Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Dá se ještě něco udělat?
#329
Dá se ještě něco udělat? Před 14 rok, 1 měsíc  
Dobrý den, můj otec alkoholik ještě žije. mám obavu z toho, že to moc dlouho trvat nebude. poslední dva roky se jeho několikaleté ( asi 20) popíjení a pití razantně zhoršilo. Matka se s ním rozvedla a bydlí u rodičů, kteří se snaží nic nevidět. nakonec si přiznali - po tom co otec během jednoho roku zkončil 4krát na pohotovosti a musel být hospitalizován kvůli úrazu, který si přivodil v opilosti. Jeho alkoholismus intezivně řešíme deset let. Až v poseldní době si přiznal, že má problém.Vše sváděl na mámu, na stavbu domu (dokončen před 25 lety), že ho vše bolí, má spoustu práce, atd. Jeho rodiče nám říkali, že to není pravda, že ho nikdy neviděli opilého, nalévali mu. Tak teď ho mají u sebe. Doslova ne, otes byl převez do psychiatrické léčebny a pokud souhlasí tak do alkoholické léčebny. Toto všechno jsme zařídili po jeho dalším úrazu v opilosti a převezení do nemocnice. Spojili jsme se s kolegy v práci a jeho výbornou lékařkou, která asi toto vše domluvila. U otce se již projevují epileptické záchvaty jako delirium tremens. Bere léky, na které se nesmí absolutně pít. Když to píšu, je mi jasném že tu dlouho nebude. Možná bych tento článek měla dát do jiné diskuze. Ale nějak pořád doufám, že se něco objeví, co mu pomůže. Já už nevím. Nemám sílu. Nemůžu ho už ani vidět. Je úplná troska. Ale vím, že za dva týdny se z toho asi dostane a bude vypadat v pohodě. To se ve mně rozzáří světlo naděje, které zase asi za tři týdny zhasne, a tak je to pořád dokola. Mám tři malé děti, které mě potřebují a namůžu se o něho starat. A i kdybych mohla, asi by mě to plně zničilo. Jak to bude dlouho trvat? Někdy si říkám, kdyby už byl konec.
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#331
Re: Dá se ještě něco udělat? Před 14 rok, 1 měsíc  
Hani je to smutný ten Tvuj příběh,ale je to daná věc a Tvuj otec si vybral.Myslím si,že tady je zbytečný si něco vyčítat,udělala jsi co si mohla,zbytek je na otci.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#332
Re: Dá se ještě něco udělat? Před 14 rok, 1 měsíc  
Nemuzes zit zivot za druheho.Uzivej si deti a vedomim,ze jsi udelala pro otce vse,co bylo v tvych silach ale i ty maji sve hranice.Jeho rozhodnuti,jeho zivot.I kdyby ses utrapila,tak to stejne nezmenis,pokud on nebude chtit.
Ivan
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#337
Re: Dá se ještě něco udělat? Před 14 rok, 1 měsíc  
Hanko, je to smutné, ale tatínek je dospělý a zodpovědný a žije tak, jak se rozhodl. Za tu dlouho dobu jsi jistě poznala, že nemáš sílu, a asi nikdo jiný, s tím něco udělat. Můj otec zemřel před 6 lety, měl cukrovku, k doktorovi ho nikdo nedostal, svým stylem života si nemoc jenom zhoršoval. Nikdo z nás s tím nic nedokázal udělat. Našla ho sestra v cukrovkovém komatu, druhý den zemřel v nemocnici.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#400
Re: Dá se ještě něco udělat? Před 14 rok, 1 měsíc  
Dějuji, vím, že je to jeho život a musí ho žít on, ale je to pro mě tak nepochopitelné. Chápu, že závislost na alkohoholu je hrozná a těžká, ale nechápu, proč nedělá vše pro to aby se toho zbavil. On v podstatě sám od sebe pouze chodil na sezení anonymním alkoholiků, která byla k ničemu.Je to hrozný, takhle vidět tátu upíjet se k smrti.Zdají se mi o něm, hrozné sny. Bohužel ho budu muset vyškrtnout ze svého života už teď nebo se opravdu utrápím.
Hana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#401
Re: Dá se ještě něco udělat? Před 14 rok, 1 měsíc  
Hani, pokud más ty čisté svědomí, že jsi za sebe pro něj udělala maximum a stejně jsi neuspěla, nedá se nic dělat a musíš ho nechat jít svojí vlastní cestou, nedá se nic dělat.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#407
Re: Dá se ještě něco udělat? Před 14 rok, 1 měsíc  
Louisa Hay ve své knížce"SILA JE VE VAS"napsala, že pro někoho je cesta do vesmíru jednodušší než změnit něco ve svém životě.Bohužel krutá a nepochopitelná pravda a případ vašeho otce.Vy jděte dál a budte vzorem pro své děti.přeju vám sílu do života.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#409
Re: Dá se ještě něco udělat? Před 14 rok, 1 měsíc  
Ivliku, dík za typ, já od ní četla jenom Miluj svůj život. Tak to si jí seženu a ráda přečtu.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#412
Re: Dá se ještě něco udělat? Před 14 rok, 1 měsíc  
No jestli jsi četla miluj svůj život,tak tam je přeci spoustu návodů i na splíny.Já tohle všechno začala číst až po...možná kdybych to četla dřív,ale to je kdyby a nemá smysl nad tím přemýšlet.Všechno je tak jak má být.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#413
Re: Dá se ještě něco udělat? Před 14 rok, 1 měsíc  
Já jsem to četla jen tak ze zajímavosti, když jsem vlastně nic nepotřebovala. Hned to začnu číst znova, dobrý nápad.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter