Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Alkoholismus Skutečný příběh alkoholika Otec alkoholik skončil dementní s plenami, cirhózou a 45 kg hmotnosti

Otec alkoholik skončil dementní s plenami, cirhózou a 45 kg hmotnosti

PDF Tisk Email
otec-alkoholik-demence-cirhoza-podvyziva-plenyChtěla jsem napsat o tom, jak to dopadlo s mým tatínkem pro ty kdo holdují alkoholu a mají v rodině alkoholika. Před měsícem jsem hospitalizovala tátu na Bulovce. Tatínek má těžkou cirhozu jater, 45 kg váha. Teď je v PL Bohnice, měl nastoupit na detox, ale bohužel ho psychicky a ani fyzicky nedá.


Byla u něj diagnostikovaná demence středně těžká až těžká. Vše z alkoholu! Je na vozíku, má pleny, pamatuje si věci 20-30 let zpátky. Vnoučata, které hlídal, ani nepozná na fotkách. Musíme pro něj najít domov s zvláštním režimem, sám o sebe se nepostará. Doma jsem mašla prázdné lahve od ferneta, ani nešly spočítat, kolik jich bylo. Partnerka mu umřela před 6 lety, pak nastoupil do důchodu a to byl asi velký impulz k tomu aby pil.
Já s vnoučaty jsem mu asi nestačila, i když jsem se o to stále snažila. Hlídal děti, jezdil s náma na výlety a dovolený a během půl roku to vzalo takovou rychlost. Tatínka tady tedy mám fyzicky ale psychicky je někde už jinde. Je to těžké se s tím smířit Plačící.
Přeji Vám všem, aby jste to vše zvládli v pohodě a aby Váš život spokojený a štastný. Helena

alkoholik-zavislost-na-alkoholu-etylismus-potatorstvi
 
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny