Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace
#19133
Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Ahoj všichni,

už dlouhou dobu trpím nesnesitelným třesem, třesou se mi ruce, třesou se mi nohy když stojím na místě, cítím vnitřní třes.
Posledních 12 let jsem pila téměř denně, hlavně víno, někdy málo, někdy více, při společenských akcích hodně. Pak se k tomu přidala úzkost, možná i deprese a strach z toho, že to na mně někdo pozná. Došlo to tak daleko, že když má přijít na návštěvu moje vlastní rodina, rozbuší se mi srdce, cítím tlak na hrudi a roztřesu se ještě víc, nejsem schopna postavit na stůl kafe ani komunikovat, jako bych najednou měla v hlavě prázdno, nedokážu se soustředit, na něco si vzpomenout, reagovat spontánně, prostě to nejsem já.
Kolem Vánoc jsem si řekla, že s tím musím něco udělat a začala jsem hodně číst o alkoholu, závislosti, depresích a pod. Četla jsem, že alkoholik nedokáže kontrolovaně pít, ale já s tím problém nemám. Už jsem se neopila, dokážu si dát jen jednu skleničku vína nebo malé pivo a ani ho nedopít, nebo nepít několik týdnu vůbec a pak si dát dva panáky a zase nic.
Jenže třes a strach ze setkání s někým a pocit, že budu úplně nemožná a nebudu se mít o čem bavit nepřestal. Je mi 45 let, bývala jsem společenská, oblíbená, veselá. Teď nevím, co s tím mám dělat, antidepresiv se bojím jak čert kříže. Myslím si, že kdyby pominul ten třes, pominuly by i úzkosti, protože ten třes mě omezuje ve společnosti nejvíc. A kvůli tomu všemu se před určitou situací napít musím, i když zoufale nechci.
Zažil to někdo z Vás? Jak se s tím dá poprat?
Děkuji za jakoukoliv reakci a přeji všem krásný den.
svetluska
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19134
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Co popisuješ jsou typické ABSTINENČNÍ PROBLÉMY.Máš je spojené se sociální fobií,způsobenou osamoceným popíjením v izolaci.Chráněná před zraky jiných lidí,aby tě neviděli,že piješ.Už tenkrát jsi trpěla strachem z pití.Že by tě někdo mohl vidět,přistihnout.Ted´ti zůstal strach i z tvých nejbližších.Nemáš vůči nim čisté svědomí,trápí těvýčitky svědomí.Já se upíjela k smrti a stále jsem věřila,že mám pití pod kontrolou.Porovnávala jsem kolik toho zvládnu,udělám,jak jsem dobrá a věřila že jsem ještě dobrá.Toto jsem viděla já.Můj alkoholismus mi nedovolil vidět více a už vůbec ne pravdu.Mé nejbližší okolí pravdu vidělo a vědělo mnohem dřív,než jsem si byla schopna přiznat já sama.Taktéž jsem před nimi byla nejistá,cítila jsem strach,paniku a úzkosti.V podstatě jsem se bála pravdy tím jich samotných,stejně jako ty nyní.Vyhledala bych odbornou pomoc a začala se sebou něco dělat.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19135
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Ahoj,pouzivam na tres magnesium z lekarny,v tabletach(ne ty sumive).Dneska mi rodina dovezla b komplex a vitamin C.Na poceni jsem je poprosil o ovocne jogurty.Zabira to na kratkodobe abstaky.Z dlouhodobym tresem bohuzel nemam zkusenosti.Na paniku pomohl docela dobre nenavykovy Citalec-antidepresivum.Bere se to dlouhodobe,ja to bohuzel vysadil,byla to chyba,ale az se dam trochu do kupy,tak si to necham napsat znova.Pise to psychiatr a neni na to zadny doplatek.Bohuzel to zabira az po nekolika tydnech,ale nenech se tim odradit.
Davo

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19136
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Děkuji za reakci Jano.
Možná jsem to nenapsala úplně srozumitelně, ale u mě to bylo a je trochu jiné. Nikdy jsem nepila osamoceně v izolaci, aby mě nikdo neviděl. Nežiji sama a v našem okolí popíjí všichni, takže při každé návštěvě nebo akci bylo a je naprosto běžné, že se otevře flaška. Já se nebála, že mě někdo uvidí pít, já se bála, že si někdo všimne, že se třesu. Naopak, když jsem kolem Vánoc propadla panice, že jsem alkoholik, tak mi můj přítel i rodina doteď tvrdí, že nejsem a že to způsobují nervy. Pravda je, že výčitky svědomí mám, ale ty se netýkají pití. Doma máme plno alkoholu a já se ho ani nedotknu i když jsem sama doma, nebo když přítel sedí vedle mě u televize a něco si nalije. Ale ten šílený třes! Ten prostě nezmizel, ani když od Vánoc prakticky nepiji nic.
svetluska
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19137
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Ahoj Davo,
děkuji Ti za reakci. Minerálku Magnezium piji, B-komplex i B1 beru, čajíčky na uklidnění jsem zkoušela taky, dokonce jsem přestala pít i kávu s kofeinem a na té jsem snad byla závislá víc než na alkoholu. Těch antidepresiv se strašně bojím, neumím si představit, že je budu brát půl roku nebo rok. To co se se mnou děje mi strašně bere energii a antidepresiva ještě utlumují. Jakým způsobem psychiatr určí, který druh antidepresiv je pro tebe vhodný? Jen podle toho, co mu řekneš? Nebo probíhají i nějaká jiná vyšetření? Existují prášky, které se berou jen před určitou zátěžovou situací a zafungují hned a nemusí se brát dlouhodobě? Díky.
svetluska
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19138
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Může to být panická porucha..jsou to návaly špatně definovatelných úzkostí, třesů, depresí...S tím by jsi měla jít k psychiatrovi, dá se to léčit za pomoci antidepresiv.Je jasné, že ti na to na chvilku pomůže chlast, působí silně protiúzkostlivě
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19139
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Světluško, dojdi si k lékaři, může jít o úplně jinou příčinu, než je alkohol, normální to není, potřebuješ odborníka.Je to i nějaká nemoc, dědičná, moje kamarádka jí má, po tátovi, takže radši ten lékař.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19140
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Urci to podle tveho dusevniho stavu,co mu reknes,jake mas stavy atd.Ale asi si pletes antidepresiva s benzodiazepeny(rivotril,neurol ..) Ty se uzivaji jen zpocatku,ne dlouhodobe,je na nich zavislost.Mi je doktor treba nepredepise vubec.Antidepresiva,treba i cely zivot.Jak rikam,ja strizlivy mezi velke mnozstvi lidi skoro nemuzu.Kdyz uz nekam jedu,tak vyhradne na kole...Ten Citalec,mi ty stavy spravil,ze jsem mohl treba do kina.Mozna,ze nekde na netu najdes pribalovy letak.Ale je jich vic druhu.A jeste "stabilizatory nalady" ..o tom vic najdes na netu,o tom ja nevim,jak to funguje.
Davo

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19141
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Zajdi každopádně k obvodnímu.Porad´se s ním.Může tě přeposlat na neurologii ale také psychiatrii.Každopádně jim řekni celou pravdu.Otázka pro tebe.Umíš kvalitně odpočívat?Myslím tím zcela vypnout jak mozek,tak tělo?Pochopitelně bez alkoholu?
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19142
Re: Nesnesitelný třes, úzkost a neschopnost komunikace Před 9 rok, 11 měsíce  
Ahoj, tím, co popisuješ, trpím už delší dobu také. Stále se nemohu odhodlat k psychologovi nebo psychiatrovi, protože nevím, jak to chodí. Nuže, mohl byste mi někdo poradit? Mám tři otázky - 1) může antidepresiva předepsat i psycholog nebo pouze psychiatr? 2) Jak se k psychologovi či psychiatrovi mohu objednat? Musí mít doporučení od praktické lékařky nebo si mohu psychologa vyhledat a ozvat se mu sama? 3) Jsou sezení u psychologa či psychiatra hrazeny pojišťovnou?
Děkuji předem za odpovědi, moc mi pomůžete. Praktické lékařce se bojím něco říct, protože mám strach, jak na to bude reagovat.
Hana H.
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter