Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus Nejčastější otázky o alkoholu Jaké množství alkoholu je bezpečné a kdy hrozí závislost, tedy alkoholismus?

Jaké množství alkoholu je bezpečné a kdy hrozí závislost, tedy alkoholismus?

PDF Tisk Email
jake_mnozstvi_alkoholu_je_bezpecne_kdy_vznika_zavislost_na_alkohol_alkoholismusVědecnké výzkumy ukazují, že bezpečné množství alkoholu, kdy je malá pravděpodobnost vzniku závislosti je u mužů pod 24 gramů čistého alkoholu a u žen asi 16 gramů čistého alkoholu za den.

U většiny dospělých platí, že střídmá konzumace alkoholu – tedy jedna sklenička pro ženy a staré lidi a dvě skleničky pro muže denně – neznamená žádné riziko. Jednou skleničkou rozumíme:
  • 1/2 litru 12°piva nebo
  • 2 dcl vína nebo
  • 1 „panák“.

Neznamená to, že každý, kdo pije více, musí onemocnět nebo mít problémy. Znamená to však, že každý, kdo pije více, nějaké problémy riskuje. Závislost na alkoholu je pouze jedním z mnoha takových problémů. K dalším patří onemocnění vnitřních orgánů, úrazy, pracovní problémy atd.

Zdroj: akuby.cz
 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny