Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Léčba Nedobrovolná léčba Záchytné stanice v ČR, záchytky - cena, ceník za pobyt, historie

Záchytné stanice v ČR, záchytky - cena, ceník za pobyt, historie

PDF Tisk Email
protialkoholni_zachytne_stanice_v_CR_cena_cenik_za_pobyt_historiePrvní záchytka na světě byla otevřena v Československu? Zakladatelem byl bojovník proti alkoholismu, Jaroslav Skála. Na jeho fotografii se můžete podívat níže. Svou  záchytku otevřel v Praze u Apolináře 15. května 1951.
Vůbec prvním klientem byl ruský námořní inženýr. V tříměsíčním zkušebním provozu se pražská záchytka osvědčila, a tak se začaly stavět další a další nejen v Čechách, ale po celém světě. Záchytka v St. Luis (USA) má dokonce zmínku o té pražské ve své zakládající listině.

Trocha statistiky

Jen do roku 1981 do roku 2008 bylo v českých záchytkách ošetřen celkem milion lidí. V současnosti v České republice existuje celkem 16 záchytek a nejvíc jich je v Moravskoslezském kraji - pět.

Cena za noc na záchytné stanici, záchytce

"Ubytování" na protialkoholní záchytné stanici si musíte platit sami a ceny jsou velmi rozdílné. Kdybyste se čistě náhodou dostali na záchytku v Opavě, zaplatíte za noc "pouhých" 800 Kč, pokud byste se ocitli v Kroměříži, budete muset do kapsy sáhnout mnohem hlouběji a vytáhnout z ní 12 700 Kč.

jaroslav_skala_protialkoholni_zachytne_staniceZakladatel protialkoholních záchytných stanic v ČR Jaroslav Sklála.


Související odkaz:
Seznam protialkoholních záchytných stanic v ČR zde.

 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny