Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Lidé a alkohol Pití v zaměstnání Pití alkoholu v práci, v zaměstnání, pracovník alkoholik

Pití alkoholu v práci, v zaměstnání, pracovník alkoholik

PDF Tisk Email
piti_alkoholu_v_zamestnani_praciPožívání alkoholických nápojů na pracovišti je zakázáno pracovním zákoníkem. Stránka uvádí informace jak zařadit pracovníka alkoholika a na co si dát pozor.
Jaká jsou specifika chování osoby závislé nebo holdující alkoholu? Kocovina při práci (bolest hlavy, nevýkonnost, ochablost, malátnost, deprese, neschopnost soustředění, touha po odpočinku a spánku), dále nervozita, podrážděnost, nevrlost, popudlivost, odkládání práce, přecitlivělost na názory o pití, třes, vyhýbání se ostatním pracovníkům a vedoucím. Typické je i vybírání absence po dnech, náladovost, pozdní příchody do práce, pití před nebo při práci, zanedbaný zevnějšek a špatně odvedená práce nebo její výsledky.

Obecně se nedoporučuje mít na rizikovém pracovišti pijáka alkoholu. Mohou s ním být problémy z toho důvodu, že porušuje nebo nedodržuje předpisy BOZP, nepoužívá pracovní pomůcky, ad. Doporučuje se takového člověka převést na méně rizikovou práci formou rekvalifikace. Pokud zaměstnanec pije, je možné jej propoustit pro zvláště závažné porušení pracovní kázně (viz část právní předpisy).
 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny