Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: je to alkoholismus?
#62008
je to alkoholismus? Před 2 rok, 11 měsíce  
Zdravim, jdu si pro rady. S byvalym jsem se rozesla da se rici kvuli alkoholu. Pije denne tak 3-4 piva uz 5 let. driv jsem neresila ale ted spolu mame 4 leteho syna. kazdy vikend se musi vetsinou oba dva dny u kamaradu opit tak ze neni schopen skoro chodit. hodne pada. nikdy si nic nepamatuje. kdyz se kvuli tomu nastvu byl schopen mi nadavat do krav a do p*ci ze se chovam hystericky kdyz jsem mu sebrala syna z ruky aby s nim nespadl. malokdy probehl vylet a kdyz tak jsem musela ridit ja aby on si tam mohl dat pivo. prestalo me bavit travit cas z kamarady na dvore 5 dni v tydnu a koukat jak piji a sazeji na fortune na sport. dohoda byla ze si syna bude brat jednu za 14 dni na vikend a v tydnu jak to bude stihat. a v tom je ten problem. nestiha. vetsinou synovu vola ze si ho vezme druhy den ale neprijede protoze se nekdo ozval na pivo. takhle to chodi uz tak oul roku. kdyz sem s nim resila ze kasle na syna kvuli pivu bylo mi receno ze jsem krava ze to neni pravda. ted si nasel novou pritelkyni a syna si bere teda na vikend jednou za 14 dni jen kdyz je s ni. v tydnu to probiha porad stejne.. slibi ze pro neho prijede a nic. muze ho nova pritelkyne zmenit? nebo pojedeme takhle porad? jde mi o to ze syn tu breci protoze se tesi na tatu kterej na neho kasle a ja si musim porad vymyslet ze je v praci a tak podobne, uz me to nebavi
lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62009
Re: je to alkoholismus? Před 2 rok, 11 měsíce  
No, otazka nestoji na tom, zda to je nebo neni alkoholimus. Kdyby byla odpoved ano nebo ne, co to resi? Zpusobuje to problem tak jako tak a skonci to na tom, stejne jako kazda jina vec/problem, zda to dana osoba povazuje za problem a zda bude mit zajem to resit. Z tebou popsaneho to vypada, ze to problem neni a neni to ani co resit. Presne se mi vybavila ta sama faze u me - neni problem a nezvante mi do meho konicku (chlastani).
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62010
Re: je to alkoholismus? Před 2 rok, 11 měsíce  
problem to samozrejme pro neho neni... on zadne problemy nema to mam preci jenom ja... to ze synovi slibi ze prijede a vykasle se na to je taky moje vina protoze bud mu to preci nemam rikat (kdyz to vyjmecne resi se mnou) a nebo jako mama to mam preci vysvetlit. abolutne nema pocit vinny i kdyz mu volam ze syn breci a chce ho... nezajem ja jsem kravka protoze sem si dovolila mu rict ze pro nej prijede. resit nic nebude on zadne chyby nedela. chci to nazvat nejakym nazvem abych si srovnala v hlave ze to neni moje chyba. aspon doufam. diky tem letum mam sebevedomi na nule. po par letech sem zacala verit ze ta nejhorsi sem ja a ze delam vsechno zle. o urazkach nemluvim. jde mi primarne o syna jestli by ho nova laska vazne dokazala zmenit a on o neho mel zajem. popripade jak resit dite ktere se na neho stale pta a me uz unavuje mu porad jen lhat ze je v praci.
lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62011
Re: je to alkoholismus? Před 2 rok, 11 měsíce  
Lucie, prominte, ale tady jeste dalsi vec.
Jde o to, jak mu ten vztah dlouho vydrzi, nez zacne slecne vadit, ze pije.
A nebo jak dlouho bude trvat, nez i ona zacne pit.
A je potom bezpecny tam vubec syna davat?
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62012
Re: je to alkoholismus? Před 2 rok, 11 měsíce  
Lucie,pokud sám nepřestane chlastat,nezmění se. Pojede to tak pořád.
Myslím,že je otázka času,kdy ho nová partnerka nakopne. A ani to ho nezmění,naopak!
On nepřestane kvůli někomu. A když by se snažil,tak to vydrží jen chvíli. Musel by přestat sám kvůli sobě.
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62013
Re: je to alkoholismus? Před 2 rok, 11 měsíce  
Deti stejne vyciti a vi vic, nez si jako dospely dokazeme pripustit. A lhani se detem nevyplaci, zjisti to brzy a obrati se to proti tobe.
Chce-li dite tatu a nema svuj telefon, zavolal bych jeho otci a predal dite k telefonu. Nejses prece mluvci ditete a ani jeho otce.

A sam za sebe (doufam), bych si v dane situaci vyhledal odbornou pomoc pro me - kdyz bude lepe tobe, bude lepe i diteti. A pri te prilezitosti se zeptal na doporuceni k detskemu psychologovi na konzultace, jake jsou moznosti vuci diteti, jak danou situaci resit.

A otce nechal jeho zalibe. Bud to mu to casem dojde (za vcasu) a nebo ne. Hlavni je, ze zachranis sebe a dite, protoze ta situace zdaleka nedosahla hranic, kterych muze dosahnout. Prvni krok - odchod, rozchod si zvladla, tak smele do dalsich kroku a bude jen lepe.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62014
Re: je to alkoholismus? Před 2 rok, 11 měsíce  
a v tom je ten zakopany pes. bohuzel nema nikde zadny zaznam, mozna par lekarskych zprav kdy mel pod vlivem alkoholu sesitou hlavu, ruku.. ale od policie nic. sem si temer jista ze jezdi i dost casto se zbytkacem a to je profesionalni ridic kamionu po cr. kdyby mu alespon sebrali papiry abych mela pro soud neco v ruce. nepopiram ze tam syna moc casto davat nechci. i kdyz vyhoda je ze bydli s mamou ktera se prinejhorsim postara. a ted se tedy ocividne stara nova partnerka ktera ma rocni dceru. jsou spolu teprve 2 mesice. ale jak to jinak udelat kdyz ma urceny styk ktery ja musim dodrzovat
lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62015
Re: je to alkoholismus? Před 2 rok, 11 měsíce  
Lucia,

...vyhľadaj si spoločenstvo rovnako skúšaných životom. Títo Ťa najskôr pochopia a dokážu aj usmerniť:

alanon.cz/

"Prajem Ti mnoho zdaru a úspech!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62016
Re: je to alkoholismus? Před 2 rok, 11 měsíce  
Lucie, to jsou spis otazky na pravniho zastupce. Jak a zda si opatrovat dukazy o ex partnerove zavislosti, ktera muze mit nedobry vliv na vyvoj ditete. Urcite se vyplati si zapisovat dny, kdy mel mit se synem spolecny cas a z jakych duvodu to neplatilo, zda se ozval/neozval atp. Vlastne by ti v teto situaci mel byt schopen odborne poradit SPOD.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62017
Re: je to alkoholismus? Před 2 rok, 11 měsíce  
no dobra to se nas rozhovor stocil jinam nez jsem chtela. jde mi primarne o to srovnat si v hlave jestli to je nebo neni alkohlik. podle toho si ja ujasnim co dal se synem. jak jsem psala diky tomu jsem psychicky na dne a sebevedomi nula a mam takovy dojem ze tohle by mi pomohlo se aspon trochu odrazit od toho ze vlastne neni vsechno moje vina jak mi bylo nekolik let podsouvano. vzdycky mi tvrdil zep ije protoze mu to vlastne chutna. a nebo kdyz jsme se pohadali.. nebylo to tak casto to az ke konci jsme se hadali. jeste dodam ze ma cukrovku pres tyden pije dia pivo ale o vikendu zasadne normalni. ackoliv to dopadlo jak dopadlo tak zdravi ma clovek jen jedno ze
lucie
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter