen pár minut a v tom opojení mi přijde jako super náápad pít víc a víc a hlavně chci. Nebo naopak na špatnou náladu se úplně zrušit.
Lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 11/04/2019 08:55 Provedl: Lucije.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54579
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
To tak ma ,mela vetsi lidi, ne? Pije se pro ten ucinek alkoholu (dopamin - stesti). Mel jsem spojene party s alkoholem a hromadou drog
Clovek vetsinou dozraje k bodu, kdy zjisti, ze to tak dal proste nejde. Psychicky a uz ani fyzicky.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54580
Re: Nováček, prosím o podporu Před 5 rok  
Jinak gratuluju za 2,5 roku.
Lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 16
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...58
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter