Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Léčba Léčba alkoholismu Léčba alkoholismu, alkoholika - kam se obrátit?

Léčba alkoholismu, alkoholika - kam se obrátit?

PDF Tisk Email

lecba_alkoholismu_alkoholika_kam_se_obratitPokud máte vy, někdo z vaší rodiny nebo známých závažný problém s alkoholem, můžete se obrátit hned na několik úrovní péče. Stránka obsahuje jejich soupis v kostce.Máte hned několik možností, kam se obrátit o pomoc:

  • Zdravotnictví: psychiatrická ambulance, specializované tzv. OAT poradny (pro alkoholismus a toxikomanie). Ambulance psychiatrických léčeben a psychiatrických odděleních nemocnic.
  • Psychologické poradny: (pedagogicko-psychologické, pro rodinu apod.), ordinace soukromých psychologů.
  • Tzv. nízkoprahová centra a organizace: Nízkoprahová z toho důvodu, že jsou otevřená všem, můžete tam přijít „z ulice", bez doporučení a bez objednání (v Praze např. Drop-in nebo Sananim). Jsou tam většinou odborníci s neformálními zkušenostmi z denní praxe, takže vám dají rady reálně použitelné.
  • Svépomocné organizace a skupiny, především Anonymní alkoholici (organizace, kde fungují pouze terapeuti z řad „bývalých", léta abstinujících alkoholiků (žádní profesionálové). Klienti si zachovávají inkognito, schůzky jsou otevřené, dobrovolné. Systém funguje velmi účinně, pro první kontakt s léčbou závislosti někdy jediné řešení pro ty, kteří jinak léčbu odmítají.


Související odkaz:
Kontakty na léčebny, terapeuty a svépomocné skupiny - klikni zde.

 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny