Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus Nejčastější otázky o alkoholu Jaké jsou léky na léčbu alkoholismu, závislosti na alkoholu?

Jaké jsou léky na léčbu alkoholismu, závislosti na alkoholu?

PDF Tisk Email
leky_na_lecbu_alkoholismuPři řešení alkoholismu se používá široké spektrum léků. Během prvních dní po vysazení alkoholu se používá diazepam (Valium a Librium). Tyto léky pomáhají překonat abstinenční příznaky prvních dní. Nicméně neměly by být – a nejsou – používány déle než několik málo prvních dní, neboť samy jsou vysoce návykové.

Další léky se používají k podpoře střízlivosti. K tomuto účely se využívá Naltrexon. V kombinaci s terapeutickou a poradenskou péčí pomáhá snížit bažení a funguje jako prevence před relapsem k těžkému pití. Dalším lékem (u nás patrně nejznámějším) je Antabus, který funguje tak, že v kombinaci s alkoholem vyvolá silnou nevolnost.

Přestože existují léky, které pomáhají alkoholikovi zůstat střízlivý, žádná „zázračná pilulka“ neexistuje. Jinými slovy, žádný z léků není univerzální a nefunguje ve všech případech. Vývoj nových a efektivnějších léků pro léčbu alkoholismu je jednou z priorit na tomto poli.

Související články:

Zdroj: akuby.cz
 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny