Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Abstinuji a potřebuji radu
#12462
Abstinuji a potřebuji radu Před 11 rok, 4 měsíce  
Prosím dokázal by mi někdo poradit, jak se mám chovat k manželovi, kvůli kterému jsem se šla léčit. Přijela jsem domů na dovolenku a on šel večer do hospody a přišel až k ránu a opilý. Myslím si, že je to od něho bezohledné. Mám za sebou měsíc a půl léčby a určitě se necítím tak silná abych odolala. Když jsem mu to řekla, že mi to vadí, tak jen konstatoval, že on není alkoholik a že se nebude omezovat. Nevím si rady
Martina
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12463
Re: Abstinuji a potřebuji radu Před 11 rok, 4 měsíce  
Martino,
fér to od něho určitě není. Snaž se ho ignorovat, pokud to bude dělat schválně a častěji, tak mu zřejmě na Tobě až zase tak nezáleží.
Přeji hodně sil,

Petr
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12464
Re: Abstinuji a potřebuji radu Před 11 rok, 4 měsíce  
Martino,určitě je to bezohlednost jako prase.Hodně alkoholiků,když začne abstinovat má problémy se svým protějškem.Vydrž,neřeš teď jeho,ale buď v tomhle sobecká a mysli jen na sebe.Ještě tě čeká asi hodně řešení problémů.Proč píšeš,že ty jsi se šla léčit kvůli němu?Měla bys hlavně kvůli sobě.Jeho chování ukazuje na to,že ty jsi až ta druhá.Dokaž sobě i jemu,že jsi lepší.Držím pěsti.
ha13

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12465
Re: Abstinuji a potřebuji radu Před 11 rok, 4 měsíce  
Já bych se naněj vybodla hned,pokud máš kam jít tak běž.To mi udělat ten můj bych nevahala.Jak k vůli něm se léčit???Řekla bych mu NAZDAR
Petruš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12466
Re: Abstinuji a potřebuji radu Před 11 rok, 4 měsíce  
Já bych mu dopřála jeho pití, jestliže není alkoholik, tak ať si zajde do hospody.Nemůžu přeci omezovat přítele, manžela za to, že mně pití škodí.Asi je chyba v tom, že Martina šla na léčení kvůli němu, ne kvůli sobě.Martino, dopřej mu to, uleví se Ti, neomezuj ho.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12467
Re: Abstinuji a potřebuji radu Před 11 rok, 4 měsíce  
Žádný člověk neví, ani nemůže vědět, co si prožívá alkoholik, pokud sám alkoholikem není, proto se na ně nemůžeme zlobit, vyžadovat, aby nás podporovali, myslí si totiž, že je to lehké, přestat pít, podle sebe soudí jiné, je to pochopitelné.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12468
Re: Abstinuji a potřebuji radu Před 11 rok, 4 měsíce  
To stejné může říct i každý blízký alkoholika.Také může říct,že nikdo pochopí jen ten co zažil svého alkoholika s jeho alkoholickou minulostí.Bylo by škoda zahodit svůj start do života a začít pít.Nic se tím nevyřeší.Jste v léčebně pokud jsem dobře pochopila.Mnohé léčebny UMOŽŃUJÍ MANŽELSKÝM PÁRŮM,ABY SI TYTO A PODOBNÉ PROBLÉMY VYŘEŠILI BĚHEM LÉČBY.promluvte si o tom jestli vaše léčebna toto umožńuje.Je škoda,že jste nechtěla přestat pít právě a jen pro sebe kvůli sobě.Že máte svoji léčbu postavenou na manželovi a asi také jeho požedavku a návrhu aby jste se šla léčit.Někdy se těžko zapomíná a odpouští.Chce se trestat stůj co stůj.a to taky není dobře.myslím,že by i váš manžel měl něco se sebou dělat.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12486
Re: Abstinuji a potřebuji radu Před 11 rok, 4 měsíce  
Určite je dobré, ked alkoholik počas liečby cíti oporu partnera. Taktiež je podstatné, že po liečbe a návrate domov sa može opriet o parnera, ktorý s ním dodrží určité zásady, aby čerstvo liečený alkoholik nezrecidoval. Podla toho, ako to píšeš, s oporou od partnera to nevypadá dobre.Ale aj to je možné že si to jednoducho neuvedomuje, že aké je doležité pre teba, aby ta podporoval a prisposobil svoje chovanie k tvojej novej situácii. Nie je to ale důvod, že by si zahodila možnost, ktorá ti liečba poskytne. Pridávam sa k tým názorom, že liečit by si sda mala hlavne kvoli sebe a nie kvoli niekomu. Ked som sa liečil ja, tak bola možnost pozvat parneŕa na 1 týžden do liečebne, tzv. manželská terápia, kde bolo partnerke vysvetlené že ako najviac podporí abstinenciu alkoholika po liečbe. Neviem, či takéto možnosti teraz existujú, ale bolo to velmi poučné pre moju manželku, aj pre mna samotného. V každom prípade o chovaní partnera sa porad s terapeutmi v liečebni a nezahrávaj sa s myšlienkou, že ked ta on nepodporí, tak nemá význam, aby si sa doliečila a abstinovala. Najviac totiž poškodíš sebe, tak sa drž...si na správnej ceste, a ked si už vyštartovala, tak to nepokaz hned na začiatku. Vela štastia praje dlhodobý abstinent Stefan
Stefan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12490
Re: Abstinuji a potřebuji radu Před 11 rok, 4 měsíce  
Nyní je Martina chráněná v léčebně, může si vyříkat z partnerem, co vůbec od ní chce, jestli jí chápe, jestli jí bude oporou.....on fakt nemusí vůbec tušit, že jí ubližuje.Může i telefonicky.V Červeném Dvoře i v Havl.Brodě "Rodinka " je.Je to vynikající terapie pro rodinné příslušníky, i pacienta, tam si řeknou tolik věcí, co doma nikdy nedokáží.Je to i pro děti a rodiče......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14522
Re: Abstinuji a potřebuji radu Před 10 rok, 8 měsíce  
Martino je důležité, proč jste se šla léčit. Nevím třeba jste si svoji léčbu podmínila vztahem k partnerovi. Je dobré když má uzdravený alkoholik oporu v blízkém člověku, ale ne vždy to vyjde. Byl jsem na ústavní léčbě před jedenácti lety. Důkladně jsem si rozvážil, proč na léčbu jdu, co od ní očekávám a také, co bylo pro mě nejdůležitější - jak budu žít po léčbě. Počítal jsem se všemi variantami. Byl jsem ženatý, čtyři dospívající děti, částečně samostatné. Po návratu nebylo přijetí ze strany manželky zrovna vstřícné a do tří let jsme se rozešli. Dneska s dětmi i vnoučaty vycházím perfektně, dokáži se postarat i o ty menší (od půl roku), dost často mi je děti svěřují ke hlídání. Z toho jasně vyplývá, že abstinuji. Byl jsem na léčení, protože jsem se chtěl léčit JÁ, bylo to MÉ rozhodnutí, léčil jsem se pro SEBE. Žiji normálně, věnuji se cyklistice a nemám potřebu navštěvovat místa, kde se alkohol podává. Nikdy jsem své rozhodnutí nelitoval, naopak, považuji léčbu za jedno z nejlepších rozhodnutí ve svém životě. Nejsem sám, jednou za měsíc pořádá naše terapeutka setkání bývalých pacientů z léčebny.
Svým příspěvkem chci říct - musíte si sama rozhodnout, co je pro Váš život prioritní. Pro mě bylo rozhodnutí mezi životem v abstinenci, nebo v rizikovém prostředí také těžké, ale vybral jsem si.
P.S. Slovní spojení - BYL JSEM ALKOHOLIK - si protiřečí. Jsem pořád alkoholikem, ale abstinujícím. Přes deset let.
Štefan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter