Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: od 16.6.2011 - týden nepiju
#5523
od 16.6.2011 - týden nepiju Před 12 rok, 10 měsíce  
Jsem 37 letý chlap, docela úspěšný, původně fešák. Zatím dvě děti, žena a práce. Piju půl života i když nemám důvod. Pohár už mnohokrát přetekl (co já udělal ostudy - hrůza). Když se napiju je ze mě hovado - doslova. Nemám dost, piju všechno a kvanta. Jsem kus chlapa. Druhý den se spravuju, je jedno čím. Pak příjde "den prvný", po obrovské ostudě přestávám pít (čím větší ostuda, tím déle nepiju - cca pár dní), jsem silný, mám jasné cíle, pracovitost 200%. A po pár dnech jsem silný, tak že démona nechám nažrat (kontrolované pití) a je jasné jak to dopadne, zase šrot nonstop. Zvládám nepít přez týden po dobu práce, ale kolem 15:00 už letím do hospody, málem si nohy zlomím a to nerad běhám a nebo si koupím něco domů - jenom přemýšlím co to bude, jestli červené s kolou nebo rum. Mám rekord 100 dní bez alkoholu, ale pak mě ukecali na večírku v práci a zase jedu ve vlaku. A hlavně se nenávidím za svoji slabost a trestal jsem se i fyzicky, děs (mám popáleniny a jizvy), ale touha po chlastu je mocná. Jednou jsem šel pod vlak, a kdy jsem tak seděl na kolejích a vlak pořád nejel , tak jsem šel domů. V chlastu mám často okna např. pamatuju si 5 piv od 20:00 do 22:00 a večer v pohodě - ráno se probudím doma, ale pravda je jiná - piv bylo 10 a kořalech 10 a ostuda do rána.
Díky mé abstinenci nemám kamarády ani aktivity, skoro všechno se točilo kolem chlastu. Moc nechodím ven, věnuju se dětem a snažím se sedět u PC a nemyslet na chlast. Občas se s okna koukám na hospodu, jak já bych si dal pivo. Ale nemůžu.

Na antabusu jsem byl, ale znáte to.

Už mě to opravdu nebavilo, ale tento web je moje síla. Pořád si všechno pročítám a díky vaším osudům můžu vidět do svojí budoucnosti a zase jiní díky mne do svojí.

Pár otázek:
- jak dlouho trvají abstineční příznaky?
- za jak dlouho to bude lepší?
- zvládnu to bez antabusu případně odborníka?

Momentálně jsem strašně silný. Chápu plusy a mínusy chlastu. O co můžu přijít atd., ale mám strašný strach se to zase poseru a napiju se. Jak jsem teďka silný, tak se budu nenávidět a trestat.

Díky za radu

Dave Ostrava
neo
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5527
Re: od 16.6.2011 - týden nepiju Před 12 rok, 10 měsíce  
Dave nebo neo,to je jedno,možná jsi se dočetl v mých příspěvcích,že jsem alkoholička,pila jsem 3 roky,nyní po léčbě 2,5 roku abstinuji.Víš proč v době,kdy mám již abstinenci nějaký čas zažitou,ovšem NIKDY neřeknu,že jsem vyléčená,že se nenapiju.....,víš proč sem chodím.Abych si to stále připomínala,že jsem alkoholik a jak to bylo hrozné,příšerné...Ptáš se jak dlouho trvají abstinenční stavy ? Určitě je nejhorší první den.Pak počítej,že nebudeš moci spát,potit se,nechuť k jídlu.Horší je,ale psychický stav.Zkus si tohle všechno zapamatovat a hlavně si už konečně uvědom,že máš dvě možnosti,buď v tom periodicky pokračovat.Ta přestávka,to mám taky za sebou.5 měsíců,jsem to vydržela.ALE,jen jsem nepila,ale mozek byl stejně na alkohol nastavený,takže pak už je jedno proč jsem se já nebo ty znovu napili.Nebo máš druhou možnost jít se léčit.Psala jsem to několikrát,na vůli moc nevěřím,chce to "překopat" mozek,aby přemýšlel jinak a ten chlast už nepotřeboval.Drž se věty "pohár přetekl",možná už je to konečně zlom,kdy začneš jednat.U mě to bylo taky ze dne na den.Už jsem věděla,že doma být nemůžu.Ale stejně jsem do poslední chvíle do léčebny nechtěla.Neposlouchej,že to stejně nepomůže,a nějaký statistiky. Svou závislost jsi si přiznal,to je bod 1.Ale opravdu,někdo se bude válet na chodníku,přijde o rodinu a nepřizná ano já jsem závislý alkoholik.Teď následuje bod 2 něvo dělat.Věř mi z toho se zázrakem neuzdravíš.No,když to beru zpětně,tak jsem holt nebyla 4 měsíce doma,ale stálo to za to.Teď jsem už 2,5 roku v pohodě a nepiju,protože to nepotřebuju.Ale vyléčená nebudu nikdy,proto sem chodím ,jak jsem psala na začátku.Přemýšlej o tom.
Anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5531
Re: od 16.6.2011 - týden nepiju Před 12 rok, 10 měsíce  
Takže je to boj do smrti a záleží pouze na mě, jak dlouho to bude trvat a za jakých podmínek.

Díky
neo
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5532
Re: od 16.6.2011 - týden nepiju Před 12 rok, 10 měsíce  
Dave,

upřímně - tady ztrácíš čas.
Už si měl být dávno někde v rukou odborníka.
Z tvého dopisu usuzuji, že není vše v pořádku.
Pokud máš tendence si ubližovat, mysli hlavně na to, že to odnesou především tví nejbližší.
(mluvím ze zkušeností)
Takže se nechovej sobecky a vyhledej odborníka.
Tady na foru je to jen plácání slov o ničem.
Určitě se chceš ve zdraví dožít dopělosti tvých dětí.
Pokud tě nesrazí vlak, tak infarkt určitě.
Nečekej!
Petr 1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5534
Re: od 16.6.2011 - týden nepiju Před 12 rok, 10 měsíce  
Ahoj Dave, mám podobné zkušenosti a popsal jsem je v příspěvku Můj příběh. Jestli si chceš popovídat ozvi se jsem taky z Ostravy. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
zuko

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5535
Re: od 16.6.2011 - týden nepiju Před 12 rok, 10 měsíce  
Kluci, v Ostravě výborně fungují AA!Je tam několik skupin, bezva lidi.Zajděte tam, pomůže Vám to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5542
Re: od 16.6.2011 - týden nepiju Před 12 rok, 10 měsíce  
Petře,
takže to asi nefunguje tak jak jsme si psali co?
No nic,já to ještě chvíli zkoušet budu....,ale co bude pak?
Ani já si nejsem jistá..,ale vždy si říkám to ale... a zblbnout se dá vždy.
Ale upřímně radíš,a tak doufám že se tak snažíš i ty,protože si to zasloužíš.
Měj se pěkně,a držím pěsti..Ahoj Bludička.
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5730
Re: od 16.6.2011 - týden nepiju Před 12 rok, 10 měsíce  
dave nikdo neumí léčit alkoholismus jinak než abstinencí a to dělá spostu lidem problémy proto je úspěšnost léčení jedno procento,

zkus se na to podívat tak že ti něco chybí, nejez vepřové maso a sádlo, salámy, klobásy, a podobné pokrmy které tě pak nutí pít pivo a ty se tomu nedokážeš ubránit, ten chtíč je tak silný že otevřením dveří hospody sedáš na skluzavku a jedeš pořád dolu,
jak přijdeš z práce tak chlastej tak jak jsi pil víno nakup si pomerančové, rybízové a všelijaké mošty, džusy, lij to do sebe politrech,
přes den pij vodu a jes mooc ovoce až se z toho málem po......š,

pak se ti stane že se v ledničce podíváš na flašku s vínem a nic ti to neřekne, musíš si najít ale sám co ti chybí a co nesmíš jíst,

pokud pujde na rizikové místa třeba jen nevinná osava předchlastej se třeba červeným rybízem velké množství ay alkohol nenašel v tobě místo,

takto chlastaj a ono tě to přejde věř tomu miloš
miloš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#5739
Re: od 16.6.2011 - týden nepiju Před 12 rok, 10 měsíce  
Ahoj,
alkoholik nepije kvůli tomu, že by měl žízeň nebo chuť, ale kvůli prožitkům a pocitům, které se po napití dostaví. Je to duševní nemoc, která se nedá vyléčit. Nedá se s ní bojovat, protože dříve nebo později, ale VŽDY, vyhraje! Sám si s tím neporadí nikdo. A přece existuje naděje! Začni hledat co ti pomůže, ambulantní léčba, léčebna,psychoterapeutické skupiny, AA. Nepřestávej hledat za všech okolností! Střízlivost je úžasná a osvobozující, ale musí se na ní pracovat!
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#6060
Re: od 16.6.2011 - týden nepiju Před 12 rok, 9 měsíce  
od 16.06.2011 stále nepiju. potkal jsem díky tomuto webu super člověka a našel víru. stačí si přiznat chyby a požádat o pomoc a vrchní velitel to zařídí . je to nekončící boj. už nikdy neodbočím z cesty.

díky

dave
neo
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter