Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Pozitivní účinky zbytkového alkoholu
#23512
Pozitivní účinky zbytkového alkoholu Před 9 rok, 4 měsíce  
Všechny zdravím,

hledal jsem nějaké informace na netu o zbytkovém alkoholu a narazil na toto fórum. nakonec asi nejlepší místo, kde se dá o mém tématu pokecat.

K alkoholu mám celkem pozitivní vztah. Necítím se být alkoholikem. V mládí jsem měl pár excesů, někdy i dost (je mi 36). Bydlel jsem na malinké vesnici kde chlastat bylo a je úplně normální. Naštěstí jsem se dostal na vysokou školu do Prahy. Dostudoval, našel dobrou práci, zůstal v Praze, založil firmu atd. Ale to není tak důležité.

Co jsem se v životě o alkoholu naučil je, že je to útěk. Já utíkal z té depresivní vesnice, někdo utíká od zaměstnání, které ho nebaví atd. Je to už jediný útěk, který člověku zbude, když už nevidí jiné cesty. Já momentálně nemám před čím utíkat (doufám, že to tak zůstane). I když je to diskutabilní. Tak 2 x do měsíce zajdu s kámošem ze školy do hospody, vypijeme cca 6 piv, vylijeme si navzájem svoje srdička co se ženskejch a práce týče a jsem tak celkem spokojený - taková přirozená psychologická poradna . Párkrát do roka uděláme i tah městem, kdy končíme za světla. Ale tak nějak spokojeně unavení než opití.

Vždycky jsem měl "výhodu" hrozných kocovin. Možná k vůli tomu nejsem alkoholik, protože po pořádné pitce jsem nechtěl alkohol vidět klidně týdny, jak mě bylo fyzicky i psychicky špatně.

Postupem času jsem se celkem naučil pít (poznal svoji míru) abych byl alespoň trochu funkční druhý den a dovedl se postarat o děti atd.
Ale kocovina se mi celkem změnila. Poslední dobou už jí častěji vnímám jako pozitivní věc. Jsem celkem citlivý člověk. City a pocity mě dost ovlivňovaly mé realistické myšlení a nechal jsem se i lehce ovlivňovat druhými. čím jsem starší, tak tím to umím lépe ovládat.
Ale právě zbytkový alkohol druhý den po návštěvě hospody mě v tomto ještě více pomáhá. Jako kdyby omezil moji citovou stránku a zůstává jen pragmatické myšlení. Dokonce tyto stavy využívám pro to, abych si vytýčil nějaké další cíle ve svém životě ("s čistou hlavou" ).
Dokonce jsem se o tom bavil s nějakým psychologem, který mi to potvrdil a tvrdil, že pokud mě v kocovině nebolí hlava, tak to takto opravdu funguje. Ale jen zbytkový alkohol, ne alkohol při konzumaci.

Těch, co to dolouskali až sem, bych se chtěl zeptat jestli mají nějakou podobnou zkušenost, protože to na sobě pozoruji jako zajímavou věc a vlastně si o tom nemám s kým pokecat .
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23520
Re: Pozitivní účinky zbytkového alkoholu Před 9 rok, 4 měsíce  
Kocovina bez bolesti hlavy, to taky existuje?

Není ta čistá hlava spíš následkem pokecu s kamarádem předchozího dne než přítomnosti zbytkového alkoholu?, třeba že to vylití srdíčka něco rozseklo? Že se někdy druhý den cítím příjemně odpočatá a aktivní, to se mi taky stalo; ale vždycky jsem to přičítala spíš tomu, že včerejšek byl milej, než tomu, že mám ještě něco málo v krvi.
alas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23522
Re: Pozitivní účinky zbytkového alkoholu Před 9 rok, 4 měsíce  
Petr napsal:
Všechny zdravím,

hledal jsem nějaké informace na netu o zbytkovém alkoholu a narazil na toto fórum. nakonec asi nejlepší místo, kde se dá o mém tématu pokecat.

K alkoholu mám celkem pozitivní vztah. Necítím se být alkoholikem. V mládí jsem měl pár excesů, někdy i dost (je mi 36). Bydlel jsem na malinké vesnici...

Co jsem se v životě o alkoholu naučil je, že je to útěk. Já utíkal z...

Vždycky jsem měl "výhodu" hrozných kocovin...

Dokonce jsem se o tom bavil s nějakým psychologem, který mi to potvrdil a tvrdil, že pokud mě v kocovině nebolí hlava, tak to takto opravdu funguje. Ale jen zbytkový alkohol, ne alkohol při konzumaci.
.


Nuž kocovina alebo stav, keď sa telo spamätáva po otrave alkoholom a zbytkový alebo ešte stále *nerozložený/nespracovaný* a naďalej intoxikujúci alkohol v krvi. Dva problémy v jednom.

Daj si vyšetriť účinnosť ADHD(enzým alkoholdehydrogenáza), činnosť pečene/jater a mozgu.(doporučenie)

Pozitívne ladenie môže byť atypický účinok pomýlených endorfínov šťastia(serotonín, dopamín) a narušených synapsií ako prechodný stav nerovnováhy.
[Je to len môj subjektívny názor - nič viac.]
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23527
Re: Pozitivní účinky zbytkového alkoholu Před 9 rok, 4 měsíce  
alas napsal:
Kocovina bez bolesti hlavy, to taky existuje?

Není ta čistá hlava spíš následkem pokecu s kamarádem předchozího dne než přítomnosti zbytkového alkoholu?, třeba že to vylití srdíčka něco rozseklo? Že se někdy druhý den cítím příjemně odpočatá a aktivní, to se mi taky stalo; ale vždycky jsem to přičítala spíš tomu, že včerejšek byl milej, než tomu, že mám ještě něco málo v krvi.


Tak rozhodně je tenhle typ psychoanalýzy funkční . A je pravda, že upřímně se vykecat, když někdo poslouchá je asi ta největší očista.
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23530
Re: Pozitivní účinky zbytkového alkoholu Před 9 rok, 4 měsíce  
Zatím jsem neslyšela, že by kocovina byla pro někoho přínosem.Ale s vykecáním, svěřováním máš pravdu, pomáhá to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter