Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Lidé a alkohol Muži a alkohol Muž a alkohol, alkoholismus - aspekty

Muž a alkohol, alkoholismus - aspekty

PDF Tisk Email
muz-alkoholik-aspekty-muzskeho-piti-alkoholuPití muže je u nás bráno jako "společenská povinnost". Nikdo se nad tím nepozastavuje (snad kromě rodiny alkoholika). Muž, který nepije alkohol je ve společnosti méně vítán , jeho společenská role je oslabena nebo je znemožněn.




Mnoho mužů piije kvůli své práci. Některá zaměstnání jsou předurčena k velkým počtům alkoholiků -  jsou to povolání doprovázená stresem, únavou, taktéž práce, kde hrozí riziko pochybení nebo velká zodpověděnost.
Patří sem často lékaři, policisté, soudci, ad.

Co doporučit manželkám/partnerkám mužů, kteří mají problém s alkoholismem? Stejně jako ženě alkoholičce, i zde platí ultimátum - "buď já nebo alkohol." Muž musí zvolit.
Mnoho žen ale nechce rozvod a to z těchto důvodů: děti by neměly tatínka, ona by přišla o zdroj financí, hmotné zajištění. Pokud se žena nechce vzdát, doporučuje se aby přiměla závislého, aby se šel léčit, důležitá je také podpora jeho zájmů a koníčků.

Chybou rodinných příslušníků (kterou si většinou neuvědomují) je, že se snaží řešit problémy vzniklé z alkoholu sami - snaží se např. shánět lékařská potvrzení, řešit na policii přestupky, omlouvat na veřejnosti chování alkoholika. To ale nikam nevede a problémy mají tendenci se kupit.


Související odkaz:
 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny