Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...14
Dolů
Téma: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?)
#15410
Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Ahoj,

na toto forum jsem nárazil uplně náhodou, musím ale uznat, že kdybych je našel dřív, pak bych se tu přihlasil už dříve jako aktívní člen. Hlavně proto, že táto téma je pro mě opravdu zájimává.

Pojmenoval bych sebe jako opilce (opilce který se velmi snaží aby se nestal alkoholikem). btw - kdo je opilec a kdo je alkoholik mám popsané v profilu. Doufam, že jsem stale ten co by mohl přestat kdyby chtěl, ne ten co by chtěl přestat kdyby mohl. Popravdě, nikdy jsem nebezpečnou hranici nepřekonal (aspoň podle sebe). Když vím že nemůžu - tak nic nepiju (dokonce když jsem měl služební cesty tak jsem nic nepil 2-3 měsice, a nerobilo mi to problem).

Dokonce jsem závislak - áno, příznávam. Jenže nejde o alko, jde o hudbu. Je to jiná téma, prostě nevydržím aby mi hudba nehrala. Vím si ale kvůli tomu představit ako se cití jini závislaci (alkoholici, ti kteří kouří, berou drogy atd). Zavislost je zavislost, je už jedno na čem.

Zpět k alkoholu. Mám rád pivo. Pivo je pro mě uméní. Alkohol v pivě sice, je, beru ho jako vedlejší skutek (uvital bych kdyby ho bylo aspoň 50% meně). Dokonce alkohol beru, že otupuje, takže pit třeba luxusní rauchweizen po 3 jiných pivách je pro mě vždy profanace (alkohol otupuje, takže si to umělecké dílo v podobě rauchweizenu nevychutnate jako by to mělo byt). Ostatní alko ani nepiju - vodku nesnáším, whisky mám rád ale je to něco co by se mělo pit s někym, a když nemám s kym tak whisky si vypiju raz do dvouo let, vino... dokonce by mi chutilo je tu ale problem, že vždy povídam "mám rád vino, ale jen to které si nemůžu dovolit" (no to je absurd velebnosti, abych za dobre vino musel platit tolík co dám za 20 pív).

Kolík piju? Dost aby mě "směrnice EU" považovali za alkoholika (teda víc jako 5 pív / měsic), míň abych se za takovyho považoval já sám. Většinou doma, na oddych, a kvalitné pivo (tak pár let dozadu jsem si je ještě vařil sám, teď nemám bohužel čas). Když jsem v menším obchodě a uvidím jen "pivo z tovarni" tak radšej si koupim "apple juice".

Vyšlo to dost chaoticky, alespoň jsem se tady představil

Takže kdo jsem? Opilec nebo alkoholik?
Opilec
Opilec != alkoholik
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Č.T. Narozeniny: 04/11
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Rozdíl mezi alkoholikem a opilcem je v tom, že alkoholik by chtěl přestat pit kdyby mohl - opilec by mohl přestat pit kdyby chtěl.
 
#15413
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Opilče, možná vše myslíš dobře, ale jsi zmatený, a k tématu alkoholismu nemáš co napsat, nic nevíš.Takže neřeš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15417
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Libo, děkují za přivitaní (což mi ale víc výpadá jako "nashle opilče").
Opilec
Opilec != alkoholik
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Č.T. Narozeniny: 04/11
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Rozdíl mezi alkoholikem a opilcem je v tom, že alkoholik by chtěl přestat pit kdyby mohl - opilec by mohl přestat pit kdyby chtěl.
 
#15418
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Ahoj,
když vím že nemůžu též nepiju, ale když můžu tak do němoty. Dlouho jsem si myslela že jsem opilec, teď vím že jsem alkoholik protože piju proto abych se opila, je mi jedno co hlavně že budu mimo. Mám akorát pocuchané nervy. Pokud si myslíš že jsi jen opilec, můj názor - asi bych tu nerozebírala kvalitní vína a pivo a to jak to zvládáš. My se tu snažíme o to nepití. Dnes jsem v ruce držela panáka ferneta citruse jak mají u pokladen ve slevě , no nemůžu říct že to se mnou nehlo. Ale co položila jsem ho a jedu dál.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15419
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
No tak kdybych neviděl jisté rozdíly mezi tím jako jsem pil před třeba 5-6 lety a dnes tak sem se vůbec ani nepodívam. Proto se taky zkouším přečíst co pišou jiní.
U mě to vždy bylo že jsem nad 3 piva nikdy nejšel (většinou dva - ale tak minimalně 25-27 dnů v měsici). Teď dávam 4 ale jen 3-4 týdeně. Proto se chci ujistit, že to co mě hm.... bavilo se nezměnilo v problém.
Opilec
Opilec != alkoholik
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Č.T. Narozeniny: 04/11
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Rozdíl mezi alkoholikem a opilcem je v tom, že alkoholik by chtěl přestat pit kdyby mohl - opilec by mohl přestat pit kdyby chtěl.
 
#15420
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Zkus nepít 3 měsíce, když to lehce dokážeš, alkohol ti nebude chybět, jsi ok.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15422
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Smysl toho tříměsíčního testu mi uniká. Neznám ve svém okolí lidi kteří by se nenapili alespoň jednou za čtrnáct dnů. Nemyslím si, že by to byli alkoholici. Litr vína na dva je snad normální.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15424
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 6 měsíce  
Také nevíš, jak jim je, v čem lítají.A pleteš se, dnes už přibývá abstinentů, moderní je nepít, a co je na tom testu zlého?.Ať si zkusí, jestli je alkoholik.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15477
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 5 měsíce  
Zdravím vespolek,
kdo jsem ja? Asi to vím ale:)
můj požitkový život:
13-14let. poznaval jsem alkohol a trávu. Holt starší kamarádi a moje vlastnost-byt nej:)
15-17let. k předešlému jsem přidal extaze a LSD – to však jen minimálně. A to nejhorší Pervitin a taky jsem měl v pokojíčku za stolem flašku vodky, a když se mi nic nechtělo tak jsem se ožral abylo mi fajn
17-19let. pervitin 4x a vícekrát tydně nitrožilně. Ke konci už to bylo fakt moc zlí.

A teď proč z tím otravuju vás, v 19. jsem se rozhodl že se mam kupodivu moc rád na to abych se tím dokázal zabít. Tak jsem z tím skončil. Bez lečebny, hodně mi pomohlo že jsem začal chodil z jednim andílkem. A vedle ní jsem si připadal jako troska.

No a „zbyla“ mi ta legalní droga alkohol. A protože bracha přítelkyně pil téměř denně já mohl taky:)
S danou slečnou jsem byl 9let. a pil odhadem 340 dní v roce. Dost často do temna, piju až do té doby než se ráno probudím a lovím v paměti poslední vzpomínku.

Teď mam novou znamost a planujeme děti atd.
Určitě vic než 100x jsem si řekl že zkusím tyden nepít. No nevydržel jsem to. Nejsem schopen si vspomenou kdy jsem byl bez pití déle než dva dny.

Teď nepiji druhý den, k tomu třetí týden nekouřím a asi se zblázním…

Moje nynější přítelkyně o mé minulosti ví. Ale jistě netuší že se od 15. téměř denně sjíždím, jen měním čím. A nechci jí to říkat… Ona skoro nepije, ale jednou za týden dva se najde ta příležitost.

Otazka:
Když už nechci byt nucen tím vnitřím tlakem něčeho se napít, a když už se napiu tak se vylejt do temna.
MUSIM přestat uplně a navždy, nebo má věřit že to zvládnu dat si pivko třeba jen jednou za dva tydny.
A doporučily by jste mi nějake podpurné prostředky. Jako používam na odvykaní od cigaret (nicorette)
No asi jsem to potřeboval někomu říct, protože takhle pohromadě to o mě nikdo asi neví.

Ps: omlouvám se za pravopis
No name

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15478
Re: Přivítaní (kdo jsem? co jsem?) Před 10 rok, 5 měsíce  
Prošel jsem si forum a rozhodl jsem se založit vlastní vlákno. Abych tady nestrhaval pozornost na sebe:)
Nazval jsem ho: Já věřím že to zvládnu.
Platí to pro příspěvek nad tímto.
Franta
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 05/10/2013 20:47 Provedl: No name.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter