Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Díky za každé střízlivé ráno
#7154
Díky za každé střízlivé ráno Před 12 rok, 5 měsíce  
Jmenuji se Zdenka a je mi 53 let. 31.1.2006 jsem dobrovolně nastoupila protialkoholní léčbu v Bohnicích. Svého rozhodnutí jsem nikdy nelitovala. Sice začátky byly těžké, ale brala jsem to tak, že moc chci se změnit, začít jinak a hlavně ukázat mým rodičům a dětem, že to dokážu. Ta představa, že bych mohla ztratit důvěru a lásku těch nejbližších, mne každý den usvědčovala v mém rozhodnutí, že jsem se vydala tou správnou cestou. Režim, který jsme musely vstřebat do našich prázdných hlav byl pro mnohé z nás nepochopitelný. Žádné kafíčko, čokoládička apod. Vše se jmenovalo stejně-spouštěč. Nevím proč, ale vše jsem brala tak, že to musí být, abych obstála. Myslím si, že jsmě byly správná parta společně s doktory,terapeuty a sestřičkami.Jsem spokojená, stále abstinuji, ikdyž můj muž i syn se rádi napijí, v prác i se tento nešvar také praktikuje, ale naučila jsem se s tím žít.Je pravda, že jsem se spíše uzavřela do sebe, nechodím do společnosti, jsem nejradši sama.Stresy a nálady řeším procházkou, nebo si koupím něco sladkého. Ale stejně, je to vážně jen na každém z nás, co si zvolí za osud. Všem, kteří vydrželi držím palce, těm, co se rozhodli svou závislost řešit vzkazuji - vytrvejte, mějte pevnou vůli, stojí to zato!
Zdenka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7155
Re: Díky za každé střízlivé ráno Před 12 rok, 5 měsíce  
Zdeni, ve všem máš pravdu, ale! neříkali Ti v léčebně, že přestat pít nestačí, že se máš doléčovat?Třeba AA?Bacha!Chlast je zrádný.Bude číhat pořád.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8921
Re: Díky za každé střízlivé ráno Před 11 rok, 11 měsíce  
Ahoj Zdenko.
Taky já, ti držím palce.
Tu větu....díky za každé střízlivé ráno, si pamatuj.
Možná, časem vypustíš i to slovo střízlivé. Je v tom podstatně víc! Klidně si říkej...díky, za každé nové ráno....
Začátek je samozřejmě těžký a sebedůvěru získáváš postupně.
Život, není jen o nepití, ale o žití!

Hodně štěstí .
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#9064
Re: Díky za každé střízlivé ráno Před 11 rok, 11 měsíce  
Romane.Ty také děkuješ za každé nové ráno?Jsem ráda,že se tu aspon´občas ukážeš.Proč nezdělíš,jak pokračuješ ty sám?Zcela jistě by se ti aspon´trochu ulevilo.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9067
Re: Díky za každé střízlivé ráno Před 11 rok, 11 měsíce  
Ahoj.
Jak pokračuju? Nepiju. To ostatní nezvládám nejlíp.
Neděkuju za každý nový ráno, ale bezpečně vím, že kdybych za něj děkoval, nemám ty problémy co mám. A proto to sem taky píšu.
Jasně že je dobře, že si člověk může ulevit, ale reaguju na věci, co souvisí se závislostí. Nechci Vás tu moc zatěžovat problémy, co si stejně musím nějak pořešit sám.
Ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#9069
Re: Díky za každé střízlivé ráno Před 11 rok, 11 měsíce  
Romane.Právě v tom je veliká chyba převážné většiny abstinujících alkoholiků.Bojí se sdílení se sebou samým-TOTO JE ÚSTŘEDNÍ PROBLÉM Z KTERÉHO VYCHÁZÍ SPOUSTU DALŠÍCH PROBLÉMŮ,KTERÉ DOKÁŽOU V ŽIVOTĚ PŘIVÉST SPOUSTU KOMLIKACÍ.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9070
Re: Díky za každé střízlivé ráno Před 11 rok, 11 měsíce  
Můžeš namítnout,že toto je diskuse o alkoholismu.Jistě budeš mít pravdu.Jenom je třeba vědět a připravit se na to,že jen nepitít nestačí pro život.Je to nejdůležitější a základní,ale nestačí proto,aby člověk NORMÁLNĚ DOKÁZAL UNÉST VŠECHNY ŽIVOTNÍ SITUACE A KOMLIKACE.PŘEVÁŽNÝ VĚTŠINA PROBLÉMŮ ZŮSTÁVÁ POKUD ALKOHOLIK NEDOKÁŽE NASTOUPIT CESTU NAPROSTÉ ZMĚNY SAMA SEBE.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9170
Re: Díky za každé střízlivé ráno Před 11 rok, 10 měsíce  
Zdenka,wau!klobuk dole a drzim palce.Istotne si uvedomujes,ze zivotbez alkoholu je lepsi,ako s nim..
Moja mama pije uz od detstva..
Drz sa,paa.
farfalle

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9181
Re: Díky za každé střízlivé ráno Před 11 rok, 10 měsíce  
ahoj všem
jsem alkoholička, ale nevyhledávám pití potají ani nechodím po barech a hospodáchou. Piji většinou s kamarádkou, když chodí na návštěvy nebo mi k nim. Vypiji třeba i 3 L vína a pak je mi druhý den pěkně zle. Můj problém spočívá v tom, že jsem pak vztahovačná a zlá na lidi v mém okolí. Druhý den si nic nepamatuji. Manžel se se mnou chtěl před týdnem rozvést, ale slíbila jsem mu, že si nic už nedám. Je to teprve 8 dní, co jsem nic nevypila, ale stálo mě to velké odříkání.
Dost jsem to s manželem probírali a požádala jsem ho o oporu při mojí abstinenci. Odpovědí mi bylo to, že je to můj problém a že mi drží palce. Mrzelo mě to, ale asi má pravdu. Od té doby se mě nezaptal jak se mi daří, jest-li mi není zle a já to nemám s kým probírat:-( Zavolala jsem psycholožce a 11.6. jdu na sezení, na které se moc těším. Také si začínám uvědomovat a přehodnocovat svůj život.Den ode dne je to lepší, ale zrovna dnes je mi dost zle. V noci jsem nemohla spát a dnes je mi na zvracení. Je to absťák????
Míša 35 let, dvě děti, vdaná
karlik1065

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9182
Re: Díky za každé střízlivé ráno Před 11 rok, 10 měsíce  
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
karlik1065

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter