Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus Skutečný příběh alkoholika Chodil jsem na antabus rok, abstinuji alkohol už 33 měsíců

Chodil jsem na antabus rok, abstinuji alkohol už 33 měsíců

PDF Tisk Email
antabus-lecba-abstinenceZdravím všechny přátele abstinence. Zde je můj příběh. Začal jsem chlastat ve 14 letech po smrti matky. Nejdřív to byly pátky a soboty na diskotékách, od cca 17 let to začalo i v týdnu. Před na i po vojně byl přísun chlastu závislý na penězích, ale potom jsem sehnal dobrou práci, měl prachy a už to jelo.


Od 21 roku bylo pravidlem, že se opiju několikrát týdně a o víkendu několikrát denně. V těžké opilosti jsem začal hrát forbesy, cesta do záhuby. Jenže mi to bylo úplně jedno, vždycky se vše nějak vyřešilo. Najednou jsem skončil rok a půl na ulici, kde jedinou poviností bylo sehnat chlast. Po té době si mě vzala k sobě jedna paní, že to takhle dál nejde.
Dva měsíce jsem sekal latinu, našel si práci a bylo dobře. Jen do druhé výplaty. Vše začalo v menší míře nanovo, sice s nesouhlasem, dalo se to prý vydržet. To trvalo cca 2 roky, kdy jsem se rozjížděl k čím dál větší spotřebě. Skončil jsem na firemní ubytovně a začal fest chlastat, nic mě  neomezovalo. Na víkend bylo potřeba 4-6 litrů vína, vodka a basa piva. A v týdnu se chodilo na pivo. Šílenej kolotoč doplňování alkoholu do těla.
A pak to přišlo, po týdenním maratonu mi bylo tak zle, že jsem nevěděl co se děje. Docvaklo mi to:CHLAST. Zavolal jsem nějaké psycholožce a ta mi dala číslo na psychiatra MUDr. Urbana. Řekl mi objednám Vás, já na to buď hned, nebo si to rozmyslím, ožeru se a nepřijdu. Jel jsem k němu a vzhledem jak jsem vypadal mě chtěl nechat okamžitě hospitalizovat. Po delším rozhovoru jsem ho přesvědčil, že ambulantní léčení s ANTABUSEM je pro mě lepší(měl jsem dluhy). Stačila jedna recidiva a Bohnice bych měl jistý. Doktor mi domluvil kam na něj budu chodit, šel jsem ho vyzvednout a jel na první "koktejl". Celé toto trvalo 4 hodiny. Chodil jsem na něj 2x týdně celý rok. První tři měsíce jsou krutý, ale potom je život veselejší a šťastnější. Nyní je to 33 měsíců co totálně abstinuju a líp mi nikdy NEBYLO.
Chci poděkovat MUDR. Urbanovi, paní Matějové (zdravotní sestra ke které jsem chodil na Antabus) za trpělivost se mnou, ochotu a pomoc ke zvládnutí alkoholismu.
 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny