Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Jsem alkoholik?
#6601
Jsem alkoholik? Před 12 rok, 6 měsíce  
Ahoj vsem,jsem tu nova,je mi 34let a alkohol piju od 17let.Mam za sebou obdobi,zhruba pred 10lety,kdy jsem se 2-3x tydne opijela a druhy den rano trpela v praci.To jsem si domu kupovala lahev vina(pred manzelem) a tajne pritvrzovala vodkou.Ted uz 10let tvrdy nepiju a tak 50/50 se mi podari se neopit,ikdyz je to teda hodne narocne.Liba mi napsala,ze jsem kvartalni alkoholik,coz asi odpovida.Jen co jsem se totiz rozhodla definitivne skoncit,najednou me denne napadalo milion duvodu,proc bych to mela o den odlozit a pila vic nez predtim,abych si to jeste jednou naposledy "uzila".Vim,ze musim prestat,uz hlavne kvuli synovi,mam 14ti mesicniho chlapecka a uz 3x se mi v noci stalo,ze jsem o sobe nevedela a musel se o nej postarat nekdo jiny.Jak je mozne,ze jako tehotna jsem nepila ani kapku a vubec mi to neprislo a jen co se maly narodil a ja prestala po 3 mesicich kojit,zacala jsem pomalu znovu a myslenka,ze nebudu uz nikdy,ve me preci jen stale vyvolava smisene pocity.Rikam si,kdybych padla na dno,ztratila praci,rodinu,tak vim,ze mi nic jineho nez prestat nezbyva,ale ted ikdyz chci prestat,stale ve me hloda cas od casu myslenka,ze jsem jeste nezasla tak daleko a je mozne si obcas neco dat....Jsem stastna za tohle forum,driv byl pro me alkoholik clovek na uplnem dne,jez si misto snidane da vodku.Precetla jsem si zatim jen hrstku prispevku,ale uz ted vidim,ze je tu plno lidi,jako ja-uspesnych v praci,sportovcu,se spoustou zajmu,z normalnich pomeru a spokojenych rodin.Vsem vam nesmirne drzim palce na vasi individualni ceste,moc vam fandim a doufam,ze si tu k vam budu moci obcas prijit pro radu a nejspis i pro pomoc,az zas prijde nejaka ta slaba chvilka....,pa a dobrou noc vsem,Marky
Marketa
Senior Boarder
Příspěvky: 46
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6607
Re: Jsem alkoholik? Před 12 rok, 6 měsíce  
Víš, on ten zlom, dno, přijde nečekaně, bleskově, a bývá pozdě, vše ztraceno, rodina, práce, vztahy, a moc, opravdu moc těžko se z toho pekla člověk dostává.Neoblbuj se, nedávej si náděj, že možná zrovna Ty na tom ještě nejsi tak zle, budeš, možná bude pozdě něco dělat.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6608
Re: Jsem alkoholik? Před 12 rok, 6 měsíce  
Dekuji Libo.Tezko se tomu veri,kdyz vidim lidi kolem sebe,co piji a jsou v "pohode".Proste tomu musim verit,ze to tak je a ze dalsi pokracovani v piti,presto,ze jeste nejsem tak daleko je pro me nebezpecne.Diky za ten prispevek o AA.Jen nevim,zda najdu odvahu,tam zajit.Ono ani tak nejde o odvahu,spis o hrdost.Tim,ze tam zajdu si musim priznat,ze mam problem a mam hruzu z toho,ze bych tam potkala nekoho,treba z byvale prace nebo ze me nekdo uvidi,jak tam jdu.Nikdo,krome manzela nevi,ze bych mohla mit problem,zalezi mi na me povesti a alkoholismus stale bohuzel vidim,jako svou slabost .Nechci si pripustit,ze bych byla tak slaba a nechala to zajit dal nez ostatni "normalni" konzumenti.Ach jo Libo,potrebovala bych te tu tady ).Vsem hodne stesti a hlavne pevnou vuli,Marky
Marketa
Senior Boarder
Příspěvky: 46
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 09/09/2011 09:37 Provedl: Smidova.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6609
Re: Jsem alkoholik? Před 12 rok, 6 měsíce  
Kočko, máš mě tu!Není ostuda si přiznat, že jsem nemocná, že se chci léčit, ono Ti to dojde, doufám, že včas.Lidi, co pijí, nemají s tím problém, neřeš, nejsou alkoholici, nikdy nebudou, naše geny nám daly toto, někomu třeba zase rakovinu......na AA můžeš potkat někoho známého, ale ke konci mítinku se jasně říká, že to, co bylo na sezení řečeno, viděno, se nevynáší ven!A věř, že Tě spíš ten známý podpoří, jako každý áčkař.Nemáš se čeho bát, tutově.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6610
Re: Jsem alkoholik? Před 12 rok, 6 měsíce  
Jsi hodna dekuju.Jen nechapu,proc se o tech "genech" nikde poradne nepise?Proc je zajeta teorie,alkoholikem se stane ten,kdo dlouhodobe ,pravidelne konzumuje alkohol.A pak mam kolem sebe-primo v rodine lidi,co to tak delaji a nikdy s tim problemy nemeli a nejspis ani mit nebudou.Hezky jsi to napsala,ze nekdo zdedi geny na to,nekdo zas treba na rakovinu,takhle si to muzu urcitym zpusobem vysvetlit a netrapit se otazkou proc zrovna ja??!Nemela by jsi odkaz ne nejakou literaturu,co se tyce tech zminovanych alkohol.genu?
Jeste jednou diky za podporu a rady,Marky
Marketa
Senior Boarder
Příspěvky: 46
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6611
Re: Jsem alkoholik? Před 12 rok, 6 měsíce  
Ono se o těch genech moc nemluví, svádí to ty, co nechtějí přestat , k tomu, že se v tom rochní, litují, nepřestanou. Ty taky nic nevyčteš, nevyřešíš, stačí se s tím smířit a normálně se léčit, běžná věc s každou nemocí, jenže na alkoholismus léky nejsou, jen ta abstinence.A v ČR je alkoholismus naprosté tabu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6612
Re: Jsem alkoholik? Před 12 rok, 6 měsíce  
No me prave prijde,ze kdyby se o tech genech bezne vedelo,clovek by si rekl-aha,tak ja mam zrovna tenhle gen,tzn.nemuzu nikdy bezne pit,jako ostatni-hotovo.Nejsem divnej,jinej,proste mam ten gen,tak to nikdy nepujde.Takhle se ale lidi jako ja trapi-proc jsem jina nez ostatni?Kdyz muzou oni normalni pit,proc bych nemohla ja??apod
Takhle mi to ale konecne zacina davat smysl-ze mam v sobe gen zavislosti,sice nevim po kom,nikdo v rodine s necim takovym problemy nemel.Ale jak rikam,zacina to davat smysl-coz jsem potrebovala-pochopit to,proc ja ne a ostatni muzou...
Mrkla jsem na stranky AA tady v UK .Mam zavolat ci napsat e-mail-tak asi napisu.Vim,ze maji prostory kousek od mista kde bydlim,ale vzhledem k tomu,ze bydlime v horsi zone,kde je plno necivilizovanych lidi,moc se mi k nam nechce.Spis bych to zkusila nekam blize k centru.No kazdopadne si to zjistim.Pa pa Marky a preju super pobyt na Slovensku
Marketa
Senior Boarder
Příspěvky: 46
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6629
Re: Jsem alkoholik? Před 12 rok, 6 měsíce  
Ahojky vsem,vcera jsme meli s manzelem 5te vyroci svatby.Jsme spolu sice uz 17let,ale manzele "jen" 5.Rozhodla jsem se ,ze toto datum bude znacit novy zacatek-jako abstinenta.Mam ale alkohol jeste hodne rada,jelikoz mi zatim az tak zivot nezkomplikoval a proto jsem se s nim musela rozloucit.Sli jsme na veceri,zazili nadherny vecer.Vypila jsem sedmicku vina a pak jsme si jeste koupili domu kazdy 1 Coronu.Mela jsem bezva naladu,neopila se a rano vstala s cistou hlavou.Paradoxne jsem rada,za takove rozlouceni.Driv jsem se totiz vzdy rozhodovala skoncit na zaklade predesle prohyrene noci,kdy jsem to s pitim prehnala.Verim,ze alkohol jeste neni silnejsi nez ja a ze si svobodne volim tuto cestu,protoze to takhle chci a ne protoze mi nic jineho nezbyva a musim.Momentalne se citim tak,ze to zvladnu bez pomoci-ikdyz sem za vama budu chodit urcite jeste nejaky cas.POkud bych vsak ale abstinenci porusila,slibila jsem si,ze vyhledam pomoc AA.Takze jak to rikate u vas v "acku"-dnes je den c.1 a doufam,ze jich bude jeste pekna radka ).Vsem i sobe preju pevnou vuli a hodne stesti!!!!Marky
Marketa
Senior Boarder
Příspěvky: 46
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6630
Re: Jsem alkoholik? Před 12 rok, 6 měsíce  
tak vitej v abstinetskem klubu marketo a drzim ti palce,
ono to jde, jen je treba byt pozorny a nespekulovat, priznani problemu je zacatek, a ta cesta je pak na dlouho..no bude nas vic a pujde to...tak at ti to vykroceni..vydrzi
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6634
Re: Jsem alkoholik? Před 12 rok, 6 měsíce  
Moc dekuju ,ono prestat pit,kdyz nemas abstak neni tezky.Horsi asi bude,jak pises nespekulovat a znovu nezacit.U me asi bude slaba chvilka,az zaziju nejaky hodne velky psychicky stres-to jsem mela alkohol vzdy,jako berlicku.S cigaretama jsem uz take sekla pred par lety a tak jsem zvedava,jak budu velky stres zvladat jen tak,bez niceho.Ale mam fantastickeho manzela,ktery mi rozumi a vazi si me za me rozhodnuti,ikdyz me do nej netlacil.Sam si prosel a zbavil se zavislosti jak na cigarety,tak na travu a tak vi, co to je.
Jeste jednou moc dekuju za podporu a Tobe take preju at se Ti dari dokoncit to co jsi zacala.Hodne stesti a pevne vule!!!Marky
Marketa
Senior Boarder
Příspěvky: 46
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter