Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...80
Dolů
Téma: Uvědomělí bojovníci za střízlivost
*
#21275
Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Čau. Jsem (nejspíš) alkoholička a přemýšlela jsem o tom, že bych se šla léčit. Byla jsem několikrát na AA, v protialkoholní léčebně pár dní (z donucení, takže jsem odešla na revers).

Jako proč jste všichni takový "chudinskovský", jak to máte všichni těžký. A jak když se vyléčíte, jste najednou všichni hrozmě uvědomělí bojovnící za střízlivost a nejraději byste spasili svět, protože jste pochopili vesmír a musíte všem pomáhat od alkoholu.

Kde vám zmizela nějaká taková životní ironie, humor?? To v tý léčebně takhle vymejou mozek? že je člověk potom tak strašně přehnaně vážnej a "uvědomělej"? To raději si dám občas skleničku a budu uvolněná, než se hrabat v řešení toho, jestli mám bažení nebo nemám. brr.

Se hrabete v rozebírání toho, jeslti máte nebo nemáte chuť se napít..tak se sakra napijte nebo to neřešte. Je mi z tohohle vašeho (vyléčeného) přístupu pohledu na svět úplně blbě, když to tady čtu.

Tahle "chudinkovskost" mě teda dost demotivuje se jít někam léčit. Taky proto jsem zrušila objednání v léčebně, kam jsem uvažovala na podzim jít. Pořád nevím, co je na tom tak hroznýho se občas napít. I když je to každej druhej den lahev vína(u mě). Necítím se nemocná, pokud je láska k alkoholu (vínu) nemoc.

Přijde mi, že snad úplně každej, kdo sem něco píše, definitivně tou léčbou ztatil smysl pro humor a schopnost ironie!!

Bych si musela dát facku, jestli bych po léčení začala být taková jako tady 98% z vás uvědomělých abstinentů...

sory. Upřímný pocit ze čtení příspěvků tady na tomto fóru..
Jorga

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21276
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
...běžnému "nealkoholikovi" třeba pohled na MUDr. Nešpora asi musí stačit, aby získal první dojem co se týče povědomí o protialkoholních léčebnách...pan Doktor vypadá, vystupuje a komunikuje jako UFO:-))

I když nechci ho hanit. respektuji ho jako odborníka, spoustě lidí určitě nějak pomohl asi..
Jorga

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21279
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Jorga/Jiřina,

Máš svoj názor, tak naštartuj to svoje UFO a odleť si na planétu Kocovina. Palivo/flašku ber so sebou!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21280
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Milá Jorgo,
víš, většinou tady píšou lidi, kterým alkohol téměř zničil život, některé jejich blízké zabil. Ono tohle téma není zase takové prča.

I tak se dokáži smát až mi tečou slzy. Beru život s humorem a s nadhledem.

Nechci nikoho napadat ani srovnávat, ale ze tvého příspěvku jsem se nepopadala za břicho smíchy. Dle mého je to jen ospravedlnění tvého pití. Good luck, když se neumíš smát bez něj, pij.

Máš volbu - žij s alkoholem. Moc ti přeju, abys v určité fázi nedostala šílené deprese a úzkosti, protože v téhle fázi se už nikdo, koho znám, nesmál...
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21281
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Jorga, nejsem abstinent, někdy
Mne urputnost zalecenych štve, ale chápu ji. Jak te lahev vina obden dostala nucené do léčebny? Nechapu
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21282
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Chlastali jak prokoplí, a teď najednou hlásají moudro...

Já jsem zjistila, že mi vlastně nevadí být alkoholik.. Jsem alkoholička, co si to umí i přiznat, že má ráda dobré víno a dobré pivo. Pití mi v životě problémy nezpůsobuje, kocoviny nemám. Nikomu tím neubližuju. Ani sobě ne. Tak proč se léčit? Jsem alkoholik který nechce přestat pít.

Připadá mi, že potom není život o ničem jiným, než že stejně furt "vyléčený" alkoholik myslí neustále na alkohol. Akorát fanaticky z druhý strany - aby se ježiš probůh nenapil...

A někteří vyléčení jsou tak "osvícení", že mají potřebu spasit ostatní. Kteří s tím třeba zas takový problém nemají...
Jorga

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21283
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Podle me ted bojuješ s tím, jestli jit do léčebny. A hledáš argumenty pro a proti nevěřím, ze léčebna lidem vymyje mozek. Možná ti, co sem pisou, pisou pravé proto, ze chtějí bojovat za strizlivost. A jen nevtipkuji o alkoholu. Nepíše sem každy, kdo prosel léčebnou. Děláš závěr z malého vzorku, statistik by to nevzal
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21284
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Přijde doba, kdy poznáš alkoholismus na sobě pořádně, a budeš prosit o pomoc.Zatím jsi jen hloupá, nevědomá, s velkým egem.Hloupá proto, že urážíš lidi, co dokázali hodně, pomáhají, a nechlastají.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21285
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Teď už neřeším pro a proti. To jsem řešila před 14 dny. byla jsem dokonce už objednaná, zrušila jsem to a uvolnila místo někomu víc potřebnému:-)Odradil mě právě ten fanatismus.

Znáte ten ruskej komunistickej plakát se sloganem: "Alkohol ne. Raději knihu".

A na plakátě ruskej uvědomělej pionýr:-)) www.komik.cz/obrazky/7351-alkohol-ne-radsi-knihu/

Tak takový mám pocit z léčeben alkoholiků a příspěvků tady na tom na fóru. Ze jste jako pionýři na tom obrázku...

Raději budu normální alkoholik než abstinující fanatik..
Jorga

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#21286
Re: Uvědomělí bojovníci za střízlivost Před 9 rok, 8 měsíce  
Přesně kvůli takovým pionýrům jako Ty do léčeben nemůžu:) Umřela bych tam z té vážnosti. Jinak respekt, že nepijete. nemyslím si, že Tě urážím. Já vám alkohol nenutím. Tak vy nenute mě abstinovat..
Jorga

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter