Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Základ úspěchu - přiznat si problém, nesvádět vinu
#43
Základ úspěchu - přiznat si problém, nesvádět vinu Před 14 rok, 3 měsíce  
Zbavit se závislosti sám je těžké. Ale když se to napoprvé nepovede nevzdávat to a zkoušet to znovu. Když se to nepovede po více pokusech zajít do protialkoholní poradny a jít na léčení. Léčit se s plným nasazením, nic neobcházet, nechytračit a to vše s vědomím, že jsem alkoholik, za to si můžu JEDINĚ JÁ SÁM. Sám jsem se dokázal zbavit závislosti na kouření, asi na 30tý pokus. Povedlo se. Dnes pracuji na zbavení závislosti na sladkostech. Sladkosti jsou také sebevražda. Takže letošní Vánoce absolutně BEZ sladkostí. Doma je už fůra cukroví, ale zatím se mně vede se tomu vyhýbat. Znovu opakuji, když se pokus nepovede nepropadat beznaději že se z toho už nikdy nedostanu, nedělat si výčitky a pokusy opakovat a uvědomovat si chyby kde jsem udělal JÁ přešlap. I když mně někdo vybudí k nepříčetnosti neřešit problém alkoholem a zásadně NEPÍT!!!
Alfons

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54
Re:Základ úspěchu - přiznat si problém, nesvádět vinu Před 14 rok, 3 měsíce  
Ahojda, já jsem vyhledala AT ambulanci a objednala jsem se. Byla jsem tam zatím jednou, na další sezení jsem objednaná, bude to v intervalu 1 měsíce, což je hodně dlouho ale paní doktorka je tam jenom jeden den v týdnu a má opravdu hodně pacientů. Podle "přijímacího" pohovoru jsem splnila 4 ze 6 příznaků nebo podmínek závislosti. Nepamatuji si to přesně, těch informací na mě bylo dost. Paní doktorka byla docela drsná ale asi je to potřeba. Má jistě své zkušenosti a ví proč to dělá. Rozhovor se mnou vedla v tom duchu, že ambulantní léčba u žen je úspěšná pouze z jedné třetiny a dost vážně mě hrozila ústavní léčbou. Asi určitě to pomohlo. Další věc je ta, že o tom nikdo z mého okolí neví, že bych měla požádat o pomoc - kontrolu třeba manžela ale já nemám odvahu mu to říct. Pila jsem tak, že o tom nevěděl nebo si to alespoň myslím, protože se v tomto směru nijak nevyjádřil. Paní doktorka mě navedla i na to, že je možné, že o tom ví, ale že se k tomu nevyjadřuje, což je taky možná reálné. Manžel je manžel, kamarád, opora ale popravdě si nedovedu představit, že bychom spolu tohle řešili. Bylo by mě trapně, styděla bych se. Možná na to časem dojde, ale teď se na to necítím. Dovedu si představit, že bych to rozebrala se starší dcerou, ale vzhledem k tomu, že bydlí 35 km od nás, nejsme v denním kontaktu, tak by to moc pomoc nebyla. Ona má teď svoje radosti se synem a nebude řešit matku alkoholičku a kdybych to časem zveřejnila před manželem, nebylo by asi vůči němu fér, že to moje dcera věděla dřív než on. Beru to tak, že je to můj průšvih, a že se z toho musím vyhrabat sama, oznámit to manželovi by byl další krok a visí to nade mnou jako hrozba. Kdyby mě nemělo pomoct ani jedno ani druhé a byla bych zralá na léčebnu, tak by to byl pro mě totální a definitivní konec, který bych asi těžko zvládala. V AT jsem byla poprvé 6. 1. a domluvili jsme se, že docházím 2x týdně brzo ráno si "dýchnout". Je to pro mě něco úplně nového a popravdě se tam vždycky hodně těším, protože vím, že nic nenafoukám. Jsem od té doby vzorná a alkohol jsem už několikrát odmítla, jak manželovi, tak i kamarádce, která tady byla včera na návštěvě. První návštěva v AT byla zvláštní, protože jsem vlastně poprvé z očí do očí s někým mluvila naprosto otevřeně a popravdě o všem. Já dospělá hrdinka jsem tam celou dobu brečela jako malá holka a spotřebovala jsem dvě balení papírových kapesníků. Zatím to funguje dokonale a doufám, že mě to vydrží. Uvidím jak budou pokračovat další sezení. Takže asi takhle jsem na tom já.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58
Re:Základ úspěchu - přiznat si problém, nesvádět vinu Před 14 rok, 3 měsíce  
Zralá na léčebnu a můj konec? Naopak, velmi dobrý začátek. Konec a celkem jistý a neodvratný bude bez léčebny!!!!
Alfons

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59
Re:Základ úspěchu - přiznat si problém, nesvádět vinu Před 14 rok, 3 měsíce  
Jsem přesvědčená, že je určité procento, které v léčebně neskočí a dokáže se alkoholem poprat ambulantně. Rozhodně nevidím v léčebně jediné řešení, možná poslední to ano. Jsi dobrý, že máš vše úspěšně za sebou, ale neházej všechny do jednoho pytle. Nemyslím si, že by pro ty, kteří si svůj problém uvědomili a chtějí a začínají s tím něco dělat, bylo motivující vědět, že stejně skončí v léčebně.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61
Re:Základ úspěchu - přiznat si problém, nesvádět vinu Před 14 rok, 3 měsíce  
Dobrá den Hano,

přeji úspěšné kroky v abstinování provázené docházkou na AT.

Pan doktor Mlčoch má perfektní stránky a má na nich i v kolonce ,,úvod´´ odkazy na weby. Když budete mít chuť, tak mrkněte na doléčovací centrum Alfa Femina a v kolonce ,, Ohlasy v mediích je rozhovor s Monikou Plocovou pro Český rozhlas Regina. M. Plocová v tomto centru pracuje a apsala i nějaké knížky o problémech s alkoholem, s kterým měla sama problém.
Květa
Květa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#115
Re:Základ úspěchu - přiznat si problém, nesvádět vinu Před 14 rok, 3 měsíce  
Hanicko drzim palce az mi modraj verite si a uvedomujete si spoustu pro vas dulezitejch veci to je fajn.pokracujte ale pokud selzete ,nedavejte si vinu.lecebna neni posledni stace naopak prosim vas o napsani jak pokracujete a jak se dari a jak psala pani Kveta o alma femine mrknete na stranky Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a tam vam pani Monika terapeutka muze zodpovedet vase otazky.preju uspech v dalsich krocich
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#117
Re:Základ úspěchu - přiznat si problém, nesvádět vinu Před 14 rok, 3 měsíce  
Ivliku,dík za podporu, docházím do AT ambulance, 2x týdně chodím ráno dýchat a při této příležitosti povídám se sestřičkama a od příštího týdne budu docházet ještě do dalšího zařízení, které se zabývá touto problematikou. Tak těch uší, které mě vyslechnou a budou mít nápomocny mám kolem sebe dost. Jsou to super lidičky a plně jim věřím. Co se týče písemné pomoci, mám tady Vás a taky vrbu v osobě MUDr. Mlčocha, který se mnou má svatou trpělivost. Hana
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#122
Re:Základ úspěchu - přiznat si problém, nesvádět vinu Před 14 rok, 3 měsíce  
Pro Hanu:
Tak to je super, že navštěvujete takové zářízení. Jistě se pak tady o informace podělíte a třeba i poradíte dobrým slovem lidem, kteří to potřebují.
Mimochodem máte 17 příspěvků, brzy získáte druhou hvězdičku
MUDr. Zbyněk Mlčoch
MUDr. Zbyněk Mlčoch, provozovatel alkoholik.cz
Administrator
Příspěvky: 28
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 323586002 Pohlaví: Muž www.zbynekmlcoch.cz Narozeniny: 07/05
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
MUDr. Zbyněk Mlčoch, provozovatel alkoholik.cz
 
#126
Re:Základ úspěchu - přiznat si problém, nesvádět vinu Před 14 rok, 3 měsíce  
V pondělí a v pátek v 6,30 nastoupím do AT poradny, dýchnu a vím, že tam bude 0 promile, což je super pocit, pak proberu se setřičkam pocity, nálady a chutě. Vím, jak ihned změnit činnost když bych měla začít přemýšlet o alkoholu, vím jak se odměnit. V pátek ráno probereme přesný plán na neděli, protože v neděli jedeme na oslavu narozenin a já tam pít nebudu a nechci. Mám to o kousek těžší v tom, že o tomhle mém problému a boji nikdo z mé rodiny a mých blízkých neví. Víte to jenom vy tady, takže jsem na ten boj sama a chci ho zvládnout.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#130
Re:Základ úspěchu - přiznat si problém, nesvádět vinu Před 14 rok, 3 měsíce  
v nedeli na vas Hani budu cely den myslet takze v tom sama nebudete.dejte vedet jak jste to zvladla.tfuj tfuj tfuj.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter