Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Přestal jsem pít alkohol den ze dne
#18075
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok  
Pavlo, s tím souhlasím, jsem si jistá, že kdybych si dala jedno, tak mi to třeba může zničehonic přepnout zpět....já ačkoliv už na alkohol už nemyslím, tak stejně pořád mám OBROVSKÝ respekt...u zubaře jsem si měla vykloktat něčím s alkoholem, tak jsem to odmítla s tím, že jsem alkoholička a alkohol nesmím, nedala bych si ani rumovou pralinku nebo tiramisu. Celkově je zajímavé asi i to, že já se za to nijak nestydím. Když jsem chlastala, tak jsem na jakoukoliv zmínku o alkoholu reagovala přecitlivěle, styděla jsem se a tvářila se,jako že mě se to netýká....teď? nepovídám to sice na potkání, ale řekla jsem o tom poměrně hodně lidem - ale asi je to tím, že na sebe prostě jsem pyšná, není totiž moc lidí, co si ten problém přiznali a zatočili s ním. Takže já klidně cizímu člověku řeknu - alkohol nepiju, jsem totiž abstinující alkoholička. Spousta lidí zná z blíkého okolí praktikujícího alkoholika, takže si o tom rád popovídá, jaké to je, s někým, kdo to překonal. Umím o tom povídat bez emocí, nelituju se, spíš popisuju a snažím se to přiblížit...

Nejhorší na alkoholismu je, že se člověk pořád lituje, přitom on sám je pánem svého osudu.

Teď po téměř roce a půl jsem silnější než kdy jindy, máloco mě rozhází a moje heslo je:
"I am the Master of my Fate. I am the Captain of my Soul"
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18077
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok  
Stopla jsi včas svou nemoc, alkohol tě ještě tak moc neovládal, přeji ti to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18078
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok  
Ahoj všichni. V sobotu jsem se vrátil z opakovaček. Jde o dobrovolný týdenní pobyt v léčebně pro podporu mé abstinence. Bylo fajn vidět terapeuty a zavzpomínat. Na minulých opakovačkách i na těchto jsem se opět setkal s několika případy, kdy v léčebně byli někteří lidé opakovaně. Poslouchal jsem jejich příběhy a hodně se podobali tomu, co tady popisuje Natálie. Všechno bylo v pohodě a bác. Loni jeden pán po třech letech, letos paní po dvou. Já mám také tendenci cítit se neohrožený a sebejistý a po čase se vytrácí pokora, bez které abstinence nefunguje. No a právě krátký pobyt v léčebně mě vždycky znovu vrátí do reality. Přijel jsem tam s tím, že vlastně žádný problém nemám a odjížděl jsem opět s tím, že jeden velkej problém mám a ten budu mít bohužel až do smrti - ALKOHOL. Tak že pozor, je tu všude a číhá
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18092
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok  
Už jsi tu chyběl, Kájo.A o tomhle, jak píšeš, jsou AA, když vidím nějakého nováčka, hned přistanu na zemi, vzpomenu si na své konce pití.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18106
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok  
Ahoj. Datum 29.3., čas 10:00, adresa Húskova 2 - mám to tučně v kalendáři. Dnes se mi má ještě ozvat jeden kolega ohledně víkendu na rybách, tak uvidím. Jinak z těch opakovaček jsem se vrátil v sobotu, ale do úterý jsem byl tak rosekanej, že jsem ani nezapnul počítač. Zrovna jsem se trefil do takové rozdělené komunity a vstřebat to všechno byla síla. Mluvil jsem tam i o vás všech, co mi tu pomáháte a byl jsem pochválen. Opravdu tyto stránky jako forma doléčování fungují(u mě 100%).
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18107
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok  
Ahoj Karle.Vítám tě.V té rozsekané skupině jsi byl týden.Já měla to štěstí,že jsem to zažila paradoxně po celou svoji léčbu a zažívám i tady v Lotosu.Někdy to je síla,ale jsem vděčná za tyto zkušenosti.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18108
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok  
Ahoj Karle
co to znamená rozsekaná skupina? Jela bych taky někam takhle ale né sama, a nemám volno v práci, mám nějaké v červnu, ráda bych někam vyrazila, ale né na léčení, zatím jsem v poho. Depka krapet odstoupila po tom co jsem si ve zdrávce koupila kapky s vátažkem bylin (je v nich alkohol), bohužel ale nic necítím, jen ty byliny snad. Čajíky meduňku a uklidňující.
Antidepresiva nevim Jani, muselo by jít do tuhého a já mám ty depky jen občas a spíš pocit prázdna .
Jenže jsem se opět pustila do hledání sama sebe, pustila si Divadelní představení pana Duška 4 dohody, a přemýlám to v hlavě stále dokola.
Mám pocit že u mě je jediná záchrana v tom, že už konečeně pochopím, že vše bude takové - jaké já budu chtít. Ve spoustě věcí jsem dosáhla všeho po čem jsem toužila, a spousta lidí, zvířátek co mě obklopují miluji a není co řešit .
Co my tady jako skupina? Nebude nějaký sraz někdy někde?
No je hezky a já mám opět roupy na cestování
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18110
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok  
AHOJ PAVLI,mohlo by to být senza takový společný sraz.No a ty tvé stavy?Dala jsi se na duchovní cestu,je to cesta osobní proměny a je velice těžká.Podvědomně toužíš po tom,aby se na tuto cestu vydali i ostatní.Přeješ jim to z plného srdce,vidíš tu jejich bolest a trápí tě to právě proto,že jsi našla cestu jak z toho ven.Oni jsou slepí a zaslepení něčím jiným a žijí v neustálém strachu,který jim nedovolí vykročit.Cestu,kterou sis vybrala je osvobozující,je správná a jediná.Ovšem velice často se na ní budeš cítit opuštěná a sama.Ovšem výsledek na konci je k nezaplacení.Vůbec nic se mu nevyrovná.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18120
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok  
Děkuji moc Jani
samota mi nevadí, mám ji ráda a navíc nikdy nejsem sama, mám smečku
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18122
Re: Přestal jsem pít alkohol den ze dne Před 10 rok  
DRŽÍM TI PALCE A VĚŘÍM,ŽE TO I PŘES BOLEST,KTEROU BUDEŠ CÍTIT UNESEŠ.Duchovní cesta je opravdová dřina je o bolesti,pokoře,přiznávání si.Vede k moudrosti,uvědomnění a spokojenému a radostnému životu, k jeho naplnění.Tím i naplnění tebe sama.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter