Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Tři roky nepiju a je to nádhera...
#11109
Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Ahoj. Jmenuji se Standa, jsem nepijící alkoholik. Toto téma jsem založil z jednoho prostého důvodu. Pročítám řadu přízpěvků na toto téma a pochopil jsem, že většina pisatelů vlastně nechce přestat úplně pít. Snaží se vymyslet a najít nejšílenější metody jak získat kontrolu nad svým pitím. Jsem alkoholik, který jednou pro vždy ztratil schopnost kontrolovat své pití. Přijal jsem i to, že byť jsem neztratil ještě práci, rodinu a zdraví, jsem na tom stejně jako bezzubý bezdomovec, který živoří pod mostem a usrkává laciný alkohol. Máme společnou duševní chorobu,alkoholismus,. Nevyléčitelná nemoc, která ovládala celý můj život. Alergie na alkohol, který když požiju nedokážu přestat. Nechtěl jsem nic jiného, než přestat pít. Byl jsem k smrti vyčerpaný ze života, který jsem vedl. Do AA jsem přišel, protože jsem nic jiného na internetu nenašel. A bylo to to nejlepší co jsem udělal. Nejenže jsem přestal pít, ale žiju nádherný a plný život, o kterém jsem ani nesnil. Ano, jsou starosti a trable všedního života, ale nic co by se nedalo zvládnout.
Píšu sem proto, že vím jak jsem toho dosáhnul a vím jak toho můžete dosáhnout také.Funguje to. Když můžu být nápomocný druhému alkoholikovi, je to pro mne samotného upevňování vlastní střízlivosti. Tak se uzdravuje cca 3 miliony alkoholiků po téměř celém světě v AA.
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11111
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Jak jsi dospěl k závěru, že většina pisatelů nechce úplně přestat pít?
Ještě jedna otázka, kde je hranice mezi pijanem a alkoholikem? Rád bych to konečně věděl. Jsem čistej teprve několik měsíců. Především kvůli antidepresivům. Neřeším, jestli v budoucnu pít budu nebo ne. Nemá to smysl. Vím co mi alkohol vzal, a vím že mi nic vlastně nedal.
To co mi dal v oblasti komunikace s druhými lidmi nepočítám. Lepší je se to naučit bez toho i za cenu překonávání úzkostí, strachu, trémy, ostychu, SF a OCD.
Nevěřím tomu, že sem chodí pouze alkoholici. Tenhle web navštěvují lidé, kteří mají s konzumací alkoholu problém a jejich blízcí.
Nejsem si jist, jestli je dobré a správné říkat každému kdo sem napíše, že je alkoholik. Sám také nevím jestli jsem nebo nejsem. Stačí mi vědět, že pití mi nic dobrého nepřináší a že je to pro mě problém.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11113
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Já si myslím, že jestliže má někdo problémy kvůli pití, nepřestane pít, není to normální, je alkoholik.Pijan se lehce s alkoholem rozloučí, přestane, což alkoholik nedokáže.A to jsou jen začátky alkoholiky, konce-to už málokdo napíše, přizná si to, snad to ani nevnímá, ztráta rodiny, domova, práce, zdraví, přesto pije a dává alkoholu přednost, tak to už je alkoholické dno, z kterého je moc těžké se hrabat do života.Sebelítost, nespavost, deprese,třesy rukou, agrese,..........každý musí posoudit sám, že něco není v pořádku, cítí to, bojí se to přiznat.Určitě nechce přestat pít napořád.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11116
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Ahoj Petře. Pisatelé, kteří sem píší jsou téměř stále stejní lidé. Fungují ve stejném modelu. Jsou na tom zle a hledají pomoc. Uleví si vypovídají se, odmlčí se a za čas jsou tu zas a stále stejný problém...alkohol. Někteří přijdou, nenaleznou tu pomoc, kterou si přejí a zmizí. Vůbec se na nikoho nezlobím , ale ani nikoho nelituji. V sebelítosti se každý alkoholik vyrochní až dost...Pouze konstatuji, že těmto lidičkám neumím pomoci.
Rozdíl mezi pijanem a alkoholikem. Pijan snad může přestat pít díky léčebně, silné osobní motivaci. I pro něj však platí, že se už nemůže nikdy napít. Pij a hned přestaň, zopakuj si to několikrát. když budeš k sobě upřímný, dovíš se čím pravděpodobně jsi.
Alkoholik "našeho" typu, však toto nedokáže. Není těžké přestat pít, ale znovu nezačít, to je velmi těžké. V AA na to přišli, našli způsob jak se uzdravit a nechtít první skleničku. Jsem vděčný chvíli, kdy jsem odhodil předsudky a šel jsem na první setkání..
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11117
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Já na AA chodím skoro 8 let, vždy mě tam něco osloví, vždy tam něco najdu nového, hlavně tam naberu sílu, energii, mám tam zázemí.A to vůbec nemluvím o různých áčkařských akcích, sjezdech......bomba.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11119
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Ano máte pravdu.ovšem v tom jestli je druhý člověk alkoholik.Jestli už má opravdu problém s alkoholem jednoduše druhý alkoholik velice rychle rozpozná.Zkušenosti každého alkoholika jsou stejné.Od dob začátků,průběh i pád!Není lepší,horší alkoholik.Není alkoholik jen trošičku nebo víc,je zde už jen A PRÁVĚ ALKOHOLISMUS.Mazat med kolem huby druhému ?Ho může později stát život.Bohuže upřímnost často a vždy bolí-je nutností.Co s tím udělá druhý,dokáže-li se zařídit podle nejupřímnějších rad je druhá strana mince.Ale všichni ti,co sem píší a mají svoje zkušenosti musí mít své svědomí čisté.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11120
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Ale všichni ti,co sem píší a mají svoje zkušenosti musí mít své svědomí čisté.

No, o tom silně pochybuji. Jen bůh ví, kolik procent lidí pijících přechlastává právě svoje svědomí. Pravda je ta, že by se člověk měl vnitřně smířit s tím, co udělal špatného. Je jedno, jestli kvůli chlastu nebo něčemu jinému.
Myslím si, že každý má nějaké to máslo na hlavě a ten, který tvrdí že ne, tak ho má ještě víc...
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11121
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Vyplnila jsem pravdivě test na závislost na tomto webu. Vyšlo mi mírné riziko, pití nad míru. Ale tady jsme všichni nazýváni alkohilky, nějak se v tom neorientuju. Tak jestli mi to někdo přiblíží,...
A.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11122
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
zdravím petře, došel ti můj mail?, nemám spěch na odpověď, jen zda spoj funguje a no hlasy svědomí...to asi každý zná a každý si s nimi musí poraditi, mít svědomí čisté je takový silácký termín:)...každý nemusí jano a každý nemá..to je dlouhá cesta:)
jinak zdravím všechny alkoholiky i abstinenty, pijany i konzumenty:), se svědomím i bez něj
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11123
Re: Tři roky nepiju a je to nádhera... Před 11 rok, 6 měsíce  
Chtěla bych vidět toho, co má ve všem čisté svědomí. Nehrajme si na nic, jsme lidé chybující, z masa a kostí !!!
A-

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter