Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Vždy alkohol v práci jenom vadí?
#1131
Vždy alkohol v práci jenom vadí? Před 13 rok, 10 měsíce  
Mám takovou otázku.
Pracuju jako asistentka ředitele v reklamní agentuře a máme skoro každý den obchodní jednání s klienty v restaraci nebo kavárně. Většinou pijeme s klienty nějaký alkohol. Já si dávám většinou víno. Při jednání si dám 1 - 2 skleničky občas i 3. Pokud máme dvě jednání tak jsem odpoledne docela připitá. Šéf (který je abstinent) říká, že mu to nevadí, že jej hlavně zajímá jak pracuju.
Pro firmu pracuju už 10 let práci mám ráda a baví mě. Dokážu pracovat i když mám upito. Udělám zápis z jednání, vyřídím maily, pošlu objednávky atd.
Víno mám ráda, platit jej nemusím a docela mi to tak vyhovuje.
Všude akorát čtu, že se práce a alkohol neslučuje - tak jak to tedy vlastně je?
Byla jsem třeba pracovně ve Francii a tam se podává víno už k snídani a člověk pak stráví celý den v příjemném oparu.
Otázka zní: Jsem jediná výjimka, nebo je také mezi vámi někdo kdo má v práci takovou volnost co se týká pití a jak vám to vyhovuje.

Děkuji za odpovědi. Anika.
Anika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1138
Re: Vždy alkohol v práci jenom vadí? Před 13 rok, 10 měsíce  
Ahoj,myslím, že je lepší, když se to pití nestane pravidlem a každonenním chlebem...3 skleničky už se mě zdají dost...lepší je to prokládat i nealkem...a některý den být třeba jen o džusu
Polly
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 02/05
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1141
Re: Vždy alkohol v práci jenom vadí? Před 13 rok, 10 měsíce  
Víte Aniko,je to těžký s tím chlastem/víno,pivo,destiláty,je to jedno/benevolence k pití je všude,dokud se stíhá a nenarušuje to práci tak je s přimhouřeným okem tolerováno,ale běda jakmile to začne zasahovat do pracovní schopnosti.Jenže jak to začne skřípat bývá už většinou pozdě a už málokdo to ukočíruje.Každý má latku jinak vysoko.Ve Francii je sice kvalitní víno národním nápojem/u nás pivo/je tam ale taky velká spousta lidí co mají problémy s alkoholem,ti co nemají nelejou to do sebe jak do sudu,vychutnávaj.Taky je to jiný u chlapů a u žen.Jakmile popíjíte pro radost je to v pohodě,pokud pijete protože už bez toho nedokážete normálně fungovat je to varovný signál a nemělo by to tak daleko dojít.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1142
Re: Vždy alkohol v práci jenom vadí? Před 13 rok, 10 měsíce  
Aniko, doporučila bych zabývat se otázkou jak hodně si Váš organismus na alkohol zvykl a případně zahájit nácvik kontrolovaného pití. Umění pít alkohol s mírou znamená také umět nepít vůbec. Nácvik kontrolovaného pití by člověk měl zahájit v období abstinence. Odborníci doporučují 30 dní před tímto nácvikem. Pokud by se u Vás během zahájení abstinence objevily např. silná chuť se napít nebo i třesy, pak jste udělala dobře, že se touto záležitostí zabýváte. Už jenom to, že jste se tu svěřila, tušíte, že téměř každý den a po tak dlouhou dobu popíjení vína i když to souvisí s vaším povoláním je pro organizmus zátěž a že se musí bránit případnou tolerancí, hlavně odbouráváním v játrech. To souvisí s postupně zvyšujícími se dávky alkoholu s menším účinkem.
Přeji stálou radost z Vaší práce
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1146
Re: Vždy alkohol v práci jenom vadí? Před 13 rok, 10 měsíce  
Ahojte, díky za příspěvky.
Nácvik kontrolovaného pití - to zní staršně vědecky. Nepít jsem tedy nezkoušela. Nějak mne neláká to zkoušet Nevím, proč bych měla zkoušet 30 dní nepít. K čemu je to dobré, když stejně piju víno skoro každý den.
Naposled jsem nepila déle než týden, když jsem byla těhotná, (to jsem nepila 9 měsíců ani kapku a nechybělo mi to). Víno ke mně prostě patří.
Dneska jsem měla 4 skleničky a je to fajn stav. Dneska už mě žádné pití nečeká, takže tady zaúřaduju a frčím domů - přijede pro mě manžel.
Jenom mne mnrzí, že nikdo neodpověděl na moje otázky a příspěvky se týkají jiného tématu. To mně by teda šéf vyhodil spíš za to, že udělám něco jiného než chtěl, než že se napiju.

Zatím ahoj a těším se na odpovědi. Anikaa.
Anikaa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1152
Re: Vždy alkohol v práci jenom vadí? Před 13 rok, 10 měsíce  
Je t volnost která si brzo vybere dan,......věřte mi Aniko.
julie.j

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1155
Re: Vždy alkohol v práci jenom vadí? Před 13 rok, 10 měsíce  
Milá Aniko,Vaše otázky jsou zodpovězeny,jen si je pozorně přečtěte.Nechci se opakovat.Benevolence je,pokud stíháte svou práci,otázka je jak dlouho to vydržíte Vy,respektivě Váš organizmus a nadále budete zodpovědná.Alkohol je plýživá pijavice,udeří když to nejmín čekáte,ale pak už bývá pozdě.Doporučuju udělat si test závislosti na těchto stránkách pod hlavičkou alkoholismus a pak budete mít jasněji jak to s tím vztahem Vy a víno máte.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1163
Re: Vždy alkohol v práci jenom vadí? Před 13 rok, 10 měsíce  
Já být Váš klient, tak mně zarazí Vaše popíjení v prac. době.Nevěřím, že pracujete jako střízlivá, a alkohol na pracovišti-ne.Až Vás dostane, bude i možná bez práce, závislá.Není to vůbec sranda.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2780
Re: Vždy alkohol v práci jenom vadí? Před 13 rok, 3 měsíce  
Ahoj, tajk sem se sem zas po delší době podívala. jestli sem někdo něco dopsal a vidím, že nioc moc. ptala jsem se jestli si někdo taky mlůže v práci anpít a vídím že asi ne.
Netvrdím, že člověk musí pít pořád, ale spíš mi šlo o to, co vám šéf/firm a toleruje.
Já jsem spokojená, měla jsem na starosti organizaci firemníhoi silvestra. Než jsem dorazila na firmu tak jsem vyžahla láhev Bohemky, pak jsem připrabovala večírek (diskotéku, mlhovač, muziku, DJ, moikrofony, barevná hudba a, balonky, konfety atd.) den utekl jako voda, ani jsme nyblka na obědě, každá kolegynka donesla nějaký vínčo a tak se se mnou podělili ještě do začátku večírku Od 7 hodin to vypuklo a bylo to veslé já si to pamatuju tak di 10 hodn. Manžel říkal, že mě domů dovezů asi v 5 ráno - prsotě oslava jak máý býT.
Nedska jsem jsště pokračovaly - museli jsm e dopíd co zbalo. Ani nevím kolik stoho bylo. Je mi sklěle a svoji práci muluju. K věčeři jsme udělal a řízjky - bal ato dokobalej den !

Ahoj zdravim všchna i Anika
Anika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2781
Re: Vždy alkohol v práci jenom vadí? Před 13 rok, 3 měsíce  
a proc sem aniko teda chodis? Vsechny ty dramata a horory v pribezich, jestli nekde napozadi preci jenom nejaky skritek nesedi?, preji prijemne probuzeni a at te hlava neboli, ja kdyz jsem pila tak jsem nebyla schopna delat nic poradne, vse se mi jaksi uvolnilo a rozostrilo a za strizliva preci jen temer vse me jde od ruky lepe, a snad mas stesti a nemas ty alkohol geny a alkohol mozek a nepreroste ti to pres hlavu, alkohol dobry sluha, spatny pan, ahoj petra
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter